Фан Клуб: Барселона

Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
очекував далеку поголем отпор од Малага,пред се поради пелегрини.
во второто малку поинтересно беше,пред се затоа што барса го намали темпото што и беше за очекување
голот на Дуда само ги разлути,и им докажаа дека можат да им дадат гол кога сакаат :)

иначе Абидал перфектен скоро секоја утакмица,за иниеста меси и компанија не е потребен коментар.

единствено Чави денеска не ми беше на ниво,за него вечерва она беа многу погрешни додавања,ќе имаше уште 3-4 шанси да беа додавањата на место.
и адриано исто потрфли денеска,дефинитивно не е достојна замена за во барса,а поготово не за десен бек.

афелајчо ќе го биде,му треба повеќе минути само.
очекувам против бетис да биде во стартниот состав.

--- надополнето ---

Одма да ми се кажи дали на 07 мај или пак на 14 мај играте дома, и со кој ?
Sun 08 May FC Barcelona - RCD Espanyol
Sun 15 May FC Barcelona - Deportivo
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Супер супер... Значи, апсолвентската екскурзија ќе ја искористам максимално... ќе гледам градско дерби во живо...

Прв пат во животот на голем меч
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
За жал гледав само мал дел од натпреварот, но знаев дека нема да има проблеми. Џабе им се "засилувањата" пак се тапа екипа :)

Не очекував кикс на Реал баш вечерва, но како играа килаво последните натпревари мораше да се случи кога тогаш (јас очекував со Виљареал да кикснат).

Со оваа разлика од 4 бода, очекувам наредниве 7 - 8 кола сигурно прво место, а после здравје. Секако ќе дојде и кикс на Барселона, не може се да се победува.
Ќе киксне и Реал, не може нон стоп да ремизира :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Честита ни победа, одлична игра. Голема штета за Алвес, незаменлив тркач ни е. Следна жртва:реал БЕТИС
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^ Значи како што се очекуваше.
А брат му веќе почна да го зазема неговото место во Барса Б, гол и асистенција за Рафиња против Саламанка вчера. Најмлад беше на теренот со 17 години.

btw Алвес ке биде аут 10 дена.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Честито победа, ги убивме у поим. Добра разлика со Реал :)

Инаку:
http://www.fcbarcelona.cat/web/catala/noticies/futbol/temporada10-11/01/17/n110117115160.html :vozbud:
E ова е едно од подобрите работи што можеше да се случи бравоооооо и мое лично мислење е дека повеќе ќе научи да влегува по10-15мин. од колку да игра во Б-тимот или на позајмица(недајбоже)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Супер супер... Значи, апсолвентската екскурзија ќе ја искористам максимално... ќе гледам градско дерби во живо...

Прв пат во животот на голем меч
You lucky bastard :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.258
!HAPPY!

OFFICIAL: Thiago will join the first team next season!
Ова најверојатно значи збогум Цеск, ама барем се спасивме од давање милиони, кога можеме да имаме подобар и од Фабрегас, и тоа без пари. :)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Знае ли некој зошто Меси го пропуштил денешниот тренинг? и колку ке паузира Алвес?
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Изгледа сеа нема да тепаме со 5ка ...ама битно е да тепаме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom