Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.258
Поени од реакции
16.719
Се согласувам за другата утакмица Мартинез - Матри, ова би било нешто подобро, убаво е да се проба, само ке видиме Дел Нери можеби Дел Пиеро пак ке почнува, што сум сигурен :s

Инаку, пенал имаше што се бунат другите незнам јас, лелем ние не се буниме толку колку што притискаат фановите (посебно) на ШИНТЕР!
И да речеш дека имаше пенал тие ке го негираат и ке најдат ситница и обратно ..затоа се фанови на ривали заеби тоа е ...иначе Мартинез е дриблер со одлична визија и пасови но не е CF :\
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Не знам само зошто мора да примиме гол-два за да почнат да играат фудбал.

За судењето имам само:violent1::violent1::violent1:за судиите!!!

Реално ќе беше и нерешено и да победиме, но и поразов на Палермо не е незаслужен. Спиевме до 30 минута. И повторно, по којзнае кој пат, голови примаме заради ебаните БЕКОВИ. Григера кулираше при првиот гол, а Гросо умре одејќи при шансата на Пасторе. Среќа што тоа не влезе. Ако веќе мораме да бираме од две зла помалото Салихамиџич десно, а Пепе(кога ќе се опорави) лево :tapp:

Многу го поштувам Сисоко, ама криво ми е што изигра добро со Бари па Марота одлучи да не го продава. Момакот се губи во време и во простор. Аквилани исто така има огромен пад во формата и Дел Нери мора да најде начин да го врати назад. Верувам дека имате забележано дека Јуве делува најмоќно кога Красич, Мело, Аквилани и Маркизио се во среден ред. Се освен тоа потешко функционира. Маркизио уште еднаш покажа дека е класа играч, има префинета техника и е голем работник. Има многу критичари за неговата игра, но верувам дека тоа е зашто игра на неприродна позиција за него. Успеа да спаси и чист гол мислам.

Она ударот на патри беше :kesa:али ајде да речеме дека му е прва утакмица. Сетете се само на Кваљарела и Красич против Бари. Верувам дека ќе се снајде добро зашто има ИГРА БЕЗ ТОПКА нешто што го немаше Амаури, а богами и добар дел од сите играчи. Знае да се позиционира, да спушти топка, не е некој јак дриблер, но знае доволно колку да создаде позиција за шут. Мартинез е камен, дечкото трча како рахитичен. Пријатно ме изненадува Дел Пиеро со неговата физичка спремност во однос на годините и ритамот на натпреварите. Исто така е борбен и пример како треба да се игра за Јуве. Само малку да поработи на себичноста и посконцентрирано при изведувањето на прекините. Денеска сите нафрлени му беа очајно.

Верувам дека имаме состав за 4 место, само некако не верувам во Дел Нери. Како и да е држ'те се, ќе биде долга вожњата до крај..........
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Значи вака .... гледам на сите ви е криво што Јуве и вечерва изгуби, меѓутоа тоа е реалноста, иако сметам дека со овој состав (без бековите наравно ) добар тренер ќе не лансира минимум на 2 место ... Не знам колку се сеќавате ама додека јувентус беше велесила во Италија ( времето на постариот Ањели и Моџи ), секоја сезона можеше да се најде по 1-2 утакмици, каде Јувентус добиваше поклон пенал од судиите у 90 та минута иако немаше ни П од пенал.. денеска се случува спротивното, очигледни пенали не ни судат .... Поентата ми е дека Јуве со ваквите резултати губи ( и има изгубено ) доста од своето име, реноме, нее веќе тоа што значеше во Италијанскиот фудбал и затоа сега судиите се однесуваат вака без респект према нас ( плус тука се сплетките на Морати кои верувам дека уште постојат) , како да сме Бари или Катанија па не сечат во секој можен поглед.... тренерот сите знаеме дека е катастрофа, и неможе клуб како јувентус да има клошарана тренер на кој највисок дострел у кариера му е квалификациско коло од Лига на шампоини со Киево каде изгуби од бугарски Левски ... Таквите се само за да го вадат Бари, Чезена и сл од дното на табелата и да обезбедуваат опстанок... За Матри секако е подобар од Амаури, млад е трча и кај и да е ќе почне да дава голови ... А Красиќ, ок е типот ама некоја лекција од Недвед нема да му е на одмет, иако и тој има да учи уште многу .... Не знам колкави се сега реално шансите за лига на шампиони ама се надевам барем тоа ќе го обезбедиме, зашо името јувентус и се разбура фановите го заслужуваат тоа .....
Многу реално напишано а не како пред некое време кога велеше дека ги местел Јувентус, тогаш велев дека тренерот не ни чини а и немаме капацитет ама.....сега еве излезе на виделина се.
За жал немаме концепт во играта искрено погледнете колку тешко ни одат додавањата и кога се нема идеја само клоцаат напред.Многу ме потсетуваат како нашата репрезентација во играва:kesa:
И стварно незнам зошто не фрла се на една карта кога губиме 2-0 да проба барем со 3ца напред, незнам што би изгубил освен столчето.Само нека погледне еден натпревар кога губат Реал што прави Мурињо, да не им биде жал на навивачите и да изгубат ама играат до крај и со 4ца напред ако треба.
Forza JUVENTUS.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Значи вака .... гледам на сите ви е криво што Јуве и вечерва изгуби, меѓутоа тоа е реалноста, иако сметам дека со овој состав (без бековите наравно ) добар тренер ќе не лансира минимум на 2 место ... Не знам колку се сеќавате ама додека јувентус беше велесила во Италија ( времето на постариот Ањели и Моџи ), секоја сезона можеше да се најде по 1-2 утакмици, каде Јувентус добиваше поклон пенал од судиите у 90 та минута иако немаше ни П од пенал.. денеска се случува спротивното, очигледни пенали не ни судат .... Поентата ми е дека Јуве со ваквите резултати губи ( и има изгубено ) доста од своето име, реноме, нее веќе тоа што значеше во Италијанскиот фудбал и затоа сега судиите се однесуваат вака без респект према нас ( плус тука се сплетките на Морати кои верувам дека уште постојат) , како да сме Бари или Катанија па не сечат во секој можен поглед.... тренерот сите знаеме дека е катастрофа, и неможе клуб како јувентус да има клошарана тренер на кој највисок дострел у кариера му е квалификациско коло од Лига на шампоини со Киево каде изгуби од бугарски Левски ... Таквите се само за да го вадат Бари, Чезена и сл од дното на табелата и да обезбедуваат опстанок... За Матри секако е подобар од Амаури, млад е трча и кај и да е ќе почне да дава голови ... А Красиќ, ок е типот ама некоја лекција од Недвед нема да му е на одмет, иако и тој има да учи уште многу .... Не знам колкави се сега реално шансите за лига на шампиони ама се надевам барем тоа ќе го обезбедиме, зашо името јувентус и се разбура фановите го заслужуваат тоа .....
Moree treba Nedved da mu pukne nekolku Bitch Slap i da mu kaze podaj moreee ne idi so sila i prekini so tie tvoi 'driblinzi' trca trca demek ke nafrli i pak prodolzuva da trca mislam ti se molam go naucija veke ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Не знам само зошто мора да примиме гол-два за да почнат да играат фудбал.

За судењето имам само:violent1::violent1::violent1:за судиите!!!

Реално ќе беше и нерешено и да победиме, но и поразов на Палермо не е незаслужен. Спиевме до 30 минута. И повторно, по којзнае кој пат, голови примаме заради ебаните БЕКОВИ. Григера кулираше при првиот гол, а Гросо умре одејќи при шансата на Пасторе. Среќа што тоа не влезе. Ако веќе мораме да бираме од две зла помалото Салихамиџич десно, а Пепе(кога ќе се опорави) лево :tapp:

Многу го поштувам Сисоко, ама криво ми е што изигра добро со Бари па Марота одлучи да не го продава. Момакот се губи во време и во простор. Аквилани исто така има огромен пад во формата и Дел Нери мора да најде начин да го врати назад. Верувам дека имате забележано дека Јуве делува најмоќно кога Красич, Мело, Аквилани и Маркизио се во среден ред. Се освен тоа потешко функционира. Маркизио уште еднаш покажа дека е класа играч, има префинета техника и е голем работник. Има многу критичари за неговата игра, но верувам дека тоа е зашто игра на неприродна позиција за него. Успеа да спаси и чист гол мислам.

Она ударот на патри беше :kesa:али ајде да речеме дека му е прва утакмица. Сетете се само на Кваљарела и Красич против Бари. Верувам дека ќе се снајде добро зашто има ИГРА БЕЗ ТОПКА нешто што го немаше Амаури, а богами и добар дел од сите играчи. Знае да се позиционира, да спушти топка, не е некој јак дриблер, но знае доволно колку да создаде позиција за шут. Мартинез е камен, дечкото трча како рахитичен. Пријатно ме изненадува Дел Пиеро со неговата физичка спремност во однос на годините и ритамот на натпреварите. Исто така е борбен и пример како треба да се игра за Јуве. Само малку да поработи на себичноста и посконцентрирано при изведувањето на прекините. Денеска сите нафрлени му беа очајно.

Верувам дека имаме состав за 4 место, само некако не верувам во Дел Нери. Како и да е држ'те се, ќе биде долга вожњата до крај..........
имаше некој најави гледав дека оваа му била последна шанса на дел нери ??? или како и да е ке видиме шо ке биди јас верувам во мојве момци иначе не бев тука последниов период имав некоја работа .... со срека нека ни се матри пиазон и барзагли
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Многу реално напишано а не како пред некое време кога велеше дека ги местел Јувентус, тогаш велев дека тренерот не ни чини а и немаме капацитет ама.....сега еве излезе на виделина се.
За жал немаме концепт во играта искрено погледнете колку тешко ни одат додавањата и кога се нема идеја само клоцаат напред.Многу ме потсетуваат како нашата репрезентација во играва:kesa:
И стварно незнам зошто не фрла се на една карта кога губиме 2-0 да проба барем со 3ца напред, незнам што би изгубил освен столчето.Само нека погледне еден натпревар кога губат Реал што прави Мурињо, да не им биде жал на навивачите и да изгубат ама играат до крај и со 4ца напред ако треба.

SEMPRE JUVENTUS
Forza JUVENTUS.

За местењето не коментирам да не се разгоруваат страсти .... За Дел Нери, види ја предходната тема тамо негде налето, кога плукав и камења фрлав по него и знаев дека вака ќе биде, ама не ми е јасно зашто управата односно Ањели не го разбира ова, кога е толку лесно и просто ..... За класа екипа треба класа тренер , за класа резултати , зашто и да не и оди на екипата тренерот ќе скрпи некоја формација, ќе уфрли прав играч во прав момент, а старчево го нема тој филинг дефинитивно .... И те молам не го споредувај со Мурињо да дознае португалецот веднаш ќе си пука у глава :vozbud:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Значи како си ја играме 2011 по мизерно нешто не сум видел никогаш!Мора да се промени од корен работава пошто лошо ја почнавме.Во вакви моменти тренерот е секогаш крив али до крај на година би требало да го истуркаме Дел Нери со слепциве ни Липи и Капело заедно не би направиле нешто до крај на сезонава.Моџи под итно да се врати !!!Капело или Липи само меѓу нив двајца би бирал доколку би сакале да ја оправиме работата и следната да не се бориме пак за ЛШ туку калчото да го земеме ако не и двојна круна со купот.
Oд сегашниве играчи голманската позиција е добра нека остане,во одбрана Келини во прв тим и еден јак стопер од типот на Иванович кој би ни биле достапни и Бонучи и Барзаљи измени и во случај на повреда и црвен картон да немаме гајле а во кризини моменти Соренсен и Камилери да се најдат,од бековите Де Чеље за измена и класа лев бек Коларов,Коентрао,па и Кришито и Балзарети зошто да не им се даде уште една шанса во Јуве двајца десни бекови обавезно или да остане некој од Мота,Григера,Салихамиџич и еден десен бек (Ван Дер Виел,Џонсон,Лихштајнер),во средина Маркисио,Аквилани,Мело и Сисоко би биле добро крила Красич и Пепе и лево да се врати Џовинко а десно некое јако крило кое би му земал место и на Пепе како Елиа,Џушчак,Варгас,Бастош и др и во напад Јакинта измена кога не е повреден,Тони и Дел Пиеро измени и Матри и Квајарела прв тим али поради ова што е со повредиве моментало јасно е дека ке треба уште еден шпиц и тоа да донесат врвна класа напаѓач.Би сакал Бензема кој има потенциал и млад е башка не му е омилен на Мурињо Игуанин ке се опорави,Хулк од Порто би ми било мерак да дојде,Џилардино пошо не ни чинеа Кавани,Бориело па така да не биде и со овој.
Тоа е мое мислење за што би требало да се случи летово за да Јуве се врати на врвот од сезонава се откажав и сум тотално разочаран од ова што му се случува на Јуве.:toe:
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
За местењето не коментирам да не се разгоруваат страсти .... За Дел Нери, види ја предходната тема тамо негде налето, кога плукав и камења фрлав по него и знаев дека вака ќе биде, ама не ми е јасно зашто управата односно Ањели не го разбира ова, кога е толку лесно и просто ..... За класа екипа треба класа тренер , за класа резултати , зашто и да не и оди на екипата тренерот ќе скрпи некоја формација, ќе уфрли прав играч во прав момент, а старчево го нема тој филинг дефинитивно .... И те молам не го споредувај со Мурињо да дознае португалецот веднаш ќе си пука у глава :vozbud:
Истото и јас го правев во претходната тема посочував дека Дел Нери не е за во Јуве ама и немаше бар за нас голем избор затоа што тенки сме со кесето па затоа и ги истенчивме сега нервите.А за Мурињо несакав споредба да правам туку начинот на работа и принцип да го примени, со прости зборови да има муда да повлече потег а не да си спие на ушите.Дел Нери е ептен застарен тип на тренери нешто слично како Трапатони сега.Јас сигурен сум дека на Дел Пиеро да му дадат можност да биде тренер играч подобро ќе поминеме од ова очајно 9то место.Нешто слично како Ди Вајо што е во Болоња(Малесани е само пиунче).
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Има ли некој информација за тоа дали има некои слободни, а КВАЛИТЕТНИ тренери на пазарот???
 
A

apidrone

Гостин
Почист пенал не сум видел досега. Уште додека оди во живо утакмицата од клипот, се гледа дека е пенал, а судијата не сака да го досуди.
Иначе каква иронија, бевме 7ми, овие не истиснаа на 8мо место. Следно коло играме со Каљари, кои се одма зад нас. За да не шибнат и тие, треба да тепаат со 5 гола разлика, што сепак е многу.

--- надополнето ---

Има ли некој информација за тоа дали има некои слободни, а КВАЛИТЕТНИ тренери на пазарот???
Одамна немам слушнато ништо за Гус Хидинк. Последно нешто што чув е дека е во Турција.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
2
Sudijata Morganti mu ponisti GOL na Toni vs Napoli, sea cist penal ne ni dosudi ,,, bravo bravooo

MORATTOPOLi , o BERLUSCONOPOLI :mad:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Konacno moram vam reci za sto je optuzen nas tim. Optuzba se zasniva na tome da su 3 utakmice namjestene, ovo je kljucno u slucaju ali dokazuje i koliko je smijesno.

Utakmica 1 Lecce-Parma-da tacno ste procitali. Ova utakmica nema veze sa Juventusom ali je omogucila Fiorentini da ostane u seriji a 2005. Optuzba je da je Moggi rekao sudiji De Sanctisu da namjesti mec na zahtjev vlasnika Fiorentine Della Valle. Moggi ne podnosi ustvari De Sanctisa a i on ne podnosi Juventus. De Sanctis ( priznati interov navijac ) je ustvari ponistio cist pogodak u superkupu koji je kostao Juventus titule, koja je otisla interu. Svi snimljeni razgovori povezuju Della Vallea sa Bergamom, Carrareom i Mazzeiem ( svi z FIGC ) a nijedan sa Moggijem.

Utakmica 2 Juventus-Udinese – stvarna namjestana utakmica je Udinese – Bologna sedmicu prije. Ideja je da je sudija u toj utakmici davao kartone igracima Udinesea da ne bi mogli igrati protiv Juventusa. Kartone su dobili Pinzi i Di Michele ali su obojica igrala protiv Juventusa jer nisu bili u opasnosti od suspenzije radi kartona.

Utakmica 3 Juventus – sampdoria. Optuzba je da je Moggi sredio da sudija dozvoli gol iz ofsajda Juventusu za pobjedu od 1-0. Utakmica je zavrsila 0-1 s tim da je Aimo Diana postigao gol iz ofsajda. Rezultat se i danas moze naci na espn.com.
Luciano Moggi
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.258
Поени од реакции
16.719
Јас мислам в лето едно салам чистка ...би го продал Буфон додека можам да земам пари од него бар 20 милиони знам дека не е фер но тоа ке ни помогни да одиме напред пред да ме убиете поради кометнаров размислете и прочитајте ...би го продал сисоко , григера , гросо , салихамиџич , би му понудил на дел пиеро место директор или ако не нз како само се знај нема повеќе нозе за повеќе од 20 мин а во новиот договор бара да игра прва постава .....

------------Сторари--------
-Баштош--Бонучи-Киелини-Капдевила
---------Маркизио--Мело---
--Красич---Поли/Мисимович--Џовинко-
----------Матри----

Клупа : Соренсен , Барзагљи , Де Чеље ,Пепе , Квајарела , Манингер , Јакинта,

или некој нов CF секако Матри ако се покаже ...

тоа е доволен тим да не однесе во ЛШ ..бар така мислам ...сеа слободно ако треба спалете ме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom