Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Ного важни три бода. Играта не беше нај нај, се гледаше нервозата кај нашите, мотивираноста и борбеноста го одлучија денешнио победник. Флечер ебати инато, ного е борбен, трча за 2ца, заслужи жолт картон, ама ок е. :) Момент на мечо, пенало шо ни го подарија, не оти немаше фаул, ама според мене не беше у 16те метра, ипак не се жалам. :) Тва го кажувам оти не добиваме ни ние ни другите екипи помош од ФА, едноставно треба да се поставеш на место на судијата и да пробаш да го разбереш. Лесно ни е на нас пред телевизоро да седеме и да судеме, ама на терено е сосем различно. ТРАНС. Добрата игра и all-in-от го чуваме за со Челзи кој у моменто се спрема да го прима од Блекбурн (се надевам). И сакам сега да ги слушнам сите стручњаци шо ќе кажат за типчето шо служе само за реклама низ Азија -_- ? Ако победииме, мислам оти Видич неможе уште 10 утакмици да го сопре Торес. Валенсија изигра еден од подобрите натпревааре. :)

Едит: Ел Хаџи Диуф :)
И јас исто мислам дека беше надвор од шеснаесетник, ама тоа е... можеби и полошо ќе беше за нив судијата да донесеше правилна одлука (црвен за Маскерано, слободен удар за Манчестер).
За Парк не знам што да кажам... откако јавно почнав да зборувам против него игра феноменално... :pos: Прво полувреме не беше нешто нај нај, лесно губеше топки, во второ се поправи, постигна гол и ни донесе важна победа.
Валенсија е Ѕверот, навистина е феноменален и според мене после Руни и Евра наш трет најдобар играч сезонава. :)
Има уште 7 натпревари до крајот, со победи на сите 7 Шампиони сме... ќе биде Ѓаволски тешко ама... Sir Alex is the man... :)
 
Член од
13 март 2008
Мислења
223
Поени од реакции
18
У прва прилика купувам дрес од Флечер ... Дарен е ЅВЕЕЕЕЕЕР ! :vozbud::vozbud::vozbud:
А јас му се извинувам на Флечер за досегашната недоверба во него не знам што му стана но оваа година после Руни ни е нај добриот играч дерби натпреварите што ги игра ги игра без грешка со трчање по 15 километри
Извини уште еднаш Флечер
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
И јас исто мислам дека беше надвор од шеснаесетник, ама тоа е... можеби и полошо ќе беше за нив судијата да донесеше правилна одлука (црвен за Маскерано, слободен удар за Манчестер).
За Парк не знам што да кажам... откако јавно почнав да зборувам против него игра феноменално... :pos: Прво полувреме не беше нешто нај нај, лесно губеше топки, во второ се поправи, постигна гол и ни донесе важна победа.
Валенсија е Ѕверот, навистина е феноменален и според мене после Руни и Евра наш трет најдобар играч сезонава. :)
Има уште 7 натпревари до крајот, со победи на сите 7 Шампиони сме... ќе биде Ѓаволски тешко ама... Sir Alex is the man... :)
Не само шо мислам, убеден сам, ама гледаш ка им е добро на гаазо на сите, ќутат си, тука се гледа кој колко е реален. Не оти на мене не ми е супер, ние сме просто само навиваче, обични навиваче, друго е да га гледаш таа работа од менаџерски аспект и да го штитеш клуубо и играчето. Мислам треба да бидеме фер и поштено да кажуваме на другите дека и со и без судии ние ќе си бидеме најдобри. :) И Челзи и Арсенал ќе кикснат до крајо барем по 2 пати :)
Струмичани, да не знае некој од каде да купам убав дрес од Манчестер Јунајтед во Струмица? :)
Од Скопје :pos2: Прво у ср нема ного продавници за дресови, друго, неможеш да најдеш од кој играч сакаш, трето- и да најдеш нема да е убав. Најарно да си порачеш по некој човек шо оде често за Грција или Турција, има секакви дресове, а и не се којзнаа колко скапи. :)
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Уфф шо драго ми е шо ги поебавме лузериве...Нека се траќа Торесита, го ебам у тоа плачкото...Одлична игра на Парк Руни Флеч и Co. Лузериве доста жолти излапаа. И да, браво за Видич, конечно успеа да не попие црвен :)

Струмичани, да не знае некој од каде да купам убав дрес од Манчестер Јунајтед во Струмица? :)
Нарачај си од Интернет...Има попусти, а на крај на сезона може и упола цена да биде...Ако сакаш оригинал e ова, а ако сакаш чкарт сигурен сум дека ќе најдеш во Струмица :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Незнам дали да нарачам сега или да ги чекам новите дресови, сепак фала на информациите. :wink:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Еве ви една топ слика од дел од сегашните играчи и некои од легендите на клубот.

 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
НЕМОЈ БАРТЕЗ ЖИТИ СВЕ ....
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Можам да замислам шо се дешавало коа го даде Парк голот :icon_lol:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Од каде бе Бартез и Хајнце, легенди?

И може ли да кажете кои се на сликите, да се познаваме ако некогаш се сретнеме во некои вакви прилики.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Од каде бе Бартез и Хајнце, легенди?

И може ли да кажете кои се на сликите, да се познаваме ако некогаш се сретнеме во некои вакви прилики.
Затоа пишав ДЕЛ од легендите, а и сликата е малку постара :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.252
Од каде бе Бартез и Хајнце, легенди?

И може ли да кажете кои се на сликите, да се познаваме ако некогаш се сретнеме во некои вакви прилики.
Квеирош :icon_lol:

Втората слика од лево кон десно - Рунис Темпер,Инвинсибл,ЏенуГрл,Ја,ТомиДебил,В-Јунајтед,не е од форумов,Смерт.

Имаше уше еден, MK-Airarm али не се сликаше.

Супер сликички, на двете сум као коњ али нема везе.Штета шо немаше пак апарат кај телевизорот па да испадне некоја убаа сликичка на голот на Парк.За со Челзи и видео ќе направиме, ветувам :)

Инаку, струмичане ќе доаѓате за со Челзи?Знам дека има време али да не заебете као денес.

п.с Rooney limping as he left Old Trafford with Mrs R. Six days to recover for Bolton tho.

Само ова не :S
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Еве ви една топ слика од дел од сегашните играчи и некои од легендите на клубот.

:pos2::pos2::pos2:Харгривс легенда а???
Чоекот едвај има заиграно за Манчестер он легенда :):):toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom