Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
18 април 2007
Мислења
372
Поени од реакции
32
Ве молам за info: Каде можам да купам кабелче microUSB to USB во Скопје и за која цена?
Ми треба за Sony ericsson j108i cedar!!
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Имам iPhone 2G со фирмвер 3.1.3. Ми ги снема повеќето икони на екранот, немам Call, Calendar и уште други апликации. Сегде чепкав и во restrictions ама пак неможам да ги вратам. Го рестартирав iPhonот ама пак исто. Имав и Cydia на телефонот и неа ја снема. Дали едини спас е реинсталација на софтверот од ново и дали е лесно, дали можам тоа да го направам сам без да го зафркнам цел телефон? Фала многу. :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам iPhone 2G со фирмвер 3.1.3. Ми ги снема повеќето икони на екранот, немам Call, Calendar и уште други апликации. Сегде чепкав и во restrictions ама пак неможам да ги вратам. Го рестартирав iPhonот ама пак исто. Имав и Cydia на телефонот и неа ја снема. Дали едини спас е реинсталација на софтверот од ново и дали е лесно, дали можам тоа да го направам сам без да го зафркнам цел телефон? Фала многу. :)
Само симни го истиот фирмвер 3.1.3 направи си десен клик бекап, па со shift + restore одбери го 3.1.3 симнатиот и нека си се среди остај го, после џејлбрејк и анлок со redsn0w

Ве молам за info: Каде можам да купам кабелче microUSB to USB во Скопје и за која цена?
Ми треба за Sony ericsson j108i cedar!!

Имаш понуда на ПП
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Фала другар за помошта ќе го пробам тоа. Инаку да не знае некој кај може да се најде само стаклото за iPhone 2G, не цел екран (4500 денари поправка многу ми е).. гледам на интернет има да се порача само стаклото ама по нашиве мобилари нема..ако има за ефтино топ, ако нема здравје не го праам пошто екранот си работи тачот си работи само стаклото е партал испукано :S
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
мозе некој да ми казе како да пренасоцам број од оне на т-мобиле.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
мозе некој да ми казе како да пренасоцам број од оне на т-мобиле.
во телефонот имаш опција диверт кол... и опција во кој случај да дивертираш... опциите се:
-кога си недостапен
-кога е зафатено
-кога нема одговор

ке си го внесеш бројот на кој сакаш да биде дивертиран повикот, ке кликнеш јес и тоа е тоа... инаку да знаеш дека тој луксуз се наплаќа (во твојов случај од оне бројот) за секој дивертиран повик. ако ти е припејд бројот на оне, ке дивертира додека имаш кредит. кога ке се потроши едноставно ке дава заузето или дека си недостапен. за цените на дивертирање, важат еднакво исти како првата минута разговор од тој број на оне кон т-мобиле....
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
во телефонот имаш опција диверт кол... и опција во кој случај да дивертираш... опциите се:
-кога си недостапен
-кога е зафатено
-кога нема одговор

ке си го внесеш бројот на кој сакаш да биде дивертиран повикот, ке кликнеш јес и тоа е тоа... инаку да знаеш дека тој луксуз се наплаќа (во твојов случај од оне бројот) за секој дивертиран повик. ако ти е припејд бројот на оне, ке дивертира додека имаш кредит. кога ке се потроши едноставно ке дава заузето или дека си недостапен. за цените на дивертирање, важат еднакво исти како првата минута разговор од тој број на оне кон т-мобиле....
фала за информацијата но стом се наплака тогас не ми треба и мене.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Што би можело да значи SIM Card registration failed..само што си го купив мобилниот,исто и бројот ми е нов..ми рекоа дека до 12часот ќе ми го пуштат бројот ама еве веќе 17:00 e и уште ми дава SIM Card registration failed..any ideas?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Што би можело да значи SIM Card registration failed..само што си го купив мобилниот,исто и бројот ми е нов..ми рекоа дека до 12часот ќе ми го пуштат бројот ама еве веќе 17:00 e и уште ми дава SIM Card registration failed..any ideas? (второво мислење не беше планирано)
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
102
Поени од реакции
4
Што би можело да значи SIM Card registration failed..само што си го купив мобилниот,исто и бројот ми е нов..ми рекоа дека до 12часот ќе ми го пуштат бројот ама еве веќе 17:00 e и уште ми дава SIM Card registration failed..any ideas? (второво мислење не беше планирано)
шо знам... да не е до то дека бројот не ти е активиран сеуште? или можи нема врска со тоа... :toe:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
И јас мислам дека е до тоа...ама останува да видиме до утре..ако не ќе одам кај нив..
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Кај да најдам кабле за iPhone тоа USB и шо пари е? ајде итно ми е...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кај да најдам кабле за iPhone тоа USB и шо пари е? ајде итно ми е...
1. Рамстор - позади подвижните скали на приземје има мала APPLE продавница
2. ГТЦ до кино Милениум
3. ТЦ Беверли Хилс таму кај кафичот 9ка (ако уште постои)
4. PC Doctor - Тафталиџе позади Vero

Околу 1000 ден. би требало да е, не знам точно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom