ДЕТУ Михајло Пупин-Коце металец

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Сигурно ќе ви текне и на Џундева? Она од тие постарите, знам на крај на година нешто ногата во лонгета и не идев и другар и вика-Проф. што ќе му стаите? она- А тој што преспа цела година? еве му 4:vozbud:
Незнам дали го знаете и Добре автоматика, му бараа драјвери за маус пад и него одговор " Мислам дека имам..... треба да проверам па ќе ви кажам":pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


едит: Го немате видено мумијата како иде на дожд со чадор, а него го гледам а сум на арктикот и гледам пингвини како идат исто. :pos::pos::pos::pos::pos:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Ако не планираш после да идеш на факултет топ ти е школото. Ако планираш на електро, ќе заглавиш со математиките - нема да бидеш добро математички спремен од Коце. Али слушам последниве години ги стегнале со математики - по 2 ги учат во година.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ако не планираш после да идеш на факултет топ ти е школото. Ако планираш на електро, ќе заглавиш со математиките - нема да бидеш добро математички спремен од Коце. Али слушам последниве години ги стегнале со математики - по 2 ги учат во година.
Да тука си во право, ама ако се сака се може. Со математиките и јас две учев и не беше нешто кој знае што зашто немаше интеграли итн итн додека на факс обавезно тоа иде.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Сигурно ќе ви текне и на Џундева? Она од тие постарите, знам на крај на година нешто ногата во лонгета и не идев и другар и вика-Проф. што ќе му стаите? она- А тој што преспа цела година? еве му 4:vozbud:
Незнам дали го знаете и Добре автоматика, му бараа драјвери за маус пад и него одговор " Мислам дека имам..... треба да проверам па ќе ви кажам":pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
:vozbud:Кај Добре 5-ка имав ....памтам еднаш кога имаше инсталирано тазе windows на повеќе компјутери ..ама забораил да стаи офис ..а требаше да работиме на ворд и ексел .... почиња часот и овој вика..::::ајде една група праи табели во ексел ,другата текст во ворд.:::: и само се слуша од другариве ....Професоре нема ворд ..другиот ,нема ни ексел ... ...Добре вика..:::.Што ,леле бе во упатство пишува дека све иде у комплет ај проверете пак ..:pos2:..:::::::
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Update... оваа година Боривоје иде у пензија
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Во поглед на образовниот степен на професорите , и нивото на обученост Коце металец може да се пофали со најобучени во струката. А лошиот глас е заради тоа што , во принцип се изучуваат „машки“ струки и женско тешко се пронаоѓа во таа област, и следствено на едно место се собираат многу зовриени хормони и едноставно како петли на буниште настануват вакви проблеми.
вистина е дека се изучуваат предмети кои благе везе немаат со сегашноста и струката (биологија , историја , географија , ликовно, МУЗИЧКО!!!) ама стручните предмети се стварно за почит.

Јас завршив во коце , и имам повеќе од солидно познавање на стручните предмети.. останатите ги знам од општа култура.. но тоа е само ако се потрудиш да го научиш.

Ако не планираш после да идеш на факултет топ ти е школото. Ако планираш на електро, ќе заглавиш со математиките - нема да бидеш добро математички спремен од Коце. Али слушам последниве години ги стегнале со математики - по 2 ги учат во година.
Не бе ножо , уше е тапа.. кај љубе со 2 равенки поминувавме година.. (ако имаш среќа да не те гаѓа со креда или клучеви)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Ако не планираш после да идеш на факултет топ ти е школото. Ако планираш на електро, ќе заглавиш со математиките - нема да бидеш добро математички спремен од Коце. Али слушам последниве години ги стегнале со математики - по 2 ги учат во година.
нема врска тоа,ја завршив во Коце,еве сега и факс завршив:toe:(но не електро:)) па не е такво школото,се е до волјата,
а на Васе(Европа)-математика ви текнува:од 35 души 30 кеца и кога ќе кажеше ВАКА НЕМА ВО ЕВРОПА!!:pos2:
добар беше и Киро-ќе одговараш на табла,и ќќе ти каже ДОБРО е, си учел, се гледа.....СЕДИ ШПИЦЦЦЦЦЦЦ:pos2:
Страв и трпет беше Џундева(за испрашување),си добил ли кец......не планирај одмор:pos2:
п.с. од ЕТУЦ произлезе една од најдобрите финти.............ПОСЛЕДНА КЛУПА надвор...........:pos2:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
[MkD]Scout;2635829 напиша:
Во поглед на образовниот степен на професорите , и нивото на обученост Коце металец може да се пофали со најобучени во струката. А лошиот глас е заради тоа што , во принцип се изучуваат „машки“ струки и женско тешко се пронаоѓа во таа област, и следствено на едно место се собираат многу зовриени хормони и едноставно како петли на буниште настануват вакви проблеми.
вистина е дека се изучуваат предмети кои благе везе немаат со сегашноста и струката (биологија , историја , географија , ликовно, МУЗИЧКО!!!) ама стручните предмети се стварно за почит.

Јас завршив во коце , и имам повеќе од солидно познавање на стручните предмети.. останатите ги знам од општа култура.. но тоа е само ако се потрудиш да го научиш.



Не бе ножо , уше е тапа.. кај љубе со 2 равенки поминувавме година.. (ако имаш среќа да не те гаѓа со креда или клучеви)
Добредојде назад на Кајгана :) Или цело време си тука само не сум те приметил
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
тука бев , али паузирав малку.. се имав заситено:D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Update... оваа година Боривоје иде у пензија
Најголема почит кон професорот Боривое Миладиновиќ.
4 години ми предаваше математика. Ме мрзи да барам постови од 2005та-2006та, првата репутација ја добив за пост во кој опишав како спасував другарчиња од единици кај Боривое.

Се запишав у коце :vozbud:
Ај со лесно :)

Јас пред да се запишам во КОЦЕ еден другар од ОРЦЕ (тогаш електро и гимназија) ми зборуваше за дрим-тип од најстрогите професори во Скопје. 1998 електро насоките се префрлија од ОРЦЕ во КОЦЕ, па така дури доживеав Емилија Џундева да ми биде класна :)

Инаку за бараби, тепачки и слично златните времиња беа додека во КОЦЕ учеше Аце Василевски Нинџа. Уште во средно беше младо рекетариште. Му беше и телохранител на Џаро. Сега е сопственик на Аристократ кладилниците.

Интересно, но во исто време таму учеа и Марјан Челикиќ, тип кој подоцна беше еден од најдобрите студенти на ПМФ. Ковач (мислам дека беше Бојан Ковачевски) еден од првите вработени во Он.нет. Од мојата генерација излегоа неколку талентирани програмери и систем админи, да не пишувам детали за секој посебно.

Од професорите би ги издвоил Калина Чурлиновска, предаваше стручни предмети и пишуваше книги за неколку предмети. Професорка од која може многу да се научи. А за висока просечна оценка на класот потребно е да се најде муабет со неа. Во спротивно се ризикува пола клас на полагање :)

Ме интересира дали таму сеуште е Слободан Таневски. Предаваше пракса. Уредник е на ЕМИТЕР. Кога Циле и компанија беа за Тајван и тој беше во делегацијата. Кога се врати имаше мноогу високи критериуми кои беа тешки за стигање. Да има повеќе вакви професори има да цвета индустријата во МК.

И секако најубавото на крај. Професорката Моника по англиски. Мојот клас и беше прв на кој му беше класна. Прв пат кога влезе во КОЦЕ бев дежурен на врата и мислев дека дошла да види некој другар што учи таму. После ја видов со дневник во рака и ме прашува дали знам каде се III-12 (монтери), и јас целиот збунка.

п.с. Класен ми беше Мето Лозановски по физика :)
 

colibri

D-Caffe
Член од
22 мај 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Еве
Тука
Умира
Цивилизацијата

Е
Тука
Учат
Царевите
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
Tone skoloto e super nema da zazalis so ke odis tamu za skoloto ti mrcat deka porano bese zanaetcisko... btw cicko mi bil u koce i padanal prva godina i ima zavrseno za daktilograv.
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Најголема почит кон професорот Боривое Миладиновиќ..

И секако најубавото на крај. Професорката Моника по англиски.

п.с. Класен ми беше Мето Лозановски по физика :)
:) Мето добар човек, и мене ми беше класен втора година.
Боривое мене не ми предаваше туку Лиле и Љубе. Поздрав до нив. :)
Англиски Сузана, па потоа Костадинка.


Јас завршив 1994 таму. Дива лига беше, тогаш се смируваше по малку.
Тоне, не оди таму брат, ќе завршиш со 30 и кусур години на Кајгана :icon_mrgr
Слушам дека сега направиле школо од него. Ако навистина те интересира електро оди, само од желба оди! Ако не, избери си Јосип Броз, Дрен или нешто у тој стил со девојчиња.
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Значи...3 ден у школо ми е ...МН закон е ! класен ми е Миро по историја... А денес Споменка ме гаѓаше со креда:tapp:..МН забегани фаци иам у клас... 30 души..нема женски...тоа е се сеа за сеа :helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom