Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
ПОБЕДА И НИШТО ДРУГО.
СО СРЕЌА.
АЈДЕ ОДАМ ЈАС ПРЕД МАЛИТЕ ЕКРАНИ.СЕ ЧИТАМЕ ПОВТОРНО СО ВПЕЧАТОЦИТЕ И ВОЗБУДЛИВИТЕ МОМЕНТИ.:vozbud:

Kолку екрани имаш бе? (шала) :pos:


FORZA JUVE - се читаме после утакмица
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
ДИЕГООООООООООООООООООО...........
дали конечно доаѓа пресвртот во формата на Јувентус...не ми се верува, играат со пола тим повреден, и повторно успеваат да водат, за разлика пак кога им беше комплетен тимот...Само напред
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Абе овие Интер не трчаа во неделата вака да бараат пенал од судијата кога Мајкон му ја фати на Роналдињо со рака. Сега боли, епа ќе боли.
 
P

PewDiePie

Гостин
Плеснете ги гнидите бе :tv: Оној па ретардиранион Мурињо се кисели на крај да му е*ам фацата никаква али може само да го :pusk:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Кандрева е малце изгубен , а Сисоко често греши. Како и да е , природната позиција на Кандрева е ЦМФ а не РМФ.. Морам да напоменам дека ова беше едно од најдобрите полувремиња на Мело во дресот на Јуве.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Кандрева е малце изгубен , а Сисоко често греши. Како и да е , природната позиција на Кандрева е ЦМФ а не РМФ.. Морам да напоменам дека ова беше едно од најдобрите полувремиња на Мело во дресот на Јуве.
Ако свиреа пенал ќе ја оплескаше на цело :smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кандрева е малце изгубен , а Сисоко често греши. Како и да е , природната позиција на Кандрева е ЦМФ а не РМФ.. Морам да напоменам дека ова беше едно од најдобрите полувремиња на Мело во дресот на Јуве.
Добро игра Мело, но ако досудеше пенал судијата, тој ќе беше виновен за тоа.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
добар е Ф.М. ако не знае нозете да ги користи ( ако забележавте одново нема една точна топка додадено ! ) барем рацете му се “невидливи“
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
добро е што јуве покажа конечно некоја игра,добра игра од сисоко,кандрева,гросо,де чегље,диего добро се држи,киелини...интер не се изнаигра освен неколкуте добри додавања без шут на работ на шеснаесетникот
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ми се чини или сезонава играте од меч со интер до следен меч со истиот противник.... :toe:
Ајде ако е можно уште 1 голче да победите овој меч :helou:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Чиро-жал ми е за тебе-па поголем малер немам видено !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom