Erepublik - помогнете на еМакедонија

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Откако успешно ја ослободивме Македонија од окупација јас отидов на заслужен одмор во Бразил... на плажа малку де.
Не бе озбилно, извршував мисии, него да ве прашам, Дали ќе смета нешо тоа што сум во Бразил на работното место (кое е во Македонија) и дали ќе можам да си го продавам производот од мојата фирма на македонскиот пазар или...?
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Откако успешно ја ослободивме Македонија од окупација јас отидов на заслужен одмор во Бразил... на плажа малку де.
Не бе озбилно, извршував мисии, него да ве прашам, Дали ќе смета нешо тоа што сум во Бразил на работното место (кое е во Македонија) и дали ќе можам да си го продавам производот од мојата фирма на македонскиот пазар или...?
Мислам дека ќе можеш.За работното место сигурно,а за фирмава сум сигурен 90%
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Откако успешно ја ослободивме Македонија од окупација јас отидов на заслужен одмор во Бразил... на плажа малку де.
Не бе озбилно, извршував мисии, него да ве прашам, Дали ќе смета нешо тоа што сум во Бразил на работното место (кое е во Македонија) и дали ќе можам да си го продавам производот од мојата фирма на македонскиот пазар или...?
Ќе можеш (и двете).

--- надополнето ---

Дали и како да го претворам златово во MKD ? :)
Мора да си левел 15+ за да тргуваш на Monetary market.Ако си,одиш таму и си одбираш со која твоја валута што да купиш од пазарот.Во случајов ако сакаш да купиш МКД оди Monetary market и горе лево одбери од валутите МКД и ќе ти даде понуди.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
некој карта да ми прати за јужна Америка некаде..за мисија ми треба specanz
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.710
Поени од реакции
52.642
Јас барам некој играч кој има можност да ми позајми пари, кои ќе му бидат вратени во договорениот период.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Ауууу кој знае кога ќе комплетирам нова мисија. Овие со ранков и херој на битка многу далечни ми се гледаат. Барем појдов и Јужна Америка цела ја прошетав а сега му ја мислам и Индонезија да појдам на аџилак пошто најубава плата спрема златото даваат
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.961
За Батл Хиро медаља многу тешко да земеш,посебно ако си од поновите играчи. Ја имав среќа ја имам таа медаља од поодамна уште во в1 верзијата. Со ранкот не ми текнува која мисија е. Мене ми остана со Сосајати Билдер медаљата што е мисијата,имам 6 души до сега над 15ти левел што прошле,уште 4ца кизнае дали ќе најдам. И мисијата што дава 50 стренгт,имам Турско државјанство иначе ќе ја пројдев до сега,Турција вс Грција оддамна немало некоа војна....
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.683
Поени од реакции
1.990
Мојот ник е benzinMKD,ја играм играва 5 месеци,21 левел сум(1350 exp поени) и на кој му треба оружје и тикети за мисиите нека прати ПП на ерепублик
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
А бе можело паралелно да работиш на две места?!
Во ист ден, еднаш во твојата фирма + ако си вработен на друго место?!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Да. Можеш и 10 пати да си работиш ако имаш 10 фирми. :)
Али 10 здравје сјебуваш од едно работење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom