Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Аууу не ме јеби брат,Џила тапа беше,тапа заедно со Јакинта ке успеат да даваат голови само за Монополи,Перуџа и остали клубови од Серија Ц лига. :))))
Абе Јакинта да, али Џила не е така очаен. Плус кој ќе му дава топки? Каморанези или Пепе? :pos:
 
В

Вори

Гостин
Те пецна малку а? :tv:
И пазиси го речникот кога ми реплицираш, јас не те навредив, не си во нивата твоја.


Џила не е лош, останатите се незнам... логор.



Претераа бе, кој претера? Детено од Дебар, се капел во езерото досега и седнал да напише нешто :pos:
За него и мислев бе..али на игнор веќе таквите ко него ми се стаени.

Да не бидам офтопик..

Витек добар играч бил еј..:kesa:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Канаваро-Киелини=одбрана швајцарско сирење
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нешто тазе... најтазе, ем италијанско на нивна сметка :pos:


за тие со потешкотии... финалето Италија-Франција ќе се одигра на аеродромот :D мој тип кец во кец (поотепани се Французите)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.513
Во Нов Зеланд имало големо разочарување, се собирале на локалниот аеродром ( каде патем кажано работат дел од репрезентативците ) и планирале со огромен протест да ги дочекаат играчите на оваа земја поради големиот неуспех на нивната репрезентација, не успеале да ја победат Италија, победа со која ке го осигураа пласаманот во осмина финалната фаза на ова СП.

Трагедии е ова фудбалов, репортажата од еден гневен фан на Нов Зеланд вели '' ова е поголема трагедија и од она што им се деси на словенците и србите, до ден денес си го поставувам прашањето, како, ооо како изигравме нерешено со Италија, и тоа гол примивме што е најтрагично, не од било кој, од Јакинта, момент кој уште толку додаде сол на раната '' .
 
R

Rigel Kent

Гостин
Во Нов Зеланд имало големо разочарување, се собирале на локалниот аеродром ( каде патем кажано работат дел од репрезентативците ) и планирале со огромен протест да ги дочекаат играчите на оваа земја поради големиот неуспех на нивната репрезентација, не успеале да ја победат Италија, победа со која ке го осигураа пласаманот во осмина финалната фаза на ова СП.

Трагедии е ова фудбалов, репортажата од еден гневен фан на Нов Зеланд вели '' ова е поголема трагедија и од она што им се деси на словенците и србите, до ден денес си го поставувам прашањето, како, ооо како изигравме нерешено со Италија, и тоа гол примивме што е најтрагично, не од било кој, од Јакинта, момент кој уште толку додаде сол на раната '' .
ahhahahaha:pos2: Syn kaj ti tekna :pos2:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Прекрасен гол на Квајарела...хD
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Lasciate mi cantare, perche ne sono fiero, lasciate mi cantare, sono l'italiano, l'italiano vero :pos2:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Сеа ми е жал што не ни се паднаа Франција или Италија у група. :icon_lol:



Кваљарела...

него дај нека се откажат италјаниве од СП како што се имаат откажано од Евровизија. :pos:
ова што го кажа ама воопшто не е смешно, јас знам дека се тера сеир на сметка на Италија, ама ти и тоа незнаш да го направиш... значи треба да си многу прост за да кажеш дека четирикратниот светски првак треба да се откаже од СП... сите кажуваат шеги на сметка на Италија, ти пробуваш ама за жал ни за тоа не си способен...
 
Н

'Никола'

Гостин
Од кај и најдоја бе 3 бода на Италија овие од МТВ..:pos::pos:
Па и претпоследна во група ја ставија..:)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
ова што го кажа ама воопшто не е смешно, јас знам дека се тера сеир на сметка на Италија, ама ти и тоа незнаш да го направиш... значи треба да си многу прост за да кажеш дека четирикратниот светски првак треба да се откаже од СП... сите кажуваат шеги на сметка на Италија, ти пробуваш ама за жал ни за тоа не си способен...
Лол... а ти мене озбилно ме свати ова? :jaj:

Ти подобар пост неможеше да напишеш, трипати едно исто си кажал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom