Избор за песна за Евровизија 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Туу бе го изругавте човеков ка да ви згрешил нешто :) Многу сериозно ако се гледа на Евровизијава ќе треба на лексилиум да се биде 1 недела.
Мене песнава ми е ок, само делот со рапот да го нема ќе биде подобро. Добро е + што Дамјан свири па и он може да се испромовира повеќе :toe:
Еве ајде тогаш ако ние сме биле пристрасни еве погледнете ги коментарите од различни земји широм европа.

дел од нив -

George Vlasceanu [52935] - Country: Romania
Sun 21 Feb 2010 07:46:19

Very dissapointing...
There were other songs that were really good. I do not know what to say...There is no Final for Macedonia this year.

Mr Ripley [18384] - Country: France
Birthdate: 20 December 1965
Sun 21 Feb 2010 08:38:30

my god. the guitar solo is soooo dated.
terrible song. sorry.

mark wood [23582] - Country: United Kingdom
Sun 21 Feb 2010 10:20:54

this is a terrible presentaion and a really dated song


останатите коментари читајте овде -

http://www.esctoday.com/news/read/15144
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Песната можеби е добра за домашен радиски хит, но за Евровизија никако. Сепак, песниве од овогодинешниот Скопски Фестивал беа која од која полоша, затоа и не ми е жал за каква песна победи. (С)МРТ сигурно не ги платила правата за пренос на Макфест, па затоа се одлучила жирито да гласа за песна чиј комплетен автор е Кристијан Габровски, која воедно победи.

На Ѓоко нека му е со среќа, не верувам дека ќе привлече многу внимание во Осло но да не забораваме дека полоши песни од неговата како на Мартин (2005 - се извлече со сценски настап) и Каролина (2007 - само гласот и вредеше) поминувале во финале. Можеби е сељак и тезгарош но има подобар глас од еден куп наши самопрогласени певаљи е певаљки. Раперот не знам како се најде во ваква песна, но сигурно ќе ја нашминкаат песната за да се вклопи и тој во неа. За Дамјан Пејчиновски жал ми е што мораше да се вмеша во целава работа, невиден талент е, но џабе ќе му биде да се појави таму кога од укинувањето на оркестарот во Евровизија, забрането е и озвучување на живи инструменти на сцена. А Крисијан Габровски ако толку сака да опстојува на естрадава, мој совет да се врати на времето на Ристо Бомбата. Знам, песните од тоа време немаа никаква уметничка вредност но повеќе од очигледно е дека цел народ ги знае „Комшивке убава„ и „Има ли тесна„ но никој не ги знае песните кои изминатава деценија ги компонира за нашиве ѕвездички. И онака видовме колку професионално се снаоѓа во функцијата директор на Макфест, доведувајќи го најзначајниот фестивал на забавна музика во Македонија до работ на егзистенцијата.
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Еве ајде тогаш ако ние сме биле пристрасни еве погледнете ги коментарите од различни земји широм европа.

дел од нив -

George Vlasceanu [52935] - Country: Romania
Sun 21 Feb 2010 07:46:19

Very dissapointing...
There were other songs that were really good. I do not know what to say...There is no Final for Macedonia this year.

Mr Ripley [18384] - Country: France
Birthdate: 20 December 1965
Sun 21 Feb 2010 08:38:30

my god. the guitar solo is soooo dated.
terrible song. sorry.

mark wood [23582] - Country: United Kingdom
Sun 21 Feb 2010 10:20:54

this is a terrible presentaion and a really dated song


останатите коментари читајте овде -

http://www.esctoday.com/news/read/15144
Зборот ми е не треба да се гледа многу сериозно на фестивалов зошто сите знаат дека е кич и тешки глупости се дешаваат. Мене ми е исто дали Ѓоко, Влатче или некој трет ќе не претставува:toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Туу бе го изругавте човеков ка да ви згрешил нешто :) Многу сериозно ако се гледа на Евровизијава ќе треба на лексилиум да се биде 1 недела.
Мене песнава ми е ок, само делот со рапот да го нема ќе биде подобро. Добро е + што Дамјан свири па и он може да се испромовира повеќе :toe:
Па не е ругање само кажување на вистината,освен ако немаш план како да му пресадиме коса,да му извадиме едно 20 кила,да му го средиме гласот и да спремиме огномет за сценскиот настап и колачиња за сите во салата незнам како би влегле во финале нешто што ни се нема десено неколку години уназад.
А и да ги тргнеме сите овие работи на страна,сериозно вака криво ми е што секоја година мора "стручното" жири да е наместено,па дури и гласовите од теле волтингот,Ѓоко Таневски ќе има повеќе гласови од Влатко Лозановски....ма дај. :tapp:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Еве ајде тогаш ако ние сме биле пристрасни еве погледнете ги коментарите од различни земји широм европа.

дел од нив -

George Vlasceanu [52935] - Country: Romania
Sun 21 Feb 2010 07:46:19

Very dissapointing...
There were other songs that were really good. I do not know what to say...There is no Final for Macedonia this year.

Mr Ripley [18384] - Country: France
Birthdate: 20 December 1965
Sun 21 Feb 2010 08:38:30

my god. the guitar solo is soooo dated.
terrible song. sorry.

mark wood [23582] - Country: United Kingdom
Sun 21 Feb 2010 10:20:54

this is a terrible presentaion and a really dated song


останатите коментари читајте овде -

http://www.esctoday.com/news/read/15144
Французиве и Англичаните се многу „компетентни“ за оценување... Затоа секоја година се последни :vozbud:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Иначе не ја сфативте поентава на ЕВ. Се праќа наша песна на натпреварување а не да праќаме песни по кројот на евровизија. Ако не им се бендисува - голема работа веќе, ништо не губиме од територија или од преговориве ако не влеземе во финале.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Инаку еве ги досега избраните песни со кои ќе бидеме во исто полуфинале:

Финска:

Албанија:

Исланд:

Малта:

Полска:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Аууу многу лоша песна, па и овој како пее :nesvest:


Едит: ЛОЛ па и рап имало. Аауау ауауа уау. Сам себе убијал
Едит2: Дајманоски вреди само у песнава
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
е ова е комнатар на емсто од страната МММ

od AVSTRALIJA --- 21.02.2010 07:14:51
kade se nasite glasovi, za sto ne teraja da glasame koga zirito sto ke kaze toa ke bide??


И сега? испаѓа дека само им ги лапнаја парите на луѓево :pos2::pos2::pos2: нели е во право човекот?
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Сега гледам кој победил, не е лоша но кога веќе било изедначено требало да оди фаворитот на публиката а не на жирито :smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
е ова е комнатар на емсто од страната МММ

od AVSTRALIJA --- 21.02.2010 07:14:51
kade se nasite glasovi, za sto ne teraja da glasame koga zirito sto ke kaze toa ke bide??


И сега? испаѓа дека само им ги лапнаја парите на луѓево :pos2::pos2::pos2: нели е во право човекот?
Па тие од Австралија се имаа „истурено“ од гласање... Лелелелеле... :kesa:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На Полска и Финска ми се допаѓаат песните.Исланд секогаш оди со балада и секогаш оди во финале.
Нека го мислат нашиве сценскиот настап оти само една вечер ќе навиваме :)

едит:Најубаво чувство е кога се појавува наш претставник на европска сцена,без разлика кој е и како гледа Европа на изборот.Едноставно чувството да навиваш за својата земја е неопишливо,барем за мене.
Исто како фудбал.Знаеме дека никогаш нема да влеземе на Светско,а секогаш навиваме :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Што се замарате не ми е јасно?
Кој и да победеше ќе имаше просечен настап и ќе немаше теоретска шанса за победа!

Така да нека си ја пробаат среќата сите и нека им помине мерак за Евросонг, нека се прошетаат и во мај една недела ќе има циркуз таканаречен Евросонг, за кој нормално ќе се замараме ние македонците и ќе се испокараме и ќе исповреѓаме се, традиција ни е тоа тешко да ја искорениме.

Со години веќе не се знае што е Евросонг и каква песна треба да се има. Така да немаат резон муабетите оваа песна не е за Евросонг, оваа па ич, кога не ни има "рецепт" како треба да биде песна за јуросонг.

Ајт со среќа Ѓоко:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom