Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
V

VeniVidiVici

Гостин
Честито:smir:
Благодариме. Ова е навистина искрена честитка, но и вие имате корист од резултатот, сега е само 4 бода за Милан и 5 за Јуве.:smir:

Ја на Хулио Цезар би му препорачал да оди на очен лекар да се прегледа !!
Ја на Балотели би му препорачал да си ја смени бојата на кожата...Мајкл Џексон веќе успеа..:vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Mesecarov Julio Cesar izjavi deka sudijata bil kriv za porazot i deka ne dosudil cist penal za inter... :tv:

pa bi mu poracal od tuka neka ne bara vina vo sudija ili ne znam vo kogo , neka si priznae maski deka toj e kriv za porazot


Хаха јас ( како и многу други) бев сигурен уште пред натпреваарот дека ако нема поволен резултат интер ве4ерва ке ни најдат нешто со кое ке се правдаат и еве се деси.ЈАс очекував повеќе од навивачите но еве и шинтер играчите се по ист калап праени.Значи кај нив нема порааз за кој се тие криви туку само судиите и никој друг.Тие се перфектни божем.Ние сме тим кој и да победи и да изгуби добрите и лишите страни ги става на страна и ги решава проблемите.А интер се такви само бараат вина во другите.Така да цезар нека си го клаатии колку сака мене и4 уво не ме боли.ИСто како ништо да не рекол.ОД денес за јуве-интер темата кој и да ми каже нешто само ке речам 2-1 и толку завршувам муабет......ЕДИНСТВЕНИ ВИНОВНИ ЗА ПОРАЗОТ НА ИНТЕР СЕ ИГРАЧИТЕ НА ЈУВЕНТУС. FORZA JUVEE
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Прекрасна утакмица изиграна од нашите. Сите играа со една единствена цел - победа и ништо друго! Посебно вредни за да се споменат се Киелини, Диего, Маркизио (uomo partita на Скај) и најдобриот според мене MARTIN CACERES! Ако дечково игра со оваа форма како вечерва, Секо може да бара десен бек, ама замена за Мартин.
Маркизио ѕверски гол, победувавме пред да се повреди, ќе победуваме и од кога ни се врати! Морам да ја издвојам и замената Del Piero <---> Camoranesi, како одлична и добро темпирана, одличен потег од Чире. За Интер нема да зборам многу, само ќе спомнам дека тој мочкото што плачеше може слободно да смени професија.


п.с. Кој QR е Thiago Motta?!

п.с.с


:pusk:ДА ГО ПУШИШ!!!:pusk:​
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Честито! Мило ми е што ги тепавте : )
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за победата, ми напрајвте кеф голем манутд
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ОГРОМНА ЧЕСТИТКА за победава !!!
Многу ми е мило што Јуве се враќа конечно на прав пат ... и секако вториов погодок на маркисио ... Мајсторство :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.758
Поени од реакции
71.537
Фала богу некоја екипа за која навцивам да ме израдува денеска. И тоа победа против најпедерскиот тим што некогаш постоел. Пушете го ШИНТЕРИ:pusk::pusk:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Ајдееее ЧЕСТИТО ПОБЕДА!!!:vozbud::vozbud::vozbud:Ова е правиот ЈУВЕ!!!
Интеристи знаете само што можете да праите заедно со Мурињо...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Конечно една партија одиграна како што треба. Им покажавме кој е кој во Италија, кој е мачорот а кој глушецот. Само така нека продолжат момците. Мислам дека ни самите играчи на Шинтер не се толку самоуверени колку нивните навивачи. Убаво кажа некој (самиот ќе се препознае), не ми текнува кој, заради таа нивна самоувереност, 90% од нивните навивачи на форумов носат аватари на други тимови од изгубени кладби. Едноставно се преценуваат и се прават курац ипол а не се ни половина. Ова е наша вечер, да уживаме во неа.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.667
Поени од реакции
5.349
Одлична игра на Јуве. Единствена грешка беше примениот гол, но важно Јуве освои многу важни 3 бода од овој натпревар.

Буфон - На висина на задачата. Си ја оправдува наградата најдобар светски голман во последната деценија. Имаше една погрешна проценка, но за среќа немаше никакви последици.
Касерес - Изигра ПЕРФЕКТНО. Најдобриот натпревар на Касерес додека е во Јувентус, и мислам дека полека но сигурно си го осигура стартното место во тимот. Борбен, цврст во дуелите, и упорен за секоја топка. Секоја чест.
Киелини - Си ја изврши својата задача одлично. За примениот гол беше крива цела одбрана на Јуве освен Касерес кој покриваше двајца играчи на Интер.
Канаваро - Неговото искуство е од големо значење баш за вакви натпревари.
Гросо - Можеби најслабиот играч на Јуве на овој натпревар.

Сисоко - Одличен натпревар за Сисоко. Го имаше на секој дел од теренот и се бореше за секоја топка.
Мело - Добар натпревар за Мело. Цврст и стабилен во дефанзивните задачи, исто така добро се покажа и во офанзива. Црвениот картон воопшто не го расипува она што го прикажа на терен.
Маркизио - Играч кој му претстои светла иднина во дресот на Јувентус. Одлична контрола на топка, со секој допир на топката беше опасен, одличен гол за водство на Јуве. Максимално ја оправда довербата на Чиро. Секоја чест.
Диего - Добар натпревар и за Бразилецот. Постојано имаше противнички играчи околу себе, но и покрај тоа беше опасен, и по негово нафрлање Јуве поведе на натпреварот.

Дел Пиеро - Сеуште не е стариот Дел Пиеро, но после долгата пауза која го оддели од терените на прав пат е да си ја врати формата.
Амаури - Првото полувреме беше поопасен од второто, но и покрај тоа што не постигна погодок се обидуваше максимално да му помогне на тимот да забележи победа.

Браво за Јуве. Нареден натпревар на Јуве е против Баерн Минхен и очекувам играчите на Јуве да изиграат и во тој натпревар исто како и на натпреваров со Интер.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Конечно една партија одиграна како што треба. Им покажавме кој е кој во Италија, кој е мачорот а кој глушецот. Само така нека продолжат момците. Мислам дека ни самите играчи на Шинтер не се толку самоуверени колку нивните навивачи. Убаво кажа некој (самиот ќе се препознае), не ми текнува кој, заради таа нивна самоувереност, 90% од нивните навивачи на форумов носат аватари на други тимови од изгубени кладби. Едноставно се преценуваат и се прават курац ипол а не се ни половина. Ова е наша вечер, да уживаме во неа.
Хахаха да да ти реков ја за аватарите , само на уста са јаки остај ги зошто се виде вечерва кој е кој и се надеам ќе ги нема више по темава кој солат памет пошто здосадија и богу и народу , нека си гледаа свој работе а мие имамо за славење вечерва :vozbud:

Forza Juventus !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom