Фан Клуб: Јувентус

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Сте приметиле ли дека после Калчополи ни имаат досудено едвај 10-15 пенали во 5 години? Исто така откога одглуми пенал Красич со Болоња веќе ни фаул не добива.
Посебно од кога поднесе Ањели за враќање на скудетата не ебат гнасниве копилиња како овој Морганти. Се живо да му умре мамицата у пичка! Аптеката менза да му стане крв му ебам!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Јуве од наредно коло да почне да игра како да нема што да губи. Да игра како после 2-0 од денешниот натпревар кога почнаа нагло подобро да играат. Така можеби и ќе бидне нешто, вака не.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.258
Поени од реакции
16.720
Del Neri izjavi deka Matri imal grcevi i zatoa izlegol a AQuilani e izvaden bidejki ednostavno ne e vo forma :\ i taka e ..spored mene mora da se smeni formacijata vo 4-2-3-1 ili 4-3-3 ...ili da kupime nov plejmejker poslednite utakmici Aquilkani mi gubi glava ednostavno ne e vo forma
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
^
До летоото не може да се купи никој, доста со купувањето само напразно говориме.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.582
Поени од реакции
5.761
Мое мисење дека после контактот со Киелини(со ногата) он изгуби рамнотежа и топката му удри во рака,не ти држи вода дека дека намерно ја испружил раката за топката да го мавне! Значи ако погледнеш убаво ке видиш дека губи рамнотежа и топката му мава во рака,значи намерно сигурно не ја удрил !
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Сте приметиле ли дека после Калчополи ни имаат досудено едвај 10-15 пенали во 5 години? Исто така откога одглуми пенал Красич со Болоња веќе ни фаул не добива.
Не не фудбалот е чист после Фарсополи,како што изјави Фиго,нема грешки на судиите ИЧ.Пред Фарсополи Јуве беше крив, сеа кога се прават грешки на секоја утакмица судиите се криви.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Мое мисење дека после контактот со Киелини(со ногата) он изгуби рамнотежа и топката му удри во рака,не ти држи вода дека дека намерно ја испружил раката за топката да го мавне! Значи ако погледнеш убаво ке видиш дека губи рамнотежа и топката му мава во рака,значи намерно сигурно не ја удрил !

Ај бе не се бламирај за џабе!

Ајт.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.258
Поени од реакции
16.720
^
До летоото не може да се купи никој, доста со купувањето само напразно говориме.
Знам дека неможи но можи да се смени формација или на некој малдинец да му се даде шанса ...аквилани веќе од мечот со рома игра како кокошка без глава .....
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Денес красич беше убаво разигран, само малце забегава, дрибла минува 2-3 и уште иде, гледа навлекува на него играчи подај ја топката а не сам до крај...
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Iskreno Matri me bendisa mnogu.Imaase nekoi jaki potezi na primer koa ja spusti so glava na krasic,koa mu ja smiri na akvilani,deckoto ek bide odlicen,denes cela ekipa nemase sreka.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.258
Поени од реакции
16.720
Аквилани ние болката во средината не е во форма ...човекот од декември наваму како да заборави фудбал да игра .....кога и да го погледам ми изгледа како да нема мотивација ...

--- надополнето ---

Iskreno Matri me bendisa mnogu.Imaase nekoi jaki potezi na primer koa ja spusti so glava na krasic,koa mu ja smiri na akvilani,deckoto ek bide odlicen,denes cela ekipa nemase sreka.
Јас го следам Матри и мн е добар играч и ако се земе фактот дека тренираше со нас само 1 ден тоа е предобро ...му треба време ..Памтите Квајарела и Красич на првиот меч ? =) ....А Мартинез е СС не е Напаѓач ...така да наредната утакмица треба - Мартинез - Матри

--- надополнето ---

Iskreno Matri me bendisa mnogu.Imaase nekoi jaki potezi na primer koa ja spusti so glava na krasic,koa mu ja smiri na akvilani,deckoto ek bide odlicen,denes cela ekipa nemase sreka.
Јас го следам Матри и мн е добар играч и ако се земе фактот дека тренираше со нас само 1 ден тоа е предобро ...му треба време ..Памтите Квајарела и Красич на првиот меч ? =) ....А Мартинез е СС не е Напаѓач ...така да наредната утакмица треба - Мартинез - Матри
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Се согласувам за другата утакмица Мартинез - Матри, ова би било нешто подобро, убаво е да се проба, само ке видиме Дел Нери можеби Дел Пиеро пак ке почнува, што сум сигурен :s

Инаку, пенал имаше што се бунат другите незнам јас, лелем ние не се буниме толку колку што притискаат фановите (посебно) на ШИНТЕР!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Дечки тоа е тоа .. едно што немавме среќа, а друго е што мораме да играме и против ебените судии :nerv:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
очекувам раководството под итно да го разреши Дел Негро ако веќе тој не сака доброволно да се повлечи.....многубројните повреди и тоа на клучните играчи,морам да ги спомнам и честите судиски грешки на штета на Јуве се причина за губење на доста бодови,но и тактиките на Дел Нери не вродуваат плод последно време-мора да се поработи на дефанзивни тактики во вакви прилики кога немаш играчи од нападот прва класа ќе си се браниш цело време и ќе чекаш да се отворат доволно да ги удриш преку брзите крила......ДЕЛ НЕРИ - ОСТАВКА !!!
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Значи вака .... гледам на сите ви е криво што Јуве и вечерва изгуби, меѓутоа тоа е реалноста, иако сметам дека со овој состав (без бековите наравно ) добар тренер ќе не лансира минимум на 2 место ... Не знам колку се сеќавате ама додека јувентус беше велесила во Италија ( времето на постариот Ањели и Моџи ), секоја сезона можеше да се најде по 1-2 утакмици, каде Јувентус добиваше поклон пенал од судиите у 90 та минута иако немаше ни П од пенал.. денеска се случува спротивното, очигледни пенали не ни судат .... Поентата ми е дека Јуве со ваквите резултати губи ( и има изгубено ) доста од своето име, реноме, нее веќе тоа што значеше во Италијанскиот фудбал и затоа сега судиите се однесуваат вака без респект према нас ( плус тука се сплетките на Морати кои верувам дека уште постојат) , како да сме Бари или Катанија па не сечат во секој можен поглед.... тренерот сите знаеме дека е катастрофа, и неможе клуб како јувентус да има клошарана тренер на кој највисок дострел у кариера му е квалификациско коло од Лига на шампоини со Киево каде изгуби од бугарски Левски ... Таквите се само за да го вадат Бари, Чезена и сл од дното на табелата и да обезбедуваат опстанок... За Матри секако е подобар од Амаури, млад е трча и кај и да е ќе почне да дава голови ... А Красиќ, ок е типот ама некоја лекција од Недвед нема да му е на одмет, иако и тој има да учи уште многу .... Не знам колкави се сега реално шансите за лига на шампиони ама се надевам барем тоа ќе го обезбедиме, зашо името јувентус и се разбура фановите го заслужуваат тоа .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom