Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Buslee, imas pm so se objasneto vo nego. Jedah, a zosto koga znaeme da ne si pomogneme? Jas vrska nemav za kmeaw pa se mi objasni covek od srbija na titlovi forumot i sega vozvracam sekomu so ista pomos. Zosto nekoj da placa primer za jailbreak koga moze sam da si go podesi, ima internet pred sebe, ima usb stick i toa e sto mu treba.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.287
Pa eve ja da prasam cesmava mi tece v kujna,,,,E sega da ja zavrtam na levo ili na desno? Kako se zatvara?
Poentata mi e Imas Google...Se e objasneto da ne se povtoruvame...mislam da ne se objasnuvame za banalni stvari...Sepak ima tutoriali i ostali sranja...kraj kraeva eden thread ovde so tutorial za site noobovi i kraj.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
4
Pa eve ja da prasam cesmava mi tece v kujna,,,,E sega da ja zavrtam na levo ili na desno? Kako se zatvara?
Poentata mi e Imas Google...Se e objasneto da ne se povtoruvame...mislam da ne se objasnuvame za banalni stvari...Sepak ima tutoriali i ostali sranja...kraj kraeva eden thread ovde so tutorial za site noobovi i kraj.
Па ако нека се избрише форумов се има на гоогле !
 
K

kalimer0

Гостин
Контакт од некој сервис за Playstation 3 низ државава? На другарот му се заебал чипот нешто...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.287
Sto storivte bre...da ne gi topkate konzolive... 02-3222-594
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Prodavam ili menuvam nova neotpakuvana(uste vo celofan) igra: Deus Ex human revolution 2011. Zainteresirani neka pisat na PP.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Latest News: Lv0, Lv1, Lv2 се успешно пробиени. 0 и 2 од еден хакер, 1 од друг хакер/и. Тоа значи ако ги спојат кодовите, и се среди се како што треба, го имаме новиот jailbreak за PS3 4.0. Колку само да појаснам секое ниво за што служи:

Lv0 - за да можеш да инсталираш секакви .pkg фајлови. Иначе Sony не дозволува :S.
Lv1 - за да можеш да го пуштиш фајлот што претходно си го инсталирал
Lv2 - модификација на OFW

Останува уште да почекаме.
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Latest News: Lv0, Lv1, Lv2 се успешно пробиени. 0 и 2 од еден хакер, 1 од друг хакер/и. Тоа значи ако ги спојат кодовите, и се среди се како што треба, го имаме новиот jailbreak за PS3 4.0. Колку само да појаснам секое ниво за што служи:

Lv0 - за да можеш да инсталираш секакви .pkg фајлови. Иначе Sony не дозволува :S.
Lv1 - за да можеш да го пуштиш фајлот што претходно си го инсталирал
Lv2 - модификација на OFW

Останува уште да почекаме.
Какарото? :D
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Он првото и третото ниво, има еден дечко што го има хакнато второто ниво, ама нејке да ги сподели инфорациите со останатите хакери :S
Mathieulh...или како и да беше? Се скараа он и Какарото мислам и сеа Какарото работи на LV1...ќе си почекаме бајаги :confused: :(
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Mathieulh...или како и да беше? Се скараа он и Какарото мислам и сеа Какарото работи на LV1...ќе си почекаме бајаги :confused: :(
Абе не се скараа, него тој првиот поради тоа што некој ги дал информациите на Sony за хакот, реши да не дава ништо. Иначе во последната изјава на Какарото, наводно нема да се нафати да работи на Lv1
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Тој Mathieuh, како и да се вика, не сака да го сподели хакот за Lv1 зошто наводно цела PS3 заедница го заебавала, го мразела, како сакате така сфатете, и сега како им се напнал, па бара да го молат за да го пушти. Какарото работи на ова уште од пред некој месец знам, као демек некој го имаше пуштено неговиот хак на нет, ама на крај искочи дека ништо страшно не било тоа, така читав. Како и да е, добро ќе дојде да пуштат хак за 4.0, игриве како ги чекам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom