Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
bb[noone];2573345 напиша:
hahahaha...hahahahah ne zaebavaj bre ne ti e sram voa da go napises?
Затоа што не ми е срам, затоа го напишав.

А тебе не ти е срам да признаеш дека Барселона почнавме да ја забележуваме после 11 минута?
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Веке кога зборувате за Роналдо, чисто да ви кажам дека беше најдобар од Манчестер во Финалето.
Шо е бил наjдобар бре. Цело време игра сам за себе. Никогаш не дава на другите дури да са на голпозишан. Егоис отсекаде. Некогаш ного помага ама некогаш ного пречи. Два точни паса не можахме да напраим. како муви без глави бевме. Се едно гледах друга репрезентациа а не гаволите.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Шо е бил наjдобар бре. Цело време игра сам за себе. Никогаш не дава на другите дури да са на голпозишан. Егоис отсекаде. Некогаш ного помага ама некогаш ного пречи. Два точни паса не можахме да напраим. како муви без глави бевме. Се едно гледах друга репрезентациа а не гаволите.
Бисер, кажи ми нели имаше кај вас во Бугарија еден дечко шо пред 10-тина години си го промени личното име во „Манчестер Јунајтед“? :)

Сега ми текна на тоа, па реков, ако си фан, сигурно го знаеш :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Затоа што не ми е срам, затоа го напишав.

А тебе не ти е срам да признаеш дека Барселона почнавме да ја забележуваме после 11 минута?
ne mi e sram i sam si kazuvam deka od koa go dae barca golot(koj ni malku ne bese slucaen tuku iniesta megu 2ca ja sprovna majstorski i ieto'o mu go zema zdravjeto na vidic i dae gol majstorski) a od 11 min Man utd ne vrza ni 1na akcija !!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
bb[noone];2573802 напиша:
ne mi e sram i sam si kazuvam deka od koa go dae barca golot(koj ni malku ne bese slucaen tuku iniesta megu 2ca ja sprovna majstorski i ieto'o mu go zema zdravjeto na vidic i dae gol majstorski) a od 11 min Man utd ne vrza ni 1na akcija !!
Ако добро ги познаваш Видиќ и Ван Дер Сар, ќе знаеш дали е случаен голот или не!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Момци заврши финалето едноставно немавме среќа и не ни беше вечерта...Ова ни беше втора утакмица во оваа сезина првата ни беше со Ливерпул каде што едноставно не ни одеше..Тоа е тоа..:toe: Нема што да се коментира кој бил подобар а кој не..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бисер, кажи ми нели имаше кај вас во Бугарија еден дечко шо пред 10-тина години си го промени личното име во „Манчестер Јунајтед“? :)

Сега ми текна на тоа, па реков, ако си фан, сигурно го знаеш :)
Го нема именуваниот да одговори, последно што разбрав е дека за својот случај барал да оди на меѓународен суд, поради правни проблеми во Бугарија.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Ако добро ги познаваш Видиќ и Ван Дер Сар, ќе знаеш дали е случаен голот или не!
Па и ти да ги познаваш Ето и Иниеста ке знаеш дали е случаен голот или не =)
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Па и ти да ги познаваш Ето и Иниеста ке знаеш дали е случаен голот или не =)
Па незнам дали ги познавам. На Ето се сеќавам, го слушнав еднаш беше спомнат кога го даде голот, а после не го слушнав повеќе. А и на Иниеста се сеќавам кога во последните секунди даде гол со Челзи и ја најави среќата на Барса. Сега ми текнува тоа беа сојузниците на среќата.

Па добро бе зошто не сте реални, научете се еднаш да признаете тоа што е факт. Како можеме ние да бидеме реални и да ви честитаме и да кажеме дека заслужено освоивте титула. Тоа како и зошто заслужено освоивте, го објаснав погоре. Значи само фанови на Манчестер можат да бидат реални и кога победуваат и кога губат.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па незнам дали ги познавам. На Ето се сеќавам, го слушнав еднаш беше спомнат кога го даде голот, а после не го слушнав повеќе. А и на Иниеста се сеќавам кога во последните секунди даде гол со Челзи и ја најави среќата на Барса. Сега ми текнува тоа беа сојузниците на среќата.

Па добро бе зошто не сте реални, научете се еднаш да признаете тоа што е факт. Како можеме ние да бидеме реални и да ви честитаме и да кажеме дека заслужено освоивте титула. Тоа како и зошто заслужено освоивте, го објаснав погоре. Значи само фанови на Манчестер можат да бидат реални и кога победуваат и кога губат.
Канал 89 гледаш ли дека има некои навивачи на Барса кои само знаат да провоцираат без да отворат дискусија?
Не им постирај и нема да пишуваат повеќе:smir:
 
N

navivacka

Гостин
Добро-било поминало,да го заборавиме финалето како еден лош сон од кој сме се разбудиле.
Не им обрнувајте внимание на фановите на Барса,оставете ги нека се ситат на поразите на Манчестер Јунајтед,нека се порадуваат малку.

Бензема го предводи нападот на реконструираниот Манчестер Јунајтед
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=fe9384b6-00a3-4af9-a52c-df6b9eaea148&ln=3&typeBack=default
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Неможеш да ја посочиш среќата како главен фактор за тоа што Барса тепала, или немањето среќа главен фактор за тоа што Јунајтед изгубил. Па што е толку чудно бе луѓе, не ставивте во шише првите 10 минути и успешно се одбранивме од нападите. Среќа? Не би рекол. Потоа направивме акција, Ето го измести Видич и топката влезе во гол. Што е тука среќа? Можеби тоа што топката помина под раката на Ван дер Сар?:pos2: Од тука па натаму вашите играчи паднаа психички, немаа воља за игра, не пружија отпор како што секој шампион би пружел. Зошто се деси тоа незнам, знам дека Ферги ја згреши тактиката уште од старт. А да ја посочувате СРЕЌАТА како главен фактор за победата на Барса, мислам дека е апсурдно:smir: (зборувам за финалето, не го вклучувам овде и полуфиналниот дуел со Челзи).
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Неможеш да ја посочиш среќата како главен фактор за тоа што Барса тепала, или немањето среќа главен фактор за тоа што Јунајтед изгубил. Па што е толку чудно бе луѓе, не ставивте во шише првите 10 минути и успешно се одбранивме од нападите. Среќа? Не би рекол. Потоа направивме акција, Ето го измести Видич и топката влезе во гол. Што е тука среќа? Можеби тоа што топката помина под раката на Ван дер Сар?:pos2: Од тука па натаму вашите играчи паднаа психички, немаа воља за игра, не пружија отпор како што секој шампион би пружел. Зошто се деси тоа незнам, знам дека Ферги ја згреши тактиката уште од старт. А да ја посочувате СРЕЌАТА како главен фактор за победата на Барса, мислам дека е апсурдно:smir: (зборувам за финалето, не го вклучувам овде и полуфиналниот дуел со Челзи).
Toa im kazuvam ama koj kako svaka :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Неможеш да ја посочиш среќата како главен фактор за тоа што Барса тепала, или немањето среќа главен фактор за тоа што Јунајтед изгубил. Па што е толку чудно бе луѓе, не ставивте во шише првите 10 минути и успешно се одбранивме од нападите. Среќа? Не би рекол. Потоа направивме акција, Ето го измести Видич и топката влезе во гол. Што е тука среќа? Можеби тоа што топката помина под раката на Ван дер Сар?:pos2: Од тука па натаму вашите играчи паднаа психички, немаа воља за игра, не пружија отпор како што секој шампион би пружел. Зошто се деси тоа незнам, знам дека Ферги ја згреши тактиката уште од старт. А да ја посочувате СРЕЌАТА како главен фактор за победата на Барса, мислам дека е апсурдно:smir: (зборувам за финалето, не го вклучувам овде и полуфиналниот дуел со Челзи).
Кажи ми дали ќе беше исто, ако додека (како што рече) "ве ставивме в шише првите 10 минути" примевте гол?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Кажи ми дали ќе беше исто, ако додека (како што рече) "ве ставивме в шише првите 10 минути" примевте гол?
Eh eh a dali vie ke igravte u finale ako na arcenal ne mu daovte gol a vas vi dae arcenal 4?
Ne zboruvajte gluposi..ae dosta e diskusijava ne se zamaram poise:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom