Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ј

Пред некој ден кога проверив сметка, доживеам шок бидејќи сметката ми беше екстремно голема, па девојката од call центарот ми рече дека на крајот на месецот одбиваат за пакетот интернет. Дали ќе биде така, ќе видиме :)
Џабе си се штрекнал ако си проверувал состојба на сметка на сајтот, таму не ги одбива мегабајтите од пакетот : )
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
каде тоа? :)
знеш..само месец сум го користел телефонот :) го купив од Германос :) го пратив на сервис таму, ми го вратија по месец, ми ја поништија гаранцијата, ми рекоа ако сакам да платам, им реков дека ќе си платам, тие го зедоа уште две недели и на крајот немало дел во МК за тој тел. а пред тоа се распрашав низ прилепскиве 'мајсторчиња за телефони' ... ист одоговор и од нив :)
Ептен е стар телефонот, Библија. Поправката чини повеќе од телефонот. Но ти си знаеш ако ти треба баш таков телефон, да ти држи батерија, тркни по некоја мобилара сигурно ќе најдеш нешто ефтино. Ако ти е за ало-ало. Зошто тој телефон дури и од Моторола го имаат заборавено
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
naprotiv, nisto dosega vo tehnologijata ne sum sretnal sto e tempirano fabricki da se rasipe za odredeno vreme. Se e do toa kako go koristis i kako znaes da go koristis.
Не знам,не сум многу во тек со телефониве. Секако дека си поинформиран од мене у вие работи,али јас тоа го прочирав по интернет. Може лажат,не викам не. :D
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Џабе си се штрекнал ако си проверувал состојба на сметка на сајтот, таму не ги одбива мегабајтите од пакетот : )
Не бе, во call центар, ама таа мртва ладна ми ја кажува целата сума. И на крајот ми вика: имате искористено 500МБ Интернет во овој износ :).
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
Дали некој користи сони ериксон xperia X8?Дали вреди тел да се купува? фала однапред
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Имам Samsung Star II и кога уклучувам некоја страна, да речеме форум кајгана ми пишува Not enough memory и морам да исклучам се. А имам мемориска од 2 гига, скоро празна. Решение за проблемов има?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Вака сега, имам проблем со C510. Денсека почна од немајкаде да ми се појавува на екран Inactive SIM, и откако ќе се појави, телефонов нешто како да се рестартира, и пак се враќа во нормала. Послем тоа истата прича, се додека не ја извадам батеријата и SIM-от и пак ги вратам. Али послем неколку саати пак почнува. На нет читнав дека може да е до PCB, т.е. расипана е. Точно ли е ова?
Друго, телефонов во саботата преживеа пад од 4-ти кат (that's right, 4-th floor :pos:), за чудо помина само со гребнатинки. Се се мислам дека е од падот ова, а и не би ме зачудило, имајќи предвид од колкава висина падна :D

А и уште нешто, да не знае некој колку гаранција даваат Мобико? (т.е. Т-мобајл, како и да е) Зошто никаде не пишува, а немам време да тркнам сега до таму, евентуално во петок.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А сим картицата каква ти е ? Да не ти е оштетена таа ?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ќе ја пробам за некоја минута на друг телефон, па ќе видам.

едит - пробав, се е во ред...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Имам Samsung Star II и кога уклучувам некоја страна, да речеме форум кајгана ми пишува Not enough memory и морам да исклучам се. А имам мемориска од 2 гига, скоро празна. Решение за проблемов има?
Хмм, еве и јас имав исти ваков проблем со мојава Нокиа.
Браузерот што го користиш дали е тој што си е со телефонот или преку друг си, пример Opera?
Ми се појавуваше ваков проблем кога сум на браузер што не е ставен со телефонот.
Значи ако си на браузер што ти си го инсталирала едноставно префрли се на оној од телефонот, а ако ти прави на тој проблем тогаш не знам шо му е. :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Хмм, еве и јас имав исти ваков проблем со мојава Нокиа.
Браузерот што го користиш дали е тој што си е со телефонот или преку друг си, пример Opera?
Ми се појавуваше ваков проблем кога сум на браузер што не е ставен со телефонот.
Значи ако си на браузер што ти си го инсталирала едноставно префрли се на оној од телефонот, а ако ти прави на тој проблем тогаш не знам шо му е. :)
Тој од телефонот е ... сепак фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom