Erepublik - помогнете на еМакедонија

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Шо е финтава со мисијава Ел Дорадо..земав тикет..отидов во Бразил..не ми дава дека е исполнето...а и ова have a 100 local currency in your accunt некна ми пишуеше 4/100 прееска 1/100 а сеа коа отидов во Бразил 0/100? хелп?
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Шо е финтава со мисијава Ел Дорадо..земав тикет..отидов во Бразил..не ми дава дека е исполнето...а и ова have a 100 local currency in your accunt некна ми пишуеше 4/100 прееска 1/100 а сеа коа отидов во Бразил 0/100? хелп?
ako si eMakedonec treba da ima[ 100 MKD na smetkata i ispolneto e
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Шо е финтава со мисијава Ел Дорадо..земав тикет..отидов во Бразил..не ми дава дека е исполнето...а и ова have a 100 local currency in your accunt некна ми пишуеше 4/100 прееска 1/100 а сеа коа отидов во Бразил 0/100? хелп?
Треба да имаш 100 локални пари т.е. бразилски. Смени си и ќе си ја поминиш мисијата.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Треба да имаш 100 локални пари т.е. бразилски. Смени си и ќе си ја поминиш мисијата.
јас имав 100 МКД па исполнува услов-треба да одам до бразил ама не давам пари за такви мисии-мислам дека не се исплаќа

--- надополнето ---

Da ne treba 100 brazilski pari da ima ?
  • Be located in South America.
    Unlock for 10 Get gold
  • Get 2 friends to join you.
    Get gold
  • Have 100 local currency in your account.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
јас имав 100 МКД па исполнува услов-треба да одам до бразил ама не давам пари за такви мисии-мислам дека не се исплаќа
Треба да има 100 локални пари, во случајов е во Бразил треба 100 бразилски да си купи.
Јас бев во Боливија, послаба им е валутата помалку дадов голд за да сменам, можеби не се исплати оваа мисија ама важно ќе ја тргни и ќе ти даде нова.:)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Треба да има 100 локални пари, во случајов е во Бразил треба 100 бразилски да си купи.
Јас бев во Боливија, послаба им е валутата помалку дадов голд за да сменам, можеби не се исплати оваа мисија ама важно ќе ја тргни и ќе ти даде нова.:)
а како ми пишува дека исполнувам услов ?! уште треба да одам Бреазил,ама да одам и да се вратам негде над 70 МКД ќе фати сигурно....не се исплаќа
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
а како ми пишува дека исполнувам услов ?! уште треба да одам Бреазил,ама да одам и да се вратам негде над 70 МКД ќе фати сигурно....не се исплаќа
Пиши му на benzinMKD уште 1 карта му остана..така дава
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
а како ми пишува дека исполнувам услов ?! уште треба да одам Бреазил,ама да одам и да се вратам негде над 70 МКД ќе фати сигурно....не се исплаќа
Тебе ти пишува дека исполнуваш услов 100 Local currency затоа што имаш 100 мкд во Македонија, кога ќе заминеш во Бразил ќе треба да имаш 100 локални пари т.е. 100 бразилски пари, во Боливија 100 боливиски пари и т.н.
Јас имав 100 мкд ама кога заминав во Боливија ми пиша нула дека имам па си заменив боливиски за голд.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.961
ј
[/COLOR]

  • Be located in South America.
    Unlock for 10 Get gold
  • Get 2 friends to join you.
    Get gold
  • Have 100 local currency in your account.
Ко шо глеам различно е тоа што ти го бара тебе,и тоа мене што ми бараше за исполнување на мисијата.
Се исплати идењето у зависност што ти дава мисијата. :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
еве јас мавнав 100 бразилски ми дава исполнет услов..ги сменив пола...не бе брате..треба 100 бразилски..а воа условов со Be located..зашо не ми го исполнуе?
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
еве јас мавнав 100 бразилски ми дава исполнет услов..ги сменив пола...не бе брате..треба 100 бразилски..а воа условов со Be located..зашо не ми го исполнуе?
Затоа што се праиш паметен и сакаш да заштедиш на карта, ете затоа :)
Be located in South America.


Lisboa областа (или територијата) дали е на континентот Јужна Америка? Не ти вика да се наоѓаш у Бразил него у Јужна Америка.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Затоа што се праиш паметен и сакаш да заштедиш на карта, ете затоа :)
Be located in South America.


Lisboa областа (или територијата) дали е на континентот Јужна Америка? Не ти вика да се наоѓаш у Бразил него у Јужна Америка.
ах бе ..ја географија 5 ка имав ..па си знам дека Бразил е во јужна америка...а ова за областа ич не ни видов...и сеа чаре?
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
ах бе ..ја географија 5 ка имав ..па си знам дека Бразил е во јужна америка...а ова за областа ич не ни видов...и сеа чаре?
Е па ништо ќе си купиш сеа карта до некоја од областите на Бразил што се на територија на Јужна Америка. Или немора Бразил, може било која држава во Јужна Америка.

И отвори мапа види како се вика некоја територија пред да купиш карта за таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom