UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.775
Поени од реакции
5.514
пуштете ги прскалките на Камп Ноу.. пуштете гииииии !!!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ако сум фан на Интер, сепак сакам да гледам фудбал со многу шанси и заслужен пласман понатаму, а не со бранење 90минути...јебига
Сакав Арсенал да помине, ама ете не бидна, моќна е Барса, факт е тоа кој неможи никој да го поништи.(баш заради тоа сакав Арсенал да влезе во 1/4 финале:) ..бидејќи се „непобедливи“)
Па и јас сакав да помине, ама тоа не значи дека очекувам да ги надиграат како магариња. Се знае дека Барселона е подобар тим. Арсенал си го направи своето дома и тука се бори да издржи.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Хахаха никој не зборува за Шахтјор против Рома... :D
Па зборувавме прво полувреме, интересно беше до црвениот картон и таму, после немаше што да се гледа.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ја само :smir:
чекајте сега ќе се јави www wintip tk или како и да му е новиот ник за да ви кажи во колку сатот ја наместиле хахаххаха

очекуван пораз на рома. без менез тапа, мексес доби црвен уште по тапа за останатото не треба да се коментира
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Без шут кон голот и требало да се пласират во 1/4 финале :pos2:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Остајте го Платини бе,од мал си е за Барса :toe:
 

Hlestakov

With many cunning plans!
Член од
23 ноември 2010
Мислења
44
Поени од реакции
2
Па зборувавме прво полувреме, интересно беше до црвениот картон и таму, после немаше што да се гледа.
Хаха да, иронично го кажав тоа оти во второ полувреме навистина се дигна атмосферата кај Барселона, криво ми е дека Арсенал не играа напаѓачки како што знаат, ама да сите што навиваа за Арсенал а не се секогаш навивачи сигурно го правеа тоа заради тоа што Барса е јак противник за во четврт финале.
 
В

Вори

Гостин
Очекуван епилог,сега исто очекувам да му се падне Шахтјор на Барселона,нели да му се олесни патот до Вембли.

Иначе вечерново издание на Арсенал е најмизерно и најанемично во последниве 6-7 години,сигурно.А,пак Вилшер ќе биде идна легенда и иден капитен на Арсенал,затоа што единствено тој изигра со срце,за разлика од лигушот Фабрегас кој се праи Пандев и игра со пета пред шеснаесетник.
И Венгер ако не му ја земе капитенската лента на овој,тогаш е стварно глупав.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Barcelona attempted more shots on their own goal than Arsenal managed themselves (0) in this match. :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
^Немаше Арсенал шут, исто и Интер лани немаше па помина. Да не беше судијата, се можеше да биде. Али ќе налетаат на Манчестер де !
На челзи!

Ete go komentatorot pak Messi podobar od Pele :baeh:
Куро ми разбира коментаторо па и овај гостинов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom