Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Честито победа луѓе. Ако не друго барем поинтересно го направивте првенствово:)Баш ми го направивте ќејфот шо тепавте:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Хахаха да да ти реков ја за аватарите , само на уста са јаки остај ги зошто се виде вечерва кој е кој и се надеам ќе ги нема више по темава кој солат памет пошто здосадија и богу и народу , нека си гледаа свој работе а мие имамо за славење вечерва :vozbud:

Forza Juventus !!!
Ако си ти, браво за постот со аватарите. Буквално е така. Од таа нивна самоувереност си патат самите. Да не следиш фудбал и да слушаш навивач на Интер, ќе си помислиш вонземјани дошле да играат иако реалната состојба е многу поинаква. Значи колку се полни самите со себе тоа е чудо едно. Ама... вечерва од многуте мои другари кои се за Шинтер, ни еден го нема да излезе, а и телефоните ги исклучиле. Типично за нив, патетичен тим, патетични навивчи. А знаеја да никнат како печурки после дожд по поразот на Јуве од Каљари. Тоа е тоа, од нив ништо не ме чуди.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Влатче пер шо ти кажав дека претходната утакмица ви беше само еден обичен лош ден ти кажав да уживаш и се ќе дојде на место така да мислам дека се исполни тоа и ќе се иполни до крај на сезона .... Инаку честитки за победата ДАМИ... !!

Бевте вистински Јувентус како во старите времиња на овој натпревар само продолжете така... уште еднаш ви честитам :smir::wink:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ако си ти, браво за постот со аватарите. Буквално е така. Од таа нивна самоувереност си патат самите. Да не следиш фудбал и да слушаш навивач на Интер, ќе си помислиш вонземјани дошле да играат иако реалната состојба е многу поинаква. Значи колку се полни самите со себе тоа е чудо едно. Ама... вечерва од многуте мои другари кои се за Шинтер, ни еден го нема да излезе, а и телефоните ги исклучиле. Типично за нив, патетичен тим, патетични навивчи. А знаеја да никнат како печурки после дожд по поразот на Јуве од Каљари. Тоа е тоа, од нив ништо не ме чуди.
Кога ќе ги фати криза здравје боже, ќе видиш како почнуваат да мењаат тимови или да не гледаат веќе фудбал! На Интер да му се случи да испадне 90% од навивачите* ќе го направат горенаведеното, што очекуваш кога многу од нив почнале да "навиваат" за Интер последниве години.



*Секоја чест на исклучоци


@Dovicinski - WE ARE BACK! :vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Сакаат со 4 дефанзивни средни играчи да го победат јуве...тоа ти е исто ко Јуве да ги стаил Сисоко Поулсен Мело и Tиаго во една линија и ај акции од нив:pos:..важно убаво ги спуштивте малце ,ќе биде интересно кога ке играте со нас :vozbud:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Честито, иако мислев дека Интер ке тепа, пошо во Сериа А Интер се некако подобри, но нема да ме сватете погрешно, немам симпатии нити кон Интер нити кон Јувентус, него тоа беше само моја Проценка, ви Честитам Победа.:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
честито победа...одлична увертира за малото финале со нас...со среќа па нека победи подобриот :helou:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Eve malku interesni vesti :

Sudijata od federalniot sud (Corte Federale) Piero Sandulli ja proglasuva sezonata 2004/05 za legitimna
http://www.corriere.it/Primo_Piano/Cronache/2006/07_Luglio/27/sandulli.shtml

Sudijata Piero Sandulli priznava deka pronasle dokazi protiv Juventus samo za krsenje na tockata 1. (inace Juventus e suden po tocka 6 koja e mnogu porigorozna... spored pravilata na FIGC za krsenje za tocka 1. kaznata e samo odzemanje na bodovi)
http://www.tuttosport.com/calcio/2009/01/10-14505/Sandulli


UZIVAJTE!!! :wink:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Eve malku interesni vesti :

Sudijata od federalniot sud (Corte Federale) Piero Sandulli ja proglasuva sezonata 2004/05 za legitimna
http://www.corriere.it/Primo_Piano/Cronache/2006/07_Luglio/27/sandulli.shtml

Sudijata Piero Sandulli priznava deka pronasle dokazi protiv Juventus samo za krsenje na tockata 1. (inace Juventus e suden po tocka 6 koja e mnogu porigorozna... spored pravilata na FIGC za krsenje za tocka 1. kaznata e samo odzemanje na bodovi)
http://www.tuttosport.com/calcio/2009/01/10-14505/Sandulli


UZIVAJTE!!! :wink:

ц ц ц ... значи се излегува на виделина пак,ама Јуве местел бе. Даааааа бе... :pos:

ЦЦЦ значи на некој не му одговараше доминацијата на Јуве т.е Морати плачеше бидејки многу пари фрлаше по чистачки за да ја собираат пајажината од витрините на шинтер.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Добро утро Bianconeri, како спиевте? :pos:

Не се замарајте со калчополи, сега уживајте во победата :wink:

 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Еве во HD:vozbud: Инаку ак треба да ни ги вратат нам 2те титули ќе треба на шинтерашиве да им ги одземат, не би им се допаѓало тоа нели?:haha:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Уште еднаш честитки за заслужената победа над Интер со која ги вративме малку шансите за прво место, од првата минута имавме контрола над играта иако немавме многу шанси тие се обидуваа преку контри со кои резултираа едно 3 шанси не којзнае колку опасни, судиите добро ја завршија работата, а морам да го пофалам Мартин Касерес е конечно да ме убеди дека знае да игра фудбал до сега не играше ништо беше како мува без глава али синоќешниот настап беше маестрален заедно со оној на Маркизо.

П.С. Фала на честитките!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.698
Поени од реакции
3.648
Е на, нека го сиса Special Zero, ништо од поените во Торино. Ова малце да се вратат во реалноста, прво ги ишамара Барса колку да им покаже дека везе немаат од фудбал а сега и Јувентус.
Ете го Интер, не покажа апсолутно ништо. Освен театарските способности на пола тим, 3-4 тепачишта и 1-2 што разбираат фудбал. Балотели се фрлаше како покосен, само што ке помислеа на него. Ебате тоа сељачиштето грдо. И Милито едвај чекаше да падне во 16.
Му честитам на Мота. Едини човек у свет кој успеал да го изнервира Буфон. Требаше да го остаат Буфон да го скрши од котек, да го вразуми малце.
У прво полувреме имаа 2 шута на гол. Првиот гол copy&paste на голот на МајМунари од прошлата година, со 3 на саат.

Уште се ежам на голот на Маркизо. Ѕверка, пола наш среден ред може да учи фудбал од него.
Прошлата сезона на средниот ред на Милан им покажа како се игра фудбал, а сега и на 'средниот ред на Интер'. Врло жилаво дете. Одлично се снаоѓа и во одбрана и во напад. Секоја чест за дечково. БРАВО:bravo:

Се што му треба на Касерес е самодоверба. Вчера изигра феноменално и се бореше до максимум. Постојано беше нагоре - надоле, како да има 2 срца. Одличен и во одбрана и во напад. Изгина таму доле, како 10 години да игра за Јувентус. :cuc:.

Сисоко одлично бркаше. Како октопод е со тоа ноџиштата, не даваше да претнат.

Киелини е мажиште:). Похрабар човек од овој - здравје. Прво, против Каљари играше со скршен нос пола саат и постојано расчистуваше со глава. И уште редица други натпревари на каде дупнал глава. Вчера играше со маска, а операцијата на носот му беше извршена 3 дена пред натпреварот. Ало човече, па муда треба да имаш како на Бик за да го правиш ова бре. Јуче ни на Матераци не му издржи главата во дуел со Киелини. Мотивиран е до небо кога игра со Интер. Вчера беше безгрешен.
Интересен е текстот за оцената на Киелини на гол.ком:

"If someone from another planet asked me to show them a picture of what a true centre-back in football looks like, I would pull out a picture of Chiellini in a heartbeat."

Нема потреба, јас ке покажам:




Браво за момците. Покажаа дека со желба и со напорна работа резултатите ке дојдат. Се надевам дека нема да го заебат убавото расположение и ке одиграат на ниво и со Баерн.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom