Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
:pos2::pos2::pos2:Харгривс легенда а???
Чоекот едвај има заиграно за Манчестер он легенда :):):toe:
Еве ви една топ слика од дел од сегашните играчи и некои од легендите на клубот.

:pus:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Еве ви една топ слика од дел од сегашните играчи и некои од легендите на клубот.

:pus:
Абе како и да е:) Сега има играчи кои вредат едно милион пати повеќе од Харгривс, а ги нема тука:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Очекував победа денес, како одмазда за 3те порази по ред и секако заради моменталната форма на двата тима. Исто така очекував и кикс на Челзи кај Блекбурн кој секогаш игра добро против фаворитите на домашен терен.

Наредно коло следува Болтон кој се бори за опстанок, а и секогаш е опасен дома, но верувам дека нема да има преголеми проблеми со нив.

п.с. Ме насмеа кога го видов Бартез погоре:)
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
ve zalam sto padnavte so nas :))))))))))) i cestito za pobedata protiv liverpool
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
За пеналот немој многу мрчит :), и на нас ни досудија таков против Шити, кога Белами и Рафаел беа во слична ситуација. Читам сега по форуми такво било правилото, ако фаулот започнува пред шеснаесетник и продолжува во него, се суди пенал.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Хелз другар, имаш поздрав4е од Паркчето :back:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
Значи не знам што друго да се каже за Ферги по 427654265972307 пат. Кога ќе извади некоја формација што не му ја разбирам и го кудам цело време што Парк играше АМС и после испаѓа дека токму тој играч го решава натпреварот. :cuc: :cuc: за стариот, секоја чест. Ако продолжиме вака имаме реални шанси за титулата.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Абе немој, да не е обратна ситуацијава??Вие сте за жалење!! И фала за честитката:smir:
Da ti kazem pravo i Bayern i Manchester se za zalenje zatoa sto eden od ovja dva giganta ce se prosti od LS:cry:

I da ne zabraem cestito pobeda :helou:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Кога ќе извади некоја формација што не му ја разбирам и го кудам цело време што Парк играше АМС и после испаѓа дека токму тој играч го решава натпреварот. :cuc: :cuc: за стариот,
Не ме чудеше формацијата, до некаде и се очекуваше со еден напаѓач...ама колку го пцуев парк во прво полувреме, тоа е неверојатно!
И кореанецот пак се покажа, мамицата негова! Како и да е, чим ја легнаа топката манчестер се знаеше дека само манчестер и никој друг ке победи.
До следната со болтон, glory !!
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
За пеналот немој многу мрчит :), и на нас ни досудија таков против Шити, кога Белами и Рафаел беа во слична ситуација. Читам сега по форуми такво било правилото, ако фаулот започнува пред шеснаесетник и продолжува во него, се суди пенал.
Видел сам, а сигурно и ти си видела, милион ситуации коо не се дава таков пенал туку се суди слободен удар на раб на 16, наспроти такви 5-6 гола :) Сфаќам ги судиите, и неможе сичко да е совршено, сакам само да бидеме реални. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
За пеналот немој многу мрчит :), и на нас ни досудија таков против Шити, кога Белами и Рафаел беа во слична ситуација. Читам сега по форуми такво било правилото, ако фаулот започнува пред шеснаесетник и продолжува во него, се суди пенал.
Ма правило, не правило, паметно Валенсија си изигра и си заслужи пенал во таа ситуација. Нека се запраша Маскерано што к.. правеше во таа ситуација. Ако веќе го влече нека го бутне убаво пред шеснаесетник, а не да чека да влезе.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Пак ли ? хахахах...нормално дека Да...Едвај чекам да се смени претседателот на федерацијата на судии во Англија...добриот фамилијарен пријател на Сер Алекс(кум, мислам)....

Баш ме интересира каква ке биде ситуацијата наредната сезона кога една од легендите на Арсенал иде на тоа место...


Спортски поздрав:pos2::pos2::pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
:pos2::pos2::pos2:

Да,да..ДА беше така,Рио немаше да биде казнет 4 меча и тоа баш на гости кај Вила и Евертон и Џерард 100% немаше да игра утре..А + шо не го спомнеш црвениот шо требаше да го добие Маскерано? Или не,тоа не важи...

И да,пациенти ни станавте,нормално дека ќе идеш против Јунајтед :back:

Поздрав!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom