NOKIA 5800

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Барав во Струмица нема никаде такво...Ќе може ли некој да ми најде од друг град? Ќе му пратам колку пари треба...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Колку е телефонов на претплата? и која тарифа?
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Колку е телефонов на претплата? и која тарифа?

Во T-mobile пред Нова година во Relax Family 1000 беше 8990 денари. Сега, како што имам слушнато, се движи отприлика 7-8000.

Tука ги имаш цените.
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Ај ако може програмчето AciteSMSLock по ПП да ми го прати некој..сигурен линк. Повеќе пати го имам симнувано и ми го дава ова: expired certificate

Програмот е за ставање лозинка на пораките и на сликите.
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Skype za Nokia 5800 da ne se macite so sms :))))
Код:
http://rapidshare.com/files/353449352/Skype_S60_5_0_v_1_0_3.rar.html
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Ај ако може програмчето AciteSMSLock по ПП да ми го прати некој..сигурен линк. Повеќе пати го имам симнувано и ми го дава ова: expired certificate

Програмот е за ставање лозинка на пораките и на сликите.
Dali ti e haknat mobilniot.? Ako ti e ne zn zs a ako ne ti e hakni go pa nema da izleze expired certificate
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Dali ti e haknat mobilniot.? Ako ti e ne zn zs a ako ne ti e hakni go pa nema da izleze expired certificate
Најлесно чаре за expired certificate е да ја вратиш датата на телефонот неколку месеци или година назад и пак да пробаш да ја инсталираш
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Најлесно чаре за expired certificate е да ја вратиш датата на телефонот неколку месеци или година назад и пак да пробаш да ја инсталираш
I na unsigned izleguva expired i so vrakanje na datata mozes da ja instaliras a.? Mozda za neso dr ne znam ali so ovie expired na 5800 ostariv vise
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
I na unsigned izleguva expired i so vrakanje na datata mozes da ja instaliras a.? Mozda za neso dr ne znam ali so ovie expired na 5800 ostariv vise
Unsigned е друг муабет ... само сајнување на апликацијата или хак на телефонот може да помине
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Ја сменив датата и пак несака. Инаку само на оваа апликација ми прави така, сум инсталирал и други апликации и нема никаков проблем.

Друг начин да се заклучат пораките?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Да не знае некој мобилара или било каква мобил-шоп whatever во Скопје што го продава овој модел? Прашав во VIP, One, и Т-mobile никаде нема, исто во неколку мобилари во ГТЦ се распрашував ама нема.

ps; ако знаете некој сајт за наши мобилари (пак во Скопје) пишете ги овде, фала однапред :smir:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Ја сменив датата и пак несака. Инаку само на оваа апликација ми прави така, сум инсталирал и други апликации и нема никаков проблем.

Друг начин да се заклучат пораките?
Staj Lock Code na mobilniot i mirna glava nikoj nema da ti go cepne mob.

Да не знае некој мобилара или било каква мобил-шоп whatever во Скопје што го продава овој модел? Прашав во VIP, One, и Т-mobile никаде нема, исто во неколку мобилари во ГТЦ се распрашував ама нема.

ps; ако знаете некој сајт за наши мобилари (пак во Скопје) пишете ги овде, фала однапред :smir:
So nema 5800 ima bre brat idi do edna mobilara sproti life cafee kaj skulpturata so cistacot na konduri malce podolu zalepena za edna zlatara tamu mora da ima barem vidov na izlog deka ima
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Ај ако можеш да ми кажеш како да ставам Lock Code. Ова е кога го отклучуваш телефонот, ќе ти побара код, така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom