Група Е (Холандија, Данска, Јапонија, Камерун)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
прво полувреме - пролив!! тупење топка до небо

со душа ја чекам шпанија, да гледам фудбал да ми се наполнат очи
пушти си снимка од германија синоќа :smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
абе не тактизираат овие, незнаат да го прават тоа... само се пренемагаат, не им се игра фудбал на сонцево и вувузеливе у позадина.
Кајт им го покажа излезот на Данциве.
Камерун тепа сеа и идат со се лалињата.
 
В

Вори

Гостин
Тапа лалињава.Иако водат 2-0,ме разочараа.А,се фураа дека ја играат најдобрата игра,бла бла..
Овој Елиа ми остаи добар впечаток,живна левата страна од кога влезе тој,другите срање.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Добро е како за старт.Победа си е победа и тоа со 2-0.Никој не сака да изгуби или да игра атрактивно првите поени се морални а внесуваат и самодоверба за понатаму.Плус атрактивноста и брзината во Холандија ја внесува Робен,којј од другиот натпревар ќе биде фит.Очекувам сега Јапонциве да пружат малку отпор.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Без вдВаарт играва е далеку потечна. Елиа, Робен и Кујт би требало да стартуваат ако се сите фит според мене. и вПерси камен.

Не го видов офанзивниот огномет кој го очекував ама стојам на мислењето дека оваа Холандија е поопасна од било која друга селекција која ја пратиле на едно СП или ЕП во последниве 15 години.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Во оваа група нема некој отскочен фаворит, освен Холандија, која очекувам да се прошета низ групата....Па така за утре типувам на победа на Холандија, но не ја играјте како најсигурна...Данците се одлични и мислам дека ке дадат отпор, па најдобар тим според мене за ова е еден x на полувреме и можи да се изигра од x-1...

Другиот меч од оваа група, мегу Јапонија и Камерун можам само да го предвидам, како победа на Камерун, според мене....
Можеби не заслужено, ама тоа е тоа...Уште еден погоден тип, и уште пари на контото....
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Со мали потешкотии, очекував многу голови али победа си е победа. Ајмо Холанџани xD
 
А

Анноун

Гостин
japan ne gubat . kameni i alex song na klupa , nesto smrdi vo timot na kamerun . honda prva postava , ke bide interesno .
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Мислам дека и на овој натпревар ќе има многу голови, имам такво претчуство. Типувам на победа на Камерун.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
japan ne gubat . kameni i alex song na klupa , nesto smrdi vo timot na kamerun . honda prva postava , ke bide interesno .

Нема врска тоа иако се квалитетни играчи,Холандија доста добро изигра по првиот гол ја нагазија топката и толку беше прејаки се во средината.Во одбраната некако подобро делуваа Агер и Кјаер но насреќа некако паднаа головите сепак може да се каже заслужено Данска не изигра ништо.Очекувам денеска и вторава да биде интересна.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Слаба игра се надевам дека Холандија може повеќе. Данска солидна екипа со добра и цврста одбрана. Очекувам во следните дуели да покажат повеќе.
За вториов дуел мислам дека Камерун нема да има поголеми проблеми и дека лесно ќе го совлада Јапан.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Абе ногу ногу гомна јадење за Холандија НЕ :) Исто и за Ван Перси ипак асистент беше за првиот гол :):)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Слаба игра од Холандија:toe: Јапан - Камерун јака утакмица ќе биде...овие жилави, другиве коњи, едноставно борба до смрт ќе биде:vozbud:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јапонија-Камерун очекувам да биде иста како што беа до сега утакмициве со максимум 2 гола.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Со која цел Сонг е на клупа... не ми е јасно воопшто но ајде... за камерун сум на овој меч :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom