Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Па 3 за 3 беше .. и мораше да излези 1.. пунтер ви ја кажа на форумот за типови.. ама ве мрзи да читате : ) полсе цацко ви е крив
Така е, само што типчето ја пишал рано наутро, а на профитери беше многу покасно објавен типот, па така да уште од сабајле не сјебаа. СЕкоја чест за Пунтер, ја гледав утакмицата чист 1, па дури и судијата знаеше дека е 1, имаше продолжение 3 минути, а заврши во 91 :)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Мојата анализа за Бешикташ - Орду од профитери форумот :

Besiktas - Orduspor 1.65 3.50 4.90

тип : 1+I&1+II @ 1.75 4/10 , 1+I&2+II @ 2.80 2/10 , 2-1 @ 30.00 0,5/10 , т1 2+ @ 1.75 4/10


Се игра на неутрален терен во Анталија , но се очекува околу 10.000 навивачи на Бешикташ.
Разликата меѓу овие 2 екипи е 4 бода. Бешикташ е 5-ти , додека Орду се 8-ми.
Викендов Фенер и Галата победија, па разликата помеѓу првопласираните Фенербахче и Бешикташ изнесува 7 бода, и бидејќи веќе играа со Фенер на домашен терен ( 2:2 ) , Бешикташ мора да оди на победа ако сака да остане конкурент за титула оваа сезона. Во Европа добро им оди , и мислам дека победата во 92 минута во Израел ќе им го погигне моралот уште повеќе.

Бешикташ има „мали“ проблеми со тимот т.е. имаат барен 3 клучни отсуства во тимот : Симао , Кварезма и Аурелио. Симао и Кварезма се ептен важни за средниот ред.Освен овие други проблеми немат. Ова е тимот што отпатува за Анталиа :

"Rüştü Reçber, İsmail Köybaşı, Manuel Fernandes, İbrahim Toraman, Tomas Sivok, Veli Kavlak, Hugo Almeida, M. Pektemek, Roberto Hilbert, Ekrem Dağ, Necip Uysal, Burak Kaplan, Filip Holosko, Alves, Sidnei, Fabian Ernst, Egemen Korkmaz, Umut Kaya ve Cenk Gönen"

Нападот е тука , проблем ќе биде само средниот ред.

Според имињата Орду немат лош напад : Станку ( екс-Стеауа ) и Теќе ( екс-Рубин Казан), всушност овие двојца ги дадоа и 70% од досега постигнатите голови за Орду ( 7 од 10 голови ). Е сега една од причините заради која Орду се 8-ми покрај овие двојцата , е и тоа што досега немат играно со силните екипи , туку играа само со просечните екипи , сеуште ги чекат дуели со Трабзон , Галата , Фенер , Генчербирлиги итн.. Практички ова им е прв дуел со екипа која гони излез во Европа и титула. Немат проблеми со составот.

Е сега малце статистика : Орду досега одиграа 12 натпревари во лигата и 10 од нив беа 0-2 гола. Бешикташ е 6/12 0-2 гола.
Орду не дале гол на 5 од 12 натпревари , додека Бешикташ не примил гол на 5 од 12 средби.

66% од головите Бешикташ ги дал во второ полувреме , додека 60% од головите Орду ги дал во прво полувреме.

Статистички гледано , ( пошто ги немам следено натпреварите на Бешикташ во живо ) , ми делува дека Бешикташ игра поофанзивно во второ , додека Орду е спротивно од тоа и поофанзивно почнува. Па затоа мислам дека ќе видеме по 1 гол во секое полувреме, и двете екипи имат квалитетен напад.
Мислам дека ќе видеме неколку голови , и тесна победа на Бешикташ , нешто како 2:1 ми е верно и мислам деке повеќето голови ќе паднат во второ полувреме со оглед на тоа дека Бешикташ се буди офанзивно почесто во второ.
Мал влог ставам и на пресврт , Орду над 60 % од головите ги дал во прво , а веќе кажав за Бешикташ и неговото офанзивно бидење во второ , плус и фактот дека прво полувреме може да бидат и малце заморени поради патувањето за Израел во четвртокот.

GL !!


IZZZZZZIII ;D
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Матер ни расплака Млада Болеслав.Чеси на тикет веќе никад :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.180
Поени од реакции
84.894
Utre LS:

APOEL-Shaktar 0-2
Chelsea-Valencia 1
Genk-Leverkusen 1X (ova malce na iznenaduvanje ke odam posto do sega Genk doma nema izgubeno a Baer se sigurni)
Porto-Zenit 1
 
Член од
2 април 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
добро е јак викенд реално коло усте севилја и пак добитен
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Tirana - Flamurtari за 2ка од 2.15 = 1.25 на bwin. :D

Пробајте на ситно Monza - Como X-X @ 4.30 (HT: 0-0 FT: 1-1)
Штета, не ја уплатив сингл туку на други ливчиња ја сврзав и ме зафркна Бари за 5000.

За утре најсигурна ми стои Челзи - Валенсија GG. На Валенсија секој нерешен резултат му одговара освем 0-0, би требало отворен натпревар затоа да се игра и барем еден гол да примат Челзи, а и Челзи нема шанса да одат на 0-0 .
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
охохо мислам дека викендов секој што играл на фаворити фатил.. голем ќар испаднав, за утре планирам лацио - 1 спортинг 1 АЕК - 1 и Шкендиа - 2 (за оваа имам инфо 99% дека ќе испаднела без двоумење 1.9 коефициент, колку е точно врска немам не ви препорачвам на големи пари да играте)
И уште еднашка да прашам сингал ако играм и ако се одложи парите се враќаат?
Бо бо, конечно и мене да ме засака 2 пати по ред..


Јас ќе го одбегнам ливерпул, после добрите партии со Челзи мислам дека ќе кикснат со Фулам кој според мене годинава играат доста солидно..
Штета, што не уплатив...

Помош за утре, планирам да уплатам следново:
Порто - 1
Леверкузен - 2
Лил - 1
Наполи - 2
Нешто да ме поправите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom