Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
4 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Исклучи го телефонот,извади ја батеријата,па пак уклучи го и види што ке ти покаже.И мене вака еднаш ми направи еден другар,јас така направив и функционираше.Ако не оди таму кај што си го купил.позз
Ако ја извам батеријава и пак да ја клам истото пак ми го покажвит . Мислам дека ова не спаѓат во гаранцијата :toe:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.416
Поени од реакции
6.053
Прво -неможев да најдам друга тема за прашањево па ќе ми извините на офтопик ако не му е овде местото-
второ -имам Samsung S8000 Jet ,и неможам да најдам една е*ана апликација,игра и што било друго што работи како треба а сум ја спуштил од на интернет,најдов тач игрици али за омниа I9000 и не е тоа тоа,па ако некој знае каде можам да најдам во пп да ми пушти.
трето- Дали се исплаќа да му ставам Jetdroid оперативен систем(кој притоа дали би работел нормално на мојот s8000 jet ) па да ги неам проблемите под точка 2?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Како да ѓи направам подесувањата за да можам да користам мобилен интернет на HTC WildFire на мрежата на Т-мобиле? направив се како што пишува на страната, и пак нема интернет? Еве ѓи подесувањата објавени на нивната страна http://www.t-mobile.com.mk/public/default.aspx?id=8d2326e8-d317-4c68-b307-4e6816b58e35
Ако некој знае или користи исти телефон на Т-Мобиле, нека ѓи каже сетинзите? ПЛС
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Дај бе нека каже некој шо е финтава со "Certificate error" ... "Certificate expired" итн.. на повеќето апликации за Symbian..
btw имам symbian s60v5 (9.4) vivaz pro..
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Треба да се сајнуваат апликациите.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Дали е добар овој телефон и дали работи овде во Македонија?
www.gsmarena.com./motorola_droid_x-3473.php
добар е ама ако купиш и со време ќе ти помине меракот и ќе сакаш да продаваш и никој нема да ти купи пошо во македонија моторолата не е популарна
со тие пари поарно да купиш HTC Desire HD;)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
добар е ама ако купиш и со време ќе ти помине меракот и ќе сакаш да продаваш и никој нема да ти купи пошо во македонија моторолата не е популарна
со тие пари поарно да купиш HTC Desire HD;)
Телефонот е одличен, има андроид, супер камера, голем екран, брз процесор, итн итн..
Само гледам горе вика This is not a GSM phone, it will not work on any GSM network worldwide.
Не знам дали може да работи на мрежата во Македонија...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Каде можам да најдам некое програмче за музика за компнирање, бесплатно или било какво
за W705 SE?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Телефонот е одличен, има андроид, супер камера, голем екран, брз процесор, итн итн..
Само гледам горе вика This is not a GSM phone, it will not work on any GSM network worldwide.
Не знам дали може да работи на мрежата во Македонија...
има ГСМ ама во македонија не функционира бидејќи подржува само американски стандард,додека европскиот ќе мора да почека ;) јебига
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Како и да е, во Македонија со било која сим картичка ќе ти пишува горе десно само Searching...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Имам S5230 и не можам преку усб да поврзам со пц то.Користам Windows 7 x64. Инсталирав Samsung PC Studio 7 и Samsung USB Driver Installer но сепак не работи.
Пробав кабелот на различни усб портови напред-назад пак ништо. И во My devices има Mobile USB Modem 1.0 и има извичник значи дека е нешто до дравјерите. Па гуглав на нет но не најдов усб драјвер за седмица. Имам цд од телефонот и тоа е тапа..воопшто не се инсталира на седмицата.и така
Ако може некој да ми помогне ќе бидам благодарен.Поздрав
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
zedov htc hd 2
ama sato non stop se smenuva
nesto zonite treba da se podesa na koja zona ?
da ne znaj nekoj sho e rabotava?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom