Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
уживкајте си и послушајте го пророкот Липи.... оние кој се осеќаат како шампиони не треба да им го каже тоа некој, а другиве нека се палат со фаворитската улога.
распоредот вели дека Парагвај први ќе останат без сон, лесни пациенти кој ќе заглават во матриксот на Азурија! :tv:
ете им го капацитетот на Англија,Аргентина и Франција, кој од кој покрш, утре швабиве бетер ќе се... ја ви реков дека поразот со Мексико беше за да ги потопат коцкарите :wink:
:tv:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Eптен кеиф ми се направи од натпреваров...браво за Словачка...изиграа одлично и машки и не заслужија да ги примат двата гола...кеифот ми е уште поголем бидејќи Жабарите се последни во групата , дури и зад АМАТЕРИТЕ од Нов Зеланд...хе хе хе
А уште поголем и дека плачеа на крај. :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.769
Поени од реакции
9.889
браво за Словачка...уаааааааа жабари ,доста ни е од глумци и дрва на теренот АРИВИДЕРЧИ :pos2:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Лезбејке иду кучи...:vozbud:
Поздрав...


Штета за Нов Зеланд...еден гол и ќе одеа понатаму...:(
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.461
Поени од реакции
7.998
Italy (4) = holland(0) +england(1) + france(1) + argentina(2) + spain(0)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
For once they got what was comming to them. Баш ми го направи денот Словачка само некако да се провлекувало пенали, лежење, плачење, кукање... Ништо не покажаа ако сега успеаа да се извадат мислам дека фрлав фотељи од балкон. Со 20 добри минути на 3 натпревари не се оди понатаму.

Уште од авион се гледаше дека во овој тим на Италија нешто не штима ама многу луѓе не сакаа да го видат тоа. Не може секое првенство со 2 бода по групи да се оди понатаму... од друга страна... подобро што испаднаа сега - кој ќе им гледаше гревовите со Холандија :tv:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.341
Поени од реакции
16.502
Која мизерна игра на италијаниве, тотално разочарување. Не знам како може репрезентација која е светски шампион, да, да СВЕТСКИ ШАМПИОН да не може да ја помине фазата по групи да игра нерешено со Нов Зеланд и тоа со гол даден од пенал, да губи од репезентација од Словачка која е тотален анонимус на светските првенства.

Оваа италијанска репрезентација не заслужува да го носи епитетот светски владател на фудбалот. Треба да се засрамат и да не се појавуваат се додека конечно не направат солидна, респектабилна репрезентација и да прикажуваат игра како што доликува на таква репрезентација а не да играат мизерно и да се вадат до последно коло со гол у 90+ мин.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
За толку и заслужија,што мерачко СП е ова ауууууууууу милина,ајде уште Шпанија да испадне и да ги гледаме новите момци што доаѓаат на врвот во фудбалот.

ARRIVEDERCI !!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ајде домааааааааааааааааааа.
Никад више нека не се појавуваат на СП.

Ајде сега сите заедно да ја испратиме Италија дома:salut:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
:vozbud::vozbud::vozbud:

Најдобар натпревар до сега на светсково.
Сакав да оди Италија за да игра со Холандија,ама изгледа лесно ке помине со Словачка :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.497
1.Paraguay (0)
2.Slovakia (0)
3.New Zeland (0)
4.Italy (4)
Priceless:icon_mrgr
:pos2::pos2::pos2: :zver:

Светските Шампиони освоија само 2 бода против Парагвај, Словачка и Нов Зеланд.. Македонија ќе им покаже на Италија како треба да се игра со Словачка :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom