Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Имам 4.11 и рачка од 450 работи перфектно.И десниот аналог и све работи..
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
sakam da naracam ps3 slusalki wireless 7.1 i me interesira dali ke funkcioniraat na 3.55(edno prijatelce mi spomna deka treba da imam 3.7 ili pogore) ???
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Добро од овие торентиве од 5 игри една успевам да пуштам. Или јас нешто не правам како што треба или не знам :) Фамозниот црн екран се појавува скоро на секоја игра. Џабе стискање Select + X. Фирмверот ми е 3.55, единствен проблем може да е тоа што немам Bluray Disc пошо као демек за некои да ги стартуваш мораш внатре да имаш ставено Bluray disc. Па некои наводно треба од екстерен хард да ги стартуваш. Па кај да најдам сега УСБ од 20 гига. Бапка нема врска и помалите игри пробував преку УСБ од 8 гига, џабе, црн екран. Сугестии?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Можеби тие игри сакаат понов фирмвер, пример 3,7, 4,1 или сл. Но сепак, треба само оригинална игра да имаш во бд ромот. Јас ја имам пес 2011. Секогаш кога ке симнуваш игри обавезно гледај дали пишува 3.55 cfw ili kmeaw, така ќе си сигурен дека ќе ти работат. Во последно време што излегоа пс3 игри повеќето се на најнов фирмвер, како да застанаа хакериве со eboot patchevi.:( Повеќето игри можеш да си ги ставаш на внатрешен хард диск на пс3, но има игри како пример ГТА 4, таа бара на екстерен хард диск или ти требаат некои фиксови и срања да ја играш на внатрешен.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Можеби тие игри сакаат понов фирмвер, пример 3,7, 4,1 или сл. Но сепак, треба само оригинална игра да имаш во бд ромот. Јас ја имам пес 2011. Секогаш кога ке симнуваш игри обавезно гледај дали пишува 3.55 cfw ili kmeaw, така ќе си сигурен дека ќе ти работат. Во последно време што излегоа пс3 игри повеќето се на најнов фирмвер, како да застанаа хакериве со eboot patchevi.:( Повеќето игри можеш да си ги ставаш на внатрешен хард диск на пс3, но има игри како пример ГТА 4, таа бара на екстерен хард диск или ти требаат некои фиксови и срања да ја играш на внатрешен.
Постариве ме зезаат новите не ги симнувам (барем тие што се означени дека треба 3.6 или 3.7 +),него екстерен хард не треба некој посебен сите се компатибилни со PS3? И дали скроз да го менувам внатрешниот којшто ми е само 40 GB(колку пари кошта да не знаеш) или подобро е да си земам надворешен со 300-400 GB? Иначе од игриве успеав Section 8 да ја стартам (глупа е:)) , FIFA 2012 (Одлична), Rio the game (добра), MX vs ATV (трки со мотори океј е) и тоа. Assassins creed сега ја симнав 7.88 гига не сака, изгледа ќе морам да најдам оригинален блу реј диск да дреме во конзолата :)
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
за resistance 3 кренаа раце после се а?
имаа некои демо фиксои али ми се одмили и не ме занима повеќе.
си ги чекам уфц3 и тм.
--- надополнето: 5 март 2012 во 17:14 ---
Постариве ме зезаат новите не ги симнувам (барем тие што се означени дека треба 3.6 или 3.7 +),него екстерен хард не треба некој посебен сите се компатибилни со PS3? И дали скроз да го менувам внатрешниот којшто ми е само 40 GB(колку пари кошта да не знаеш) или подобро е да си земам надворешен со 300-400 GB? Иначе од игриве успеав Section 8 да ја стартам (глупа е:)) , FIFA 2012 (Одлична), Rio the game (добра), MX vs ATV (трки со мотори океј е) и тоа. Assassins creed сега ја симнав 7.88 гига не сака, изгледа ќе морам да најдам оригинален блу реј диск да дреме во конзолата :)
нишо не менувај во сонито кога веќе си ја пробил плочата, ќе треба па наново да го правиш истото.
земи екстерен, препорачливо нарачај од нет зошо овде нагло рипнаа.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Види, јас имав 20гб, и морав кога тогаш да ставам поголем, бидејќи не можев поголеми игри да ги играм а истите бараа внатрешен (Heavy Rain). Па затоа искористив еден од овие WD My passport mali tabakeri od 160gb, го растурив и внатре имаш мал лаптоп хард диск 2,5", го откачуваш од усб-сата адаптер и после лесно ќе го замениш, имаш на јутјуб клипчиња http://www.youtube.com/watch?v=6AmSEJa0748 и ќе немаш гајле, мислам дека ќе ти е доволен 160гб.

Претходно секако мораш да направиш бекап на пс3 на некој усб стик и после форматираш нов хдд, ставаш и пс3 сам ќе си го инсталира и препознае и тоа е тоа. Јас би идел на сигурно со пример ваков WD My passport mali tabakeri od 160 - 250 - 500гб па после извади си го малиот хард диск одвнатре и стави го во пс3, или па купи за лаптоп хард диск од колку сакаш гб, не знам што се повеќе исплати. Ако купиш од поголемите за компјутер хард дискови 3,5", ќе ти вреди доколку играш игри кои можат да се играат на екстерен.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Јас имам купено од лаптоп хард диск (пред да поскапат) и го имам заменето. Лесна процедура е, само пред да го направиш тоа ако имаш дигитални верзии на игри (симнати преку некој account) деактивирај го акаунтот за да не ти трошат account слот.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Да ве прашам да не знаете каде можам во Скопје да набавам USB кабел за сонито. Несакајки го скршив пинот на кабелот, а имам само еден. Сега не можам да ги полнам контролерите :S
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Да ве прашам да не знаете каде можам во Скопје да набавам USB кабел за сонито. Несакајки го скршив пинот на кабелот, а имам само еден. Сега не можам да ги полнам контролерите :S
Би требало да има во скоро секоја продавница за компјутери/електроника. Mini USB кабел се вика. (не мора да е официјален од Сони)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
за resistance 3 кренаа раце после се а?
имаа некои демо фиксои али ми се одмили и не ме занима повеќе.
си ги чекам уфц3 и тм.
--- надополнето: 5 март 2012 во 17:14 ---
Resistance 3, како и Mass Effect 3 и PES 2012 (плус уште некои) работат на True Blue dongle, значи веќе се хакнати ама ќе ви треба ново USB. :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Имам едно прашање за PS3, дали има варијанта да се играат оригинали онлајн и пиратерија офлајн без да те банираат од PSNи колку би коштало тоа? Плус дали може било кој PS3 или мора некоја специфична верзија. Има разлика некоја меѓу различните РЅ3 или само капацитетот 160 или 320 ГБ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom