Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Плеснете ги гнидите бе :tv: Оној па ретардиранион Мурињо се кисели на крај да му е*ам фацата никаква али може само да го :pusk:
Кога неможеш на свој тим да се радуваш, Јувентус е сосема доволен... Барем за едно полувреме. :wink:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
сите го пцујат супер марио. страмота
дајте му малку поддршка, не е он крив шо е глуп:kesa:
:pos2::pos2: и тоа што викаш не е он крив шо е циган и глуп... овој нема 3то одд..
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Кога неможеш на свој тим да се радуваш, Јувентус е сосема доволен... Барем за едно полувреме. :wink:
Патетики бе, греои. Инаку еве за него една сликица, баш сега налетав на неа:


:pos:

Vo drugata raka da go drzi Jube zero tituli :vozbud::pipi:
Ќе ја направам и таа варијанта, треба само време. Инаку јас тврдам со сигурност, и оваа сезона ќе игра фората Zero Tituli :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Чим Валенсија дале 18 милиони за дечково, ондак станувало збор сигурно за добар фудбалер, бар пред да дојде во овој тим, они бар не грешеле со вакви, го имаат '' она '' потребното за таленти.

Е сеа односи со тренер лоши, гледам и во Евертон на позајмица бил, се на се коа ке се склопи, сакаат да вратат дел од парите што ги дале за него зашто очигледно немаат планови во иднина за овој играч у екипа.

Страв ми е само да не испадне ко мамец, па Интер да се сјебе, мада имало вакви случаеви ко Џила на пример, или Снајдер во Реал, или Камби во Реал и тн и тн кој се покажале одлично во новиот тим. :toe:

п.с. Уствари планирале позајмица бе, да беее, Интер научија КОНЕЧНО дел од грешките во минатото, ондак ништо не губат.

Ај честито нека ни е победава , само да не застенеме тука , не чека тешко гостување во Парма сеа , мора да се победи таму .
За овој фернандез го имам глеано 2-3 пути и така малце и овој е чукнат у паметот не ебе жива сила . И знам дека на менаџер беше голем талент . И кој и да е добредојден така да носете го ( али да не фрлаат многу пари )
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Најдобро оценетите кај Интер денес :

Thiago Motta: 7 - Involved in many of Inter's best moves and brought the save from Buffon that led to the winning goal.

Lucio: 7 - Scored the equaliser at a time when Inter were looking a little desperate as they pounded on the Bianconeri door.

Felipe Melo: 4 - Lax in possession, fortunate not to give away a penalty in the first half and then gave away the free kick that led to the equaliser.:pos2:

Balotelli: 8
- Gave Chiellini all sorts of problems tonight. While he showed his theatrical streak on a few occasions, he was a constant threat to the Juve backline and scored the decisive goal at the death. :toe:

p.s. Реков за Мота. :wink:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Толдоне - подобро да згрешиш на 38 отколку на 22 :))
ѕверка е човекот, досега можеше 5 пати да си замине за помала екипа ама остана..што за платата што за екипата.
а инаку на -2 јебига, смрзнати му беа прстите неможеше да ја сопре :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Денеска ја да бранев немаше да примам гол:toe:Толдо направи огромна грешка за голот а имаше и среќа коа јуве преку киелини погоди статива ,интер повторно покажа дека има карактер и заслужено победи преку пресврт.За 4 дена паднаа милан и јуве се виде кој се газди во италија:toe:Форца Интер
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Лани против Барса имаше добра партија Фернандес, јес да Барса победи 4-0 али црнецов покажа одлична игра, мислам дека играше нешто као плеј.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Лани против Барса имаше добра партија Фернандес, јес да Барса победи 4-0 али црнецов покажа одлична игра, мислам дека играше нешто као плеј.
Друже, реално, чим тепале Барса 4-0, срамота е да се бараат добри поединци кај противникот. :)

Има еден потег од тој меч при 2-0 што го напраил, нејсе тоа, ако доаѓа на позајмица со можност да биде купен ондак буквално ништо не може Интер да изгуби, само можат да добијат.

Е сеа начекав и едно инфо демек овој сакал да биде првотимец и само под тој услов би дошол, малце ретардирана логика со оглед на тоа дека првотимскиот статус во тимот треба да биде заслужено добиен поготово во екипа каде тренер е Мур.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Слушај брат , овој може да е поудрен и од Марио . И ја го прочитав истото , така да бараш ти загарантиран статус у Интер треба да си малце удрен у глаата
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Слушај брат , овој може да е поудрен и од Марио . И ја го прочитав истото , така да бараш ти загарантиран статус у Интер треба да си малце удрен у глаата
Значи Пандев треба да му удри бокс на Морати за да игра како стандарден првотимец :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Слушај брат , овој може да е поудрен и од Марио . И ја го прочитав истото , така да бараш ти загарантиран статус у Интер треба да си малце удрен у глаата
Значи ке го биде во Интер :)

Јас го имам гледано неколку пати додека играше за Евертон како позајмен и според мене се работи за добар фудбалер,малце шашав со глаата е,но се работи за добар фудбалер.
Е сеа прво како позајмен викаат,добро е тоа,барем нема да плака Интер ништо и ако се докаже до крај на сезона,кеш на рака на Валенсија и bye bye :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Значи ке го биде во Интер :)

Јас го имам гледано неколку пати додека играше за Евертон како позајмен и според мене се работи за добар фудбалер,малце шашав со глаата е,но се работи за добар фудбалер.
Е сеа прво како позајмен викаат,добро е тоа,барем нема да плака Интер ништо и ако се докаже до крај на сезона,кеш на рака на Валенсија и bye bye :)
Ееее добар пост. Требаше вака и со Кварезма да напраат :) и не ми е јасно зашто нејке да си иде? Ваљда уште ке се докажува на пријателски :pos:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ееее добар пост. Требаше вака и со Кварезма да напраат :) и не ми е јасно зашто нејке да си иде? Ваљда уште ке се докажува на пријателски :pos:
имаат исти памет со чиро тоа ти е и чиро ке се докажва ќе одел утре на тренинг ах бее чиро:pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
имаат исти памет со чиро тоа ти е и чиро ке се докажва ќе одел утре на тренинг ах бее чиро:pos:
Лошо сте го сватиле вие тоа ,Чиро е лојален на Јувентус.Барем на тренинзи е јак :pos: (се зезам)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom