Фан Клуб: Јувентус

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Sissoko idi si da ne te gledammmmmmmmmmmmmmm,so ne mu podae na matri sam bese na klupa ebate kreteno na salihmizdzic mu podava ne vlezen u igra.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ева ева..Миколи бели мечки ги направи.....



ААААААА мартинез ......@@@@
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ако изгубиме најголеми кривци ќе бидат Морганти и Дел Нери.За што к*р ги извади Аквилани и Матри,го става Сисоко во моменти кога треба да бркаме разултат:tapp:

Таман почнавме да напаѓаме,висеше голот на Палермо и стариов ја уништи цела концепција во напад
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Леле судијата не досуди ни 20% од фаулите за јувентус....
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
На Морганти да му цркне од сида се најмило у фамилија а тој да остане жив за да пати и да живее сто години така сам.:nerv::nerv::nerv:
 
С

сашенко

Гостин
Епа Дел Нери си е крив за ова поштено.Кога имавме најголеми шанси за гол прави измени и ги вади играчите кои мораа да останат.Матри не требаше да искочи човекот имаше 4-5 шанси и можеше во второто да даде гол се опушти малце човекот.Нека се обеси Дел Нери после ова незнам што да му порачам.Марота гледаше и главата у земја цело време.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Епа со тренер што во моменти кога со полна пареа се врши притисок и се напаѓа кон противничкиот гол,ги вади единствениот играч што влегуваше во шанси и креаторот на играта,а го става Сисоко за кој искрено дури криво ми е што ја изигра добро утакмицата со Бари,што се предомислија да го продадат,толку се можностите.Додека Моџи не се врати кај што му е место,ќе си тапкаме у место и вакви,никакви екипи ке не пеглаат,за жал...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
уа!! немаш гз да си признаес дека со право не исплескаа!!! пенал за пенал имаше ама колку ги имало досудено за јуве шо не биле пенали...? ги неаме палермо тепано 2 години ... ова не е јуве, а за паљачо , мајсторе , пасторе тие се боље играчи него ли нашиве шо ги имаме моментално...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Нема да плукам по Морганти за фалојте и пенало шо не ги свирна колку по Дел Нери за измените освен ако не слушнам нешто од типот дека почнале да припаѓат на теран Аквилани и Матри. :kesa:

Го Осеќам духот на Амаури сеуште е со нас на терен.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Немаме сила за завршница, премногу аматерски се однесуваат.ЛДН пак ја оплеска со измените, се гледа дека толку му е капацитетот, судијата не го коментирам.Далеку е 4то место со оваа игра тешко, тоа е.
Наредна сезона под хитно смена на Дел Нери, два бека обавезно а Кваљарела очигледно ќе ни биде најголемо појачување ако го задржиме.Оваа сезона е завршена за нас за жал.:kesa:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Измените, освен Салихамизич, другите беа НУЛА!
Зошто кој кур го ваде Матри, и Аквилани ??

Немам зборови, а и немаме среќа ..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Сте приметиле ли дека после Калчополи ни имаат досудено едвај 10-15 пенали во 5 години? Исто така откога одглуми пенал Красич со Болоња веќе ни фаул не добива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom