Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.575
Поени од реакции
20.843
Код:
http://www.golovi.net/218882/Volfsburg_vs_Man_Utd_izvestaj.html
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
добар филм на домашен терен Реал Губи
МанЧестер Станува Првак
Обертан Гибсон Валенсија Трчат со Пехарот
а ронално плаче :vozbud:
Добар филм. :tv:

Али замисли играат полуфинале, Олд Трафорд, и се случува следното:


Само што овој пат би требало да биде Кристијано, а не дебелиот. :) мала шала

Честитки за пласманот понатаму, и со среќа во ждрепката. :helou:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Јас мислам дека за 1/8 лесно ќе си поминиме со Олимпијакос или Униреа.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дечки позз и до вас и искрено јас би сакал пресмтека со Манчестер во 1/8 финале... For good old times sake :smir:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Одличен натпревар, и лесна победа на гостувањето кај Актуелниот Германски Шампион... Честитки за Michael Hat-trick Owen, како и за целата екипа која настапи денеска... Средниот ред во одбраната :) делуваше маестрално, средниот ред одлично, а нападот предводен од Овен перфектно... прекрасен потег на Обертан и асистенција за првиот гол, но мислам дека не треба сега да се дига во облаци при само еден потег, само нека продолжи така и под палката на Ферги, за некоја година мислам дека ќе прерасне во голем фудбалер... го освоивме првото место во групата и наредниот петок ќе го дознаеме нашиот противник во 1/8 финалето... посакував со Реал Мадрид ама за во 1/8 финалето неможеме, така да останува за понатаму (ако го поминат за нив малерозното 1/8 финале) :)...

Можни противници сега за сега ни се Баерн Минхен, Милан, Порто, а утре ќе ги дознаеме и останатите Лион/Фиорентина, Униреа/Штутгард, Олимпијакос/Стандард, додека пак во групата Ф сите екипи се во игра за пласман во 1/8 финалето... би сакал да ги одбегнеме Милан, бидејќи колку и да се во лоша форма, сепак го имаат италијанскиот менталитет и од изгубен натпревар се враќаат во игра... а и добро се сеќаваме на проблемите што ни ги правеа во минатото...

П.С. Кога го видов првиот гол на Реал Мадрид, ми дојде да заплачам :wink:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Уфф ако се Порто и Милан од нив имаме мн лоши спомени!! Од Барен не се плашам многу! Ни иде добро се германски тимови
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Добар филм. :tv:

Али замисли играат полуфинале, Олд Трафорд, и се случува следното:


Само што овој пат би требало да биде Кристијано, а не дебелиот. :) мала шала

Честитки за пласманот понатаму, и со среќа во ждрепката. :helou:
Tи ако се сеќаваш нешто од тој натпревар јас го сечам, среќе имаш јутуб да видиш дека се играло таков натпревар некогаш:tapp:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Tи ако се сеќаваш нешто од тој натпревар јас го сечам, среќе имаш јутуб да видиш дека се играло таков натпревар некогаш:tapp:
Јебига, затоа постои и јутјуб, иако ти така мислиш. Не можеш да го кажеш тоа дали го памтам, зошто не знам ни јас за тебе дали го памтиш, или на празно зборуваш. Ако мислиш дека сум фан на Реал од вчера, се лажеш, можам тој натпревар комотно цел да ти го раскажам, али тебе очигледно нешто ти фали, по што никој друг фан на Манчестер не спомна ништо за тоа, ти се најде да прокоментираш, и ти си единствениот кој не разбира од шега.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јебига, затоа постои и јутјуб, иако ти така мислиш. Не можеш да го кажеш тоа дали го памтам, зошто не знам ни јас за тебе дали го памтиш, или на празно зборуваш. Ако мислиш дека сум фан на Реал од вчера, се лажеш, можам тој натпревар комотно цел да ти го раскажам, али тебе очигледно нешто ти фали, по што никој друг фан на Манчестер не спомна ништо за тоа, ти се најде да прокоментираш, и ти си единствениот кој не разбира од шега.
Не мора да се шегуваш овде, може во тема за ЛШ, овде не си добредојден!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.510
Поени од реакции
14.162
Не мора да се шегуваш овде, може во тема за ЛШ, овде не си добредојден!
Ако не сум добредојден, ќе имаше и останати што ќе ме цитираа, ама како што гледам нема. Башка и го цитирав дечкото, со мала доза на шега, ама очигледно некој не ја разбира таа шега. Не мора да се нафрлуваш секаде каде што ќе се спомне името Реал. :wink:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не мора да се шегуваш овде, може во тема за ЛШ, овде не си добредојден!
Не е точно. Не моеш да каеш за други. Јас сакам да се рчкам со секој кој е расположен. Башка од секоаш сме биле топовско месо за Реал :(.
А тоа дали некој го памти или не, не е важно. Важна е дружбата!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако не сум добредојден, ќе имаше и останати што ќе ме цитираа, ама како што гледам нема. Башка и го цитирав дечкото, со мала доза на шега, ама очигледно некој не ја разбира таа шега. Не мора да се нафрлуваш секаде каде што ќе се спомне името Реал. :wink:
Да ти се посерам во фашистичкиот клуб, слушнав сега долна облека ќе сте пуштале во продажба, конечно потег каков што се очекува од манекенски клуб како рауљ(во нешто да ве подржам)!

http://www.time.mk/read/a3c21658bd/abc4ab2ab9/index.html
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
браво за michael овцата :helou:
баш ми е мило што постигна триплета вечерва,само така нека се врати во онаа стара форма, заслужува :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom