Озборување

Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Лоша навика, ама сепак сите оговарат, тоа е во мода :vozbud:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Со другарки најчесто се зезаме на сите туѓи сметки, ама и сами меѓусебно си се ругаме. Оговарање мислам дека делува злобно кога се измислуваат глупости за да му се наштети на некој, а коа си кажуваш факти за некој и ги дискутираш и не е толку страшно.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Нее оговарам:):) ептен енкој ако ми е трн у очи со нешто што ми смета па може но во принцип не ;)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Ооооо колку само оговарам со другарките и со брат ми посебно :vozbud: а иначем вака по надвор не оговарам ако личностите не ми се блиски и ако немам доверба во нив и секогаш менувам тема кога ќе се најдам во таква ситуација. Ама затоа со другарките...
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ооооо колку само оговарам со другарките и со брат ми посебно :vozbud: а иначем вака по надвор не оговарам ако личностите не ми се блиски и ако немам доверба во нив и секогаш менувам тема кога ќе се најдам во таква ситуација. Ама затоа со другарките...
Не,не,не,тоа не е оговарање,тоа е удирање сеир на туѓа сметка,додуше не ретко се дешава и на наша.
Ама па сега,некои луѓе греота се да не им се изнасмееш,плачат за сеир(иф ју ноу уат ај мин):pos: :pos: :pos:



пиес:дојди на мсн морам да ти кажем нешто (л’жем)
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Па со другариве не оговарамо многу многу .... !! :nesvest:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ако зборам нешто за некого на страна тоа можам и му го кажувам и во лице директно.Ако и тоа спаѓа во оговарање тоагаш го правам тоа понекогаш.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Знам некад да седнам и да оговарам за некој што стварно го заслужува тоа, уствари нема чоек којшто нема оговарано...ама пазам да биде у некоја си граница на нормалното ...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
кој ќе рече дека не оговара лаже :icon_lol:
Е да си ми жив и здрав. :) Сите оговараме. Ако некој рече дека не оговара, или лаже или не го знае значењето на поимот оговарање. Оговарањето не опфаќа лажење, туку пренесување “сочни“ информации за други луѓе. Е сега, постојат трачарки што си ги филуваат работите, тогаш и се кажуваат невистини, ама не е тоа пример секогаш.

Јас на пример, си имам женско (па море и машко) друштво со кое редовно практикувам трач-партии. Онака, за забава. Како рекламна пауза меѓу муабетите за нас самите, трачевите се лежерната нишка во муабетот. :) Оговарам само меѓу 4-5 луѓе, за кои знам дека ако не сакам нешто да биде после истрачарено на други луѓе, дека нема ни да биде. Не трачарам пред било кој. И не измислувам трачеви, тоа ми е веќе премногу ниско, затоа што знам колку е грдо кога ќе чуеш некоја лага за себе.

Трачевите се нормална појава се додека не се измислици. Трачевите се уствари и добра појава. Барем ти покажуваат како тајните се откриваат и се пренесуваат со брзина на светлината, и ти укажуваат дека постојат бедни луѓе на кои не треба да им се верува. Мразам кога некои луѓе со кои имам два реда муабет, некогаш случајно ќе се најдат со мене и почнуваат да раскажуваат приказни за некои трети луѓе, тоа е прв знак за некултура и простотилак.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Ооооо колку само оговарам со другарките и со брат ми посебно :vozbud: а иначем вака по надвор не оговарам ако личностите не ми се блиски и ако немам доверба во нив и секогаш менувам тема кога ќе се најдам во таква ситуација. Ама затоа со другарките...
Не,не,не,тоа не е оговарање,тоа е удирање сеир на туѓа сметка,додуше не ретко се дешава и на наша.
Ама па сега,некои луѓе греота се да не им се изнасмееш,плачат за сеир(иф ју ноу уат ај мин):pos: :pos: :pos:



пиес:дојди на мсн морам да ти кажем нешто (л’жем)
Да, да неретко и на наша...:)
Оговарање, сеир и сл. Да. Ама само во кругот на пријатели. Пред други неее.

А да шириме муабети тоа никако!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
mashkite ogovaraat poishe od zenskite spored mene
Во последно време да, ама со секако си зависи од карактерот. Јас не оговарам и не сакам да ме оговараат. :toe:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Нее оговарам:):) ептен енкој ако ми е трн у очи со нешто што ми смета па може но во принцип не ;)
Еих не... немат чоек шо не оговарат,да не се мамиме то е чоечка карактиристика и крај (посебно женска :wink:) сигурно некош,барем некош си оговарала

И јас оговарам не викам не...туку најмногу се нервирам вака ко ке викат некој дек не оговарал...:tapp:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..да...да...хих епа сеа...онака мораш бре...од досада..некои со сила тоа го тража бре...занесуање само..тепање време...хихих...и плс не викајте дека не оговарате...нема чуек шо не оговара..а као шо рече некој погоре...да :wink: машките са поголеми оговарачи ама бре знаа да траа кад треба...то е то...:toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Еднаш еден голем човек рекол:
Секој човек барем да знаеше што другите зборуваат за него, во светов немаше ни да постојат 4 вистински другари.

Водејќи се од оваа мисла, и од фактот дека дури и да зборуваш со ѕидот, луѓето слушаат - ако имам нешто против некого му го кажувам. И многупати сум одбегавал оговарања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom