Зборувате со самите - себеси!?

  • Креатор на темата Eko1
  • Време на започнување
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Има едно дете стално поминува од кај мене на улица и стално си збори сам со себе на глас. Ама води разговор баш како да има некој до него. :( Мене воопшто не ми се смешни ваквите луѓе, греота се. Имаат некоја болест или нешто пореметено во системот. Иначе ме интересира како се доаѓа до тоа да спобудалеш така, од нормален човек до тоа?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Уффф кои диалози и полемики ги правам сам со себе .. ногу често разговарам , чат-пат дури се сомневам дека имам и шизофренија.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
не сум полудел уште до тој степен..ама одам накај таму..:)
Незнам што е толку лудо во тоа да водиш полемики сам со себе , се разбира коа си сам .... не на улица и на глас ...е тоаш си можда малце луд ;)
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
577
Поени од реакции
179
Незнам што е толку лудо во тоа да водиш полемики сам со себе , се разбира коа си сам .... не на улица и на глас ...е тоаш си можда малце луд ;)
полемиките си ги водиш во глава размислуваш..а да ги водиш разговарајки сам со себе..баш и не ми штима..него..кој како си се навикнал..:)
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Нормално дека си зборувам со себеси, ....какво е ова прашање:icon_lol:
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Најчесто си дискутирам или се убедувам да направам нешто, најчесто да учам... Си викам Ивано фати книга, а не вака секој ден само да и се смееш на книгата ... И после одлучуваме да гледам малце телевизија, за учење има време, не е зорт :pos:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Па многу јасно си водам дискусии сама со себе, си решавам дилеми, си давам идеи.....све :D
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Да ме слушне некој,ќе ме мисли дека сум мрднат.
ама јас не си зборам сам со себе,си зборам со едно мало човече во мојата глава,кое е кај сите нас:icon_lol:
 
K

kalimer0

Гостин
Уффф кои диалози и полемики ги правам сам со себе .. ногу често разговарам , чат-пат дури се сомневам дека имам и шизофренија.
Чим се сомневаш - немаш шизофренија, само продолжи со твоите монодиалози на добар пат си :)

Разговарам со себе кога нема некој во близина најчесто си правам планови "значи сега ќе појдам таму и ќе кажам вака и вака"
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Кога ќе скршам нешто често знам гласно да си се искарам, инаку ретко така знам да си направам гласен муабет со сама себе. Обично тоа внатрешно се случува, не на глас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom