Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Лелеееее кој офсајд бееееееее алооооооооооооооооо мамата у пичка
 
Н

'Никола'

Гостин
What? Смири се друже,полека. Гатусо ја изби топката и во налет со долниот дел го закачи коленото на Срба, нешто не ти е јасно изгледа?
Абе не зборувам јас само за сега, во текот на цела кариера многумина ги има пратено на болница.:)
Иначе по се изгледа Италија ќе бидат оштетени за вториот гол кој не ми се верува да беше офсајд, но по толку провнувања на среќа и со судии до сега, си заслужија.

Едит: Еве и 3:1..Чиаоо
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Алелуја е готовоооооооооооо. Чао Италијани, чаооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
Уф каков мерак ми се направи. Па овие на Франција се смееа. Последни се во група со Нов Зеланд. Јас да сум на нивно место не излагам од дома веќе :kesa:
EDIT: ОМГ заќутувам, каков гол на Кваљарела :kesa:
 
Н

'Никола'

Гостин
1. Парагвај
2. Словачка
3. Нов Зеланд
4. Италија
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Треба да се горди сами на себе...се надминаа себеси постигнаа 2гола :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Алелуја е готовоооооооооооо. Чао Италијани, чаооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
Уф каков мерак ми се направи. Па овие на Франција се смееа. Последни се во група со Нов Зеланд. Јас да сум на нивно место не излагам од дома веќе :kesa:
EDIT: ОМГ заќутувам, каков гол на Кваљарела :kesa:
Добро е не зареков :icon_mrgr
Италија само со едно добро полувреме на цел шампионат. Убав меч со прекрасна завршница. Нека го игра пак Липи Јакинта во тандем со Џилардињо па можеби некогаш ќе рипнат над четвртото место во групата :icon_mrgr
и две сомнителни ситуации на овој меч кои мислам дека завршија правилно. шкртел интервенираше навреме, а при голот на Ди Натале беше доста сомнително ама мислам дека сепак имаше мал офсајд...
 
R

Rigel Kent

Гостин
Na kraj Italijancite placea:vozbud::vozbud::vozbud:.Slovacite se trkalaa po teren na italijanski nacin:pos2:
Lipi smrdlo odma izbega.
Ubavo im se napravi:pipi:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.684
Поени од реакции
43.596
Ajт наздравје.. Браво за Словачка, со среќа нека им е против Холанд...
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Браво Словаци им одржавте на најогемите лигуши лекција:pipi:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.740
Поени од реакции
989
Eптен кеиф ми се направи од натпреваров...браво за Словачка...изиграа одлично и машки и не заслужија да ги примат двата гола...кеифот ми е уште поголем бидејќи Жабарите се последни во групата , дури и зад АМАТЕРИТЕ од Нов Зеланд...хе хе хе
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Епа не се игра фудбал со пензионери и последни 5-10 минути, секогаш не успева таа игра :)
Браво Словачка :D :eek:lee:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.495
Поени од реакции
8.146
Во најмала рака 2 евтини гола примивме, 2 гола ни поништија англиските педери и црвен на Муха(мајк тајсон)...Што се однесува до целокупниот настап на ова СП најголема одговорност за овој неуспех е Липи. Испушти (помлади)одлични играчи како Сантон,Балотели,Роси,Аквилани,Бориело и тн... а повика старци како Замброта,Канаваро,Каморанези,Ди Натале,Гатузо и тн...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Навивач на Италија, ама заслужено изгубија. Треба да си ја чукнат главата, не им дојде памет од Европското изглеа. Им требаше ваква казна, може ќе почнат да мислат.

П.С Се надевам дека сите европски тимови ќе изгубат дај Боже, дај БОЖЕ. Само европски тим да не е шампион, друг кој сака нека биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom