Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Валенсија подготвена да ги продаде Виља и Силва:


The Sun вели дека Лос Че само од продажбата на Виља би можела да инкасира околу 40 милиони фунти доколку богатите клубовите од Англија започнат аукција. Се верува дека Челзи, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед се екипите кои подолго време го следат изонредниот напаѓач на Валенсија.
Шпанскиот интернационалец, кој исто така е на мета и на Барселона и Реал Мадрид, се верува дека преферира преселба во Премиер Лигата а The Sun вели дека Челзи му е првиот избор.
Никола Анелка сеуште го нема продолжено договорот со Челзи и се шпекулира дека 28 годишниот Виља ќе биде замената за Французинот.
Напаѓачот на Валенсија најави дека нема да зборува за неговата иднина се до крајот на мондијалот во Јужна Африка со цел да не го изгуби фокусот кон фудбалот.
“Во моментов јас сум целосно фокусиран на Валенсија и Светското Првенство.” – рече Виља.
“По Јужна Африка ќе одлучам што е најдобро за мене. Мојата конечна одлука нема да биде заснована само на пари.”
Валенсија, која се соочува со финансиски потешкотии, исто така е подготвена по крајот на сезоната да го продаде и Давид Силва.
The Sun вели Силва е цел на Сер Алекс Фергусон и Црвените Ѓаволи се подготвени да одвојат околу 20 милиони фунти за шпанскиот интернационалец.

Левото крило на Валенсија на Олд Трафорд би требало да пристигне како замена за ветеранот Рајан Гигс, кој е пред крајот на својата кариера.

Се надевам дека Виља и Силва ќе дојдат во лето заедно со Мутињо и Велосо!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе Смајлинг ( мислам така беше :) ) како игра за Фулам, го прати некој ?:back:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Абе Смајлинг ( мислам така беше :) ) како игра за Фулам, го прати некој ?:back:

НЕ дека нешто посебно го пратам, али неодамна читав една анализа според која формата на Смајлинг му опаднала откако била објавена веста за негов трансфер во Јунајтед!
Демек дечково изигравал фраер и не се залагал 100% на тренинзите и на натпреварите за клубот!

Тоа секако не е одраз на неговите квалитети ,но е интересен факт за неговиот карактер!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
НЕ дека нешто посебно го пратам, али неодамна читав една анализа според која формата на Смајлинг му опаднала откако била објавена веста за негов трансфер во Јунајтед!
Демек дечково изигравал фраер и не се залагал 100% на тренинзите и на натпреварите за клубот!

Тоа секако не е одраз на неговите квалитети ,но е интересен факт за неговиот карактер!
Може така у Фулам да се понаша, али од лето нека се пази :back:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
НЕ дека нешто посебно го пратам, али неодамна читав една анализа според која формата на Смајлинг му опаднала откако била објавена веста за негов трансфер во Јунајтед!
Демек дечково изигравал фраер и не се залагал 100% на тренинзите и на натпреварите за клубот!

Тоа секако не е одраз на неговите квалитети ,но е интересен факт за неговиот карактер!
И јас истото го имам читано по нетов, ама уживајте ќе го средит Фергусон. Такви ко него многу имет поминато кај САФ.
 
B

BooBojan

Гостин
Здраво и поздрав до сите фанови на MANCHESTER UNITED на форумов нов сум овде.
да ви кажам едно мое мислење.Титулата во Англија ке ја реши Манчестер Сити. зошто?
Затоа што на крајот на сезоната ке видите Сити ке има по две победи против Арсенал и Челзи лузерите со кои се бориме за титулата.
А ке има два порази од шампионите MANCHESTER UNITED!
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Добредојде за Bojan10rooney.

Инаку што се однесува до Смолинг и за неговото наводно незалагање, мислам дека само еден остар поглед од Фердинанд на тренинг до него и се ќе му стане јасно. И тој знае дека шанса да се биде дел од најголемиот клуб на светот се добива еднаш во животот и се надевам дека не е толку глупав за да ја прокоцка.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265




raFAIL benitez :pos:
anFAILed :pos:
 
B

BooBojan

Гостин
Луге ако има некој од вас овде некои врски со Сер Алекс Фергусон:pos2: нека му каже да не се глупира со донесување на Виља во тимот туку да си ги купи Мата и Силва.Затоа што Виља е 28 години и има уште најмногу 4 сезони врвен фудбал а и го имаме Руни.Силва и Мата се помлади од Виља и мислам дека ке се снајдат одлично во Манчестер.И кажете му наследник на Ван Дер Сар нека биде Горка Иразос од Атлетик Билбао според мене најдобриот светски голман во моментов човекот едноставно е ѕвер топка не може да замине покрај него а не да влезе во голот.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Луге ако има некој од вас овде некои врски со Сер Алекс Фергусон:pos2: нека му каже да не се глупира со донесување на Виља во тимот туку да си ги купи Мата и Силва.Затоа што Виља е 28 години и има уште најмногу 4 сезони врвен фудбал а и го имаме Руни.Силва и Мата се помлади од Виља и мислам дека ке се снајдат одлично во Манчестер.И кажете му наследник на Ван Дер Сар нека биде Горка Иразос од Атлетик Билбао според мене најдобриот светски голман во моментов човекот едноставно е ѕвер топка не може да замине покрај него а не да влезе во голот.
хмм според политиката до сега на клубот неверуам дека се кешира пари за постар играч од 25 години
така да шо знам некако не остварливо ми стои ова со ВИља
 
Член од
13 март 2008
Мислења
223
Поени од реакции
18
хмм според политиката до сега на клубот неверуам дека се кешира пари за постар играч од 25 години
така да шо знам некако не остварливо ми стои ова со ВИља
Бербатов беше 28 години и за него се дадоа 30.75 мил фунти така да оваа политика на тимот не важи веке
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom