Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
Јас моето мислење го кажав...ама ова е повеќе поврзано со Берлускони отколку со Кака...

Знаете што значи за навивачите на еден тим(во случајов и за гласачкото тело на Берлускони) коа покрај безброј информации кои велат дека Кака е играч на Реал,дека фали само официјализирање, се појави Претседателот на Италија,сопственикот на Милан и рече: Кака останува во Милан!
Знаете кои поени се тоа кај него?
Јас пак викам...мислам дека ќе се деси истото као со Манчестер Сити...Мислам дека ова е политичка игра на Берлускони...На крај тој ќе испадне херојот,како и минатиот пат.
помислив на ова и јас, има смисла поготово сега кога е на мета за швалерај со малолетнички и разни други скандали што му излеоа по пат. Му треба подобрување на имиџ очајно а ова му е правиот потег за тоа.
Не ми има логика сеа да се нафатат на вакви работа кога можеа фино лепо зимоска за дупло поише да го дадат. Во оваа дадена ситуација Милан би испаднале како најглупа страна а тоа не верувам дека ќе го дозволат.
Додатно е чудно што кога би имале во превдид Кака да го дадат, така без отпор да се откажат од Горкуф.
На страна тоа што е незаменлив и за да го замениш ти треабаат Меси или Кристијано кои се неизводливи за носење.
Не знам не знам што да мислам ако седи нека седи ако иде путуј игумане сеа нема да се убиваме. : ) последен пат правам муабет за ова, сите живци ги искинав зимоска сеа сум отрпнат скроз/
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Па се појави една информација која му оди на прилог на мојава теорија.... Што се бе 60 мил. за Берлускони? Ако информацијава е вистина тој за 60 мил. може да изгуби многу појше и тоа не само финансиски средства...

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=7901


А сеа ме чуди па што и Челзи,+ официјално ја демантира понудата,може само да си ќутат. Не знам..ова се големи игри и многу страни се вплеткани.
Ипак мислам дека Берлускони ги има конците во рака,тој е главниот играч...
Али тоа е тоа...И фудбалот е бизнис и политика. Ние од тука не можеме ништо.Можеме само да гледаме,да нагаѓаме,и ако има,да се прилагодуваме на промени.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
agentot na pato kazuva deka ne se sigurni deka pato ke ostane vo milan i ova ni trebas ncncncncnncncncncn milannews.it procitajte
sto se slucuva so nas dali e mozno ova zasto ni go pravat ova berlusconii i galiani vo totalen haus sme mora da reagi upravata no kako sto gledam tie ni 5 para ne davat za milan taka sto tesko nas :S:S:S:S
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Абе овие од гол ком не се здрави Кака го продадоа Пато го селат во Челзи Пирло го селат во Челзи изглеа сите играчи ќе ги продадеме ќе играме со младински погон ! :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Абе овие од гол ком не се здрави Кака го продадоа Пато го селат во Челзи Пирло го селат во Челзи изглеа сите играчи ќе ги продадеме ќе играме со младински погон ! :)
Ај кој сака да игра за Милан сеа му е шансата така и така нема кој да игра па сите имаме шанса.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Абе овие од гол ком не се здрави Кака го продадоа Пато го селат во Челзи Пирло го селат во Челзи изглеа сите играчи ќе ги продадеме ќе играме со младински погон ! :)
Го заборави Амброзини :)

Летово шпекулации колку сакаш, баш ме интересира како ќе изгледа Милан идната сезона

:)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Го заборави Амброзини :)

Летово шпекулации колку сакаш, баш ме интересира како ќе изгледа Милан идната сезона

:)
За следната сезона ниту Берлускони ниту Галиани не се сигурни на своите т.н. директорски места а не па играчите на Милан.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кака во Реал, Пато, Пирло и Амбро во Челзи, и капаче на сето тоа Милан добива арапски сопственик :kesa:
Заборавив да напоменам, ова можи да се случи само на фудбал менаџеро :pos2:

Не си играјте бајрам со мозоко, што ке прави Милан без играчи? Ке го продаеле Пато, ке го продаеле Кака....
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Милан го остави Гуркуф да се радува на своите детски години а Пато има да го направи играчише како што доликува на еден Бразилец.Уствари Пато си е играчиште веќе не треба да се направи ништо во врска со него освен тоа што треба да се задржи помеѓу Бразилците на САН СИРО во МИЛАНО во екипата на МИЛАН.Ај поздрав МИЛАНЕЗИШТА.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Тоа со Пато е трик од неговиот агент, за нов договор.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Тоа со Пато е трик од неговиот агент, за нов договор.
Се согласувам со ова...
Тој си е агент,и тоа му е работа.Да му гарантира што подобри услови на својот клиент.Намерно ја спомнува управата на Милан,да му понудат нов договор и поголема плата со цел да го задржат.

Пато нема шанси да си оди...Нити ќе го пуштат,нити тој сака..:)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Се согласувам со ова...
Тој си е агент,и тоа му е работа.Да му гарантира што подобри услови на својот клиент.Намерно ја спомнува управата на Милан,да му понудат нов договор и поголема плата со цел да го задржат.

Пато нема шанси да си оди...Нити ќе го пуштат,нити тој сака..:)
Дај боже да е така да останиме барем со 1 добар играч.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Еве ги зборовите на Берлу и Кака
AC Milan’s president, Silvio Berlusconi (above, right) has spoken up about the Kaka situation and Real Madrid.
“I will speak to Kaka on Monday probably,” he said. “On Monday you will all know the decision that has been taken. And to add, we will talk when we have a definite decision. At the moment there is no decision. On Monday I will meet with Kaka, and then we shall see.
“Putting aside the great friendship [with Kaka], the negotiations are in the hands of Kaka’s father, he is the one who will decide. [If Kaka goes] we still have a certain Ronaldinho.”
***This is the only official word so far on a possible transfer, nothing else has been confirmed by Real Madrid, Milan or Kaka himself. Kaka’s words before leaving for the national team were : “I want to tell the millions of Milan fans that I have made my choice. I have said I want to stay, now leave me alone please. Write it. I want to stay with Milan and from today this issue is over.”
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Еве ги зборовите на Берлу и Кака
AC Milan’s president, Silvio Berlusconi (above, right) has spoken up about the Kaka situation and Real Madrid.
“I will speak to Kaka on Monday probably,” he said. “On Monday you will all know the decision that has been taken. And to add, we will talk when we have a definite decision. At the moment there is no decision. On Monday I will meet with Kaka, and then we shall see.
“Putting aside the great friendship [with Kaka], the negotiations are in the hands of Kaka’s father, he is the one who will decide. [If Kaka goes] we still have a certain Ronaldinho.”
***This is the only official word so far on a possible transfer, nothing else has been confirmed by Real Madrid, Milan or Kaka himself. Kaka’s words before leaving for the national team were : “I want to tell the millions of Milan fans that I have made my choice. I have said I want to stay, now leave me alone please. Write it. I want to stay with Milan and from today this issue is over.
I like this veeeery much:helou:........Сварно мислам више го напнаа чоекот,де Челзи,де реал,де манчестер сити,60-70,150 милиона за него,више претераа:tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom