Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Дали може некако сликата шо ќе ја стам за Walpaper на телефонов да ми е на цел екран? Зборвам за Nokia N96...
Мислам дека не, бар на N95 не може. Само темите се шират низ цел дисплеј, валјпејперите не.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
ne znam dali e za tuka ali pak ke prasam
sakam da si zemam iPhone od eden dr no zaebava kartickata ne cita karticki a se si raboti i prethodno pred 3.1.3 ovoj update rabotese care..?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Најверојатно телефонот е кодиран, нема чаре додека не излезе 4.0 фирмвер па и тогаш не е сигурно, зависи од луѓето што работат на пробивање на заштитата.

а... не работи ни на ти мобајл картички?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Најверојатно телефонот е кодиран, нема чаре додека не излезе 4.0 фирмвер па и тогаш не е сигурно, зависи од луѓето што работат на пробивање на заштитата.

а... не работи ни на ти мобајл картички?
Na t-mob ne.. a dr ne sum probaL
znaci nema sansi a.?
a ponov firmver od 3.1.3 nema a>?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Да се разбереме убаво, телефонот е купен до Ти-Мобајл македонија и неќе ни да прочита ни картичка од тој оператор?
 
П

Паган-др

Гостин
Стварно ја затвориле Alpha Copy дистрибутерот на Нокиа во Македонија?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Стара вест, сега официјален сервис е Радио Нет - позади бисер се наоѓаат. Но колку што разбрав и пробав да соработувам со нив ни биле само сервис, немале резрвни делови т.е. не се официјално застапништво и дистрибутери за нокиа резервни делови. Што значи моментално сме инвалидизирани со оригинални маски, оригинални батерии, оригинални полначи и се останато со исклучок на сервис опремата како конектори, екрани и сл.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
kade u sk da otidam za lizgac na sony ericc.. w 595 u kumanovo nema nigde, pomagajte :)))
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ај убаво провери во Digico. Во случај ако немаат, нека контактира газдата со Алфа Мобил :) ќе ти завршиме работа без да доаѓаш во Скопје.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Имам т-мобиле г2 тач...
Во долен десен агол имам мал проблем со тачов. Во нормална работа не се осеќат ама при пишење на тастатура имам проблем со пишење на П, Л и стегање на бек копчево...
Некој идеа?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам т-мобиле г2 тач...
Во долен десен агол имам мал проблем со тачов. Во нормална работа не се осеќат ама при пишење на тастатура имам проблем со пишење на П, Л и стегање на бек копчево...
Некој идеа?
Си пробал со калибрирање на тачот ?
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Хеелппп!!!! SAMSUNG GT-S7070 ili BLACKBERRY CURVE 8520!!???
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Хеелппп!!!! SAMSUNG GT-S7070 ili BLACKBERRY CURVE 8520!!???
Јас би рекол блекберито.

Сепак има појак процесор, има Вајфај, повеќе меморија и лимит за меморија, а и блекбери си е блекбери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom