Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.461
Поени од реакции
7.998
Оној кој живее во минатото,нема иднина?:))
добро бе мамата... Како можете да ги викате педери,старци и тн. Си заслужија да испаднат, ама не тоа да предизвика такви реакции како што вие праите..
За прв пат во последните 24 години Италија има тапа состав на СП, и вие одма... И повеќето од вас(нит ја) не сте биле живи кога италија играла бункер и педерски поминувала...
Имат 4 титули, бројка којa во наредните 100 години нема да биде стигната од англија,шпанија,холандија,франција,аргентина и другите репрезентации за кои навивате...
Forza Italia...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
добро бе мамата... Како можете да ги викате педери,старци и тн. Си заслужија да испаднат, ама не тоа да предизвика такви реакции како што вие праите..
За прв пат во последните 24 години Италија има тапа состав на СП, и вие одма... И повеќето од вас(нит ја) не сте биле живи кога италија играла бункер и педерски поминувала...
Имат 4 титули, бројка којa во наредните 100 години нема да биде стигната од англија,шпанија,холандија,франција,аргентина и другите репрезентации за кои навивате...
Forza Italia...
Колку години имаш? :tv:
 
В

Вори

Гостин
Камења,дрва.Ептен ми е мило што испаднаа.

Голем поздрав до Баженце,кој викаше дека Италија била појака од Англија и дека ќе сме ја виделе во вистинско светло...ете братче,ја видовме!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Боби[Мкд];3638150 напиша:
Абе глуп не се појавувај овде, по дебаклот на Лион и Франција наоѓаш за Германија да збориш бе.

Со кое лице бе? Со кое?

Скини го кабелот од нетот и поштеди не од твоите глупости заедно со баже.
После Вестфален во 2006 и Бернабеу оваа година ти кај треба да си? т.е. ти не треба кабелот, треба трансформаторот за струја да го минираш... За лице тој му кажува некому. Гледај сега што се дешава, остај што било, ко родени германци/французи да сте се понашаш, па демек на национална основа и успеси се потпираш. Патетики.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Честито Италија пролазот понатаму........до аеродромот де :)))

Заслужено го испушија од Словачка,ете така се игра за својата земја,со срце,без компромис,без страв,ама што разбираат манекени од фудбалери бе ??
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Честито Италија пролазот понатаму........до аеродромот де :)))

Заслужено го испушија од Словачка,ете така се игра за својата земја,со срце,без компромис,без страв,ама што разбираат манекени од фудбалери бе ??
Абе каков аеродром, со камили ќе ги враќаат назад. Него какви манекени бе, Јакинта наказ прав, тој манекен бил :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе каков аеродром, со камили ќе ги враќаат назад. Него какви манекени бе, Јакинта наказ прав, тој манекен бил :pos:
пер што е до мене и на клоци нека ги пракаат до Италија,ги мразам жабарите на чело со Липи,ама кај и да е Прандели ке напраи револуција со составот,баш ме интересира кој се ке повика за Италија,а сигурно тоа нема да бидат нит Џила,нит Јакинта,нит Гатузо на крај краева.

Е сеа Јакинта да наказа бил,тоа носот му виси и не гледа коа е во офсајд а кое у близина на голот,нека напраи една пластична операција,нек си стаи нос сличен на Парис Хилтон :pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
пер што е до мене и на клоци нека ги пракаат до Италија,ги мразам жабарите на чело со Липи,ама кај и да е Прандели ке напраи револуција со составот,баш ме интересира кој се ке повика за Италија,а сигурно тоа нема да бидат нит Џила,нит Јакинта,нит Гатузо на крај краева.

Е сеа Јакинта да наказа бил,тоа носот му виси и не гледа коа е во офсајд а кое у близина на голот,нека напраи една пластична операција,нек си стаи нос сличен на Парис Хилтон :pos:
Џила не е лош, останатите се незнам... логор.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.702
Поени од реакции
6.231
Нов Зеланд да биде пред Италија,нека се обесат одма
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Џила не е лош, останатите се незнам... логор.
Аууу не ме јеби брат,Џила тапа беше,тапа заедно со Јакинта ке успеат да даваат голови само за Монополи,Перуџа и остали клубови од Серија Ц лига. :))))
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.804
Поени од реакции
6.799
Штета што не ја гледав утакмицата имав други обврски, а првото повремено го слушав на радио. Кога видов дека Словачка води 1-0 си велев до крај најмногу 1-1 да заврши, а тие се истуриле 3-2. Браво за Словаците ретко кога играле вака отворено (обично важат за 0-2 екипа). Ciao Italia :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Се кладам ние да им играме (Македонија) ќе извадиме бар нерешено..:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom