Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ке видиме што ке испадне... А тој што го препорачува Дунга - Хернанес, гледајки ја Бразилската врска, можно е лесно да се најде во Милан, особено ако се покаже во квалификационите натпревари за Бразил.

Инаку јас повеќе би го сакал Џеко од Адебајор, некако соленката ми е безвезен играч, незнам зошто (го мразам од ко испадна Милан од Арсенал во Л.Ш. :kesa:), а некој погоре спомна дека требало да ги зеиме Меси или Ибрахимович... Меси во Милан би можел да дојди, ако го собориме рекордот на Реал што го поставува со Кристијано Гејналдо или во превод (со оглед на цицилукот на ќељавион) НА СОН! Почит за игрите на Ибрахимович, но човекот е стар, а трендот во Милан годинава изгледа ке биди тотална реконструкција на тимот (овој Леонардо полош е од Бране наш, сите ги смени :vozbud:) така да не верувам повеќе дека ке се трошат 20+ милиони за стари играчи.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Ке видиме што ке испадне... А тој што го препорачува Дунга - Хернанес, гледајки ја Бразилската врска, можно е лесно да се најде во Милан, особено ако се покаже во квалификационите натпревари за Бразил.

Инаку јас повеќе би го сакал Џеко од Адебајор, некако соленката ми е безвезен играч, незнам зошто (го мразам од ко испадна Милан од Арсенал во Л.Ш. :kesa:), а некој погоре спомна дека требало да ги зеиме Меси или Ибрахимович... Меси во Милан би можел да дојди, ако го собориме рекордот на Реал што го поставува со Кристијано Гејналдо или во превод (со оглед на цицилукот на ќељавион) НА СОН! Почит за игрите на Ибрахимович, но човекот е стар, а трендот во Милан годинава изгледа ке биди тотална реконструкција на тимот (овој Леонардо полош е од Бране наш, сите ги смени :vozbud:) така да не верувам повеќе дека ке се трошат 20+ милиони за стари играчи.

саркастичен беше... како и да е во врска со Џеко би сакал да дојде, а и тоа што овие не сакаат лесно да го дадат треба позитивно да гледаме, т.е. тоа значи дека они кои добро го знаат, знаат и колку вреди па затоа не сакаат туку така да го дадат... мислам дека ке го земеме за некаде 20 милиони и плус некој играч ќе им дадеме...


инаку покрај за Шева, Рома покажале интерес и за Јанкуловски... би било добро да се реализира трансферот со Јанкуловски а Шева не би сакал да го видам во друг италијански тим

во врска со Палоски и Абате... повикани се во составот на Италија до 21 година
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ке видиме што ке испадне... А тој што го препорачува Дунга - Хернанес, гледајки ја Бразилската врска, можно е лесно да се најде во Милан, особено ако се покаже во квалификационите натпревари за Бразил.

Инаку јас повеќе би го сакал Џеко од Адебајор, некако соленката ми е безвезен играч, незнам зошто (го мразам од ко испадна Милан од Арсенал во Л.Ш. :kesa:), а некој погоре спомна дека требало да ги зеиме Меси или Ибрахимович... Меси во Милан би можел да дојди, ако го собориме рекордот на Реал што го поставува со Кристијано Гејналдо или во превод (со оглед на цицилукот на ќељавион) НА СОН! Почит за игрите на Ибрахимович, но човекот е стар, а трендот во Милан годинава изгледа ке биди тотална реконструкција на тимот (овој Леонардо полош е од Бране наш, сите ги смени :vozbud:) така да не верувам повеќе дека ке се трошат 20+ милиони за стари играчи.
Се согласувам, Ибрахимовир е стар но за Меси мислам дека по никоја цена не доаѓа во Милан. Сега за сега единствена надеж за земајне ни е Џеко.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Хернанес се нуди самиот :vozbud:и вели дека е е поласкан што го споредуваат со играч како пирло

БТВ не Тропајте глупости Ибра бил стар, чуекот сам му ја донесе титулата на интер, даде 20 + голови со среден ред позади него составен од Мунтари, Камбиасо и Х Занети :smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хернанес се нуди самиот :vozbud:и вели дека е е поласкан што го споредуваат со играч како пирло

БТВ не Тропајте глупости Ибра бил стар, чуекот сам му ја донесе титулата на интер, даде 20 + голови со среден ред позади него составен од Мунтари, Камбиасо и Х Занети :smir:
Хернанес мислам дека ке биде член на Милан...

А Ибра е роден 1981 така да процени си сам колку години има квалитетна и максимум игра во него а колку во Пато, Џеко, Палоски...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Хернанес мислам дека ке биде член на Милан...

А Ибра е роден 1981 така да процени си сам колку години има квалитетна и максимум игра во него а колку во Пато, Џеко, Палоски...

Да , а мие се надевамо дека догодина ќе ни биде лидер играч роден 1980 па сеа ти види, али нвм ионака Ибра е сајнс фикшн за нас, кога можевмо да го земемо се заебавмо за еден скапан милиона евра годишно, сеа ке го глеамо како ни ги зема скудетата

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8180

Реал загрижен за колената на Кака :pos2: после купот на федерациите ќе се прават дополнителни тестови колку што разбрав ја од гугл транслате :pos2:


Ако Ако :hump:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас само да ве потсетам дека не може да се земат и Џеко и Хернанеш...Едниот е босанец,другиот бразилец,што значи дека двајцата се Non-Eu играчи...Ние за оваа сезона еден веќе имаме - Тиаго Силва,значи можеме да земеме само уште еден.
Читав пред некој ден дека имало шанси од годинава да се воведе правило да може да се регистрираат 3 Non-Eu играчи во Италија.Баш се спомнуваше дека тогаш Милан би можел да ги земе и Џеко и Хернанеш.
А и Интер е заинтересиран за Хернанеш...Би ми било криво ако наместо во Милан,тој заврши во Интер.
За двајцата заедно,за Џеко и Хернанеш сигурно ќе треба да потрошиме околу 40 милиони.Досега од трансферите на Гуркуф и Кака имаме околу 85мил кои Милан сигурно нема во целост да ги потроши.
Јас се сомневам дека ова лето може да се засилиме и со Хернанеш и со Џеко.(Дури и да го променат правилото.)Ќе се зема најверојатно само еден од нив,а другиот ќе го оставиме за наредна сезона,нормално ако остане во екипата..ако не го земе некој друг...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Хернандеш,Џеко и некој добар дефанизвец би бил задоволен не треба повеќе од овој преоден рок.Дефанзивец може Кјаер,Миранда или па Мексес :vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Мислам дека оваа година многу добри фудбалери прават трансфери и многу ѕвезди мењаат средина ! оваа година Милан да имаше повеќе пари како замена за Кака би требало да го земат Агуеро за некоја сезона ке игра во некој голем клуб и ке има многу поголема цена исто како што сега се Меси Роналдо и Кака Рибери и други...:toe: Хернанес мора да го земеме ќе ни биде од голема корист во сега бавната средина(Амбро,Пирло,Гатузо,Сидорф)...за Џеко сигурен сум дека ке игра за Милан 2009/10 ,Молам бога да не го земеме Лука Тони :uvo::nesvest::nenene:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Ние за оваа сезона еден веќе имаме - Тиаго Силва,значи можеме да земеме само уште еден.
А трансферот на Тиаго се резлизира зимата или летово?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А трансферот на Тиаго се резлизира зимата или летово?
Тиаго Силва тренира со Милан од зимава али немаше право да настапи за Милан со оглед што веќе Милан потпиша со 1 странец. Тиаго Силва е наш играч и од следнава сезона ке го имаме на располагање.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
А трансферот на Тиаго се резлизира зимата или летово?
Зимото

Инаку за летово топ би било да ги земеме:

Кјаер, Ернанес и Џеко:vozbud::vozbud:
А исто така ако не остани Матиони, одлично би било да го земеме Де Силвестри...веќе подолго време се шпекулира за него:vozbud:

Само ме загрижи Џиш(тој чинам беше) за ова со играчите без Европски пасоши. Абе ова законите во Италија го уништуваат фудбалот наполно. И после зошто сме неможеле да му парираме на Англија и Шпанија
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
nadvor od milan beluskoni,celta e da se rasprodadat fudbalerite i potoa 40%od akcite na milan da bidat prodadeni za 400miljoni evra i vo narednite 2 godini da bidat otstapeni i ostanatite 60% od akcii so sto berluskoni samo od klubot bi zarabotil miljarda evra i plus od fudbalskite zvezdi na milan koi planira da gi zameni so nekvalitetni neprovereni iminja za evtini sumi.toa e vistinata vo milan.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Хернанес мислам дека ке биде член на Милан...

А Ибра е роден 1981 така да процени си сам колку години има квалитетна и максимум игра во него а колку во Пато, Џеко, Палоски...
o_0
Ибра влага во најзрелите фудбалски години и за тебе е стар? За тим во кој годишен просек е 30 не си многу широк во размислувањата. И за крај, освен Пато мислиш има некој потенцијал да го достигне Ибра од овие што ги наброја?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
o_0
Ибра влага во најзрелите фудбалски години и за тебе е стар? За тим во кој годишен просек е 30 не си многу широк во размислувањата. И за крај, освен Пато мислиш има некој потенцијал да го достигне Ибра од овие што ги наброја?
И мене ме зачуди да ти кажам. Па и Кака беше исто годиште...


Галијани бил во Париз, каде што ќе преговара со Волфсбург за Џеко, но исто така и за младиот лев бек на Порто- Али Сисоко:vozbud::vozbud:

Не знам дали гледавте полуфинале на ЛШ измеѓу Порто и Манчестер.
Ама во Порто имаше еден тогашен "анонимус"-Али Сисоко, 21 годишен Французин, кој ги растураше Менју :eek:jea:

Еве нешто од него:

:cuc::cuc:

Ќе биде одлично ако го земиме, ако се знае дека не е така скап, башка и млад е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom