Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Еве ги зборовите на Берлу и Кака
AC Milan’s president, Silvio Berlusconi (above, right) has spoken up about the Kaka situation and Real Madrid.
“I will speak to Kaka on Monday probably,” he said. “On Monday you will all know the decision that has been taken. And to add, we will talk when we have a definite decision. At the moment there is no decision. On Monday I will meet with Kaka, and then we shall see.
“Putting aside the great friendship [with Kaka], the negotiations are in the hands of Kaka’s father, he is the one who will decide. [If Kaka goes] we still have a certain Ronaldinho.”
***This is the only official word so far on a possible transfer, nothing else has been confirmed by Real Madrid, Milan or Kaka himself. Kaka’s words before leaving for the national team were : “I want to tell the millions of Milan fans that I have made my choice. I have said I want to stay, now leave me alone please. Write it. I want to stay with Milan and from today this issue is over.”

Ќе го сватат тоа еднаш..Кака нема да си замине..идниот капитен.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
kako што гледам нема никој да си иде од милан:toe: изгледа тоа со Кака било се за Берлускони да ги придобие гласовите на изборите па ке глуми спасител! ај да се надеваме така ке биде,иако верувам во Кака, ме чуди тоа што не сакал да коментира за Реал,можеби така му кажале за да не држат во неизвесност !
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Луѓе шо е најново. Си оди Кака или не????
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Haha nemoj da se plasis please.. i ako odi vo Real nema da vi gi zema titulite ;)
:pos2::pos2:Верувај ми дека не се плашам. Кака е класа играч ама неможе сам да игра таму. А плус тоа нјеќам да се упроспасти чивекот како многу други кои отидоа во Реал
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Наводно двата клуба се договориле и во касата на Милан ќе се слеат 65 милиони евра плус Робен и Снајдер, а плејмејкерот во наредните пет години ќе заработува по 9 милиони евра


Плејмејкерот на репрезентацијата на Бразил и на Милан, Кака е првото засилување на Реал (Мадрид) во летниот преоден рок. Шпанските и италијанските медиуми пренесоа дека челниците на двата клуба се договориле околу висината на обесштетувањето, па единствено преостанува Кака да го стави својот потпис.

Во касата на Милан ќе се слеат 65 милиони евра, а треба да се дефинираат само некои мали детали од договорот со 27-годишниот фудбалер, кој според најавите ќе потпише на пет години и ќе заработува по 9 милиони евра годишно или 175.000 неделно.
Дека на "Сантијаго Бернабеу" сепак Кака ќе стигне пред Кристијано Роналдо, зборува и изјавата на првиот човек на "росонерите", Силвио Берлускони што ја даде откако беше објавено дека во Мадрид се наоѓаат негивата десна рака Адријано Галјани и Боско Леите, татко и менаџер на бразилскиот репрезентативец.
- Не знам дали ќе можеме да го задржиме Кака. Шпанците понудија големи пари, тешко е да се одбијат, истакна италијанскиот премиер за агенцијата АНСА.
Потпаролот на Кака, Диего Кочо откри дела понудата е голема, но помала од онаа на Манчестер Сити, кој зимоска понуди 100 милиони евра.
Сепак, "Тутоспорт" тврди дека Милан за Кака ќе добие 50 милиони евра плус Ариен Робен и Весли Снајдер.
Кака се наоѓа во Бразил, каде со националиот тим се подготвува за квалификациските средби за СП 2010 со Уругвај и Парагвај, па се очекува Реал официјално да го претстави како свој нов играч наредната недела.


Перес: Скапото излегува евтино
Новиот претседател на Реал (М), Флорентино Перес изјави дека парите за скапите фудбалери всушност се добра инвестиција. Градежиот магнат верува дека ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, за која е подготвен да издвои 73 милиони фунти, е идеален фудбалер за составот на "кралевите"
- Не гледам ништо што ќе му попречи да заигра за нас. Информациите што ги имам за Роналдо се дека тој е модел за имитирање на теренот. Победник. Знам дека скапото секогаш излегува евтино. Кога Реал го купи Зидан за 73 милиони евра и тогаш изгледаше многу скапа зделка. Тоа е стилот на Реал, тука треба да играат најдобрите фудбалери, вели Перес, кој ќе испрати понда и за Французинот во Баерн (М), Франк Рибери.

Vecer.com.mk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Ајдееее сеа 65 мил плус снајдер и робен

Ова веснициве врска да се немало еј :pos2::pos2:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Човек да не знае во што да верува ебаго.
Завчера Кака изјавуваше дека не го напушта Милан, денес најново што читам е дека кажал дека преминува во Реал :icon_eek:

Мразам шпекулации аман веќе.
Ништо веќе не читам, oсвен официјалната. :uvo:
Ми мириса на лошо тука ...
 
Член од
22 април 2009
Мислења
15
Поени од реакции
5
OSTANAFTE BEZ KAKA :pos2::pos2::sekss:

A SEGA I BEZ PATO

KE GO VIDETE ROBEN NA SONE SONE VAMI VIRUS NEMA DA VI DADEME A PAK ROBEN NIKOGAS:drk::drk::drk::pos2::pos2::jaj::jaj::sekss::sekss::kesa::nesvest::back::nesum::salut::uvo::tv::tv::tapp:
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
kaka rece deka ke ostane pa sea ke vidime se se spekulacii
zimoska kaka bese u man city pa sea pa igra za milan

od skolo pisuva
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Jas mislam deka ako Kakito si odi ce si ide onamu kade sto 4e mu dat najgolema plata... A garant Man4est3r City ima pojke evroni od Real :baeh:

pozz43
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Милан навистина прифатил понуда! Дали ќе си оди или ќе остане ќе реши самиот Кака во понеделник најверојатно. Галијани вика дека сеа се зависи од тоа каде сака да игра Кака. Понудата е прифатена само затоа што е 70 милиони.

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=7932
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Милан навистина прифатил понуда! Дали ќе си оди или ќе остане ќе реши самиот Кака во понеделник најверојатно. Галијани вика дека сеа се зависи од тоа каде сака да игра Кака. Понудата е прифатена само затоа што е 70 милиони.

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=7932
Тоа се знаеше уште од зимскиот преоден рок... Милан дигнаа раце од Кака, се беше на него дали ке остане во клубот или ке премине во Сити.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ова е исто ко да сте си ја шитнале душата.

Сеа уште да ги потрошите парите на Адебајор и да ги задржите Пирло и Сидорф и ќе ви се смее цела Европа следната година.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ако вистина зависи само од него тогаш тој ќе остане...Барем така им вети на навивачите пред некој ден.
А доколку реши да замине во Мадрид, и ако Милан земе 70 милиони од трансферот,Галијани во изјавата вика дека ќе дојде некој great striker! А тоа немало да биде ни Адебајор,ни Амаури.
Ова е копија на ситуацијата од Јануари и така и ќе заврши.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom