Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Дали некој може да ми помогне?
Сакам да си земам нов мобилен, и се мислам меѓу самсунг D900i нокиа E51. Финтата е шо самсунгот го немаат на лагер и треба да чекам, а имам таму некој попуст. Нокиата од друга страна има полита камера и поскапа е... Да чекам 10тина дена да ми донесат D900i или да ја земам нокиата? Би можел да земам и К770 ама не сакам таков.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
земи си ја нокиата, ипак нокиа е, има ос и има вифи.

самсунгот е повеќе шминкерски телефон а веруј нема мн разлика да ти направил доколку си аматер во сликањето.
самсунгот едино шо има блиц е позитивно, поголем екран и мн повеќе ќе ти држи батерија.
нокиата не очекувај и без работа повеќе од 2 дена.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
sto mislite koj e najdobar telefon za kupuvajne od ovie?-samsung g600-sony ericsson k800i-samsung u600-ili nekoja druga opcija za odprilika isti pari?????????????
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
samsung g600 :D ako ti se potrebni perfomansi i kvalitet.
k800ta e dobar tlefon ima super kamerce, ksenonot mu drzi voda - ama mn se unistuvaat lesno maskite ima gumena tastatura i zelezni lsajni koi posle nekoe izvesno vreme ili ke pocnat da se grebat t.e. bojata da paga ili ke se odlepat od plastikata :D

u600 ti e telefon za zeni :D
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Да не знае некој како се вика телефонов? 7Mpx камера има... :helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Како немал 7 пиксела :pos2::pos2::pos2: сликај со него и види колкава е резолуцијата на сликата па пиши

иначе се вика чајна шит или попознат како чајна шопинг и е опасен по здравје :pop:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Па затоа и прашувам еден другар вика јака камера имал... а не пишувало ни што марка е! XD П.С. колку пари е Sony Ericsson T700?
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
nekro dali si doshol vo dopir:D so samsung g 600 i dali ima jaka kamera od 5megapix i dali vadi ubaj boj sho mu e manata ?(ako ima)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ај да не отварам нова тема

се надевам на брз и пред се ПОЗИТИВЕН одговор :)

негативни не се прифаќаат :) иако знам дека е малку веројатно


значи: како можам да поваратам избришана слика од Nokia N95 8GB, јебеш га на толку меморија да не остаиле опција да можеш да си ја вратиш?


 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
nekro dali si doshol vo dopir:D so samsung g 600 i dali ima jaka kamera od 5megapix i dali vadi ubaj boj sho mu e manata ?(ako ima)
дали сум дошол во допир со самсунг г600, на каков допир ти тоа мислиш?

п.с. неможе да се повратат избришани податоци од било кој телефон.
може само од мемориска картичка да се повратат, доколку имаш кард ридер и соодветен програм за бекап на податоците т.е. рикавери.

верувај, НЕ МОЖЕ!
а доколку познаваш некој во светов што може поврзи ме, ќе стане мн. брзо богат.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
pa za ova sho ti rekov vo dopir mislev dali si kupil ili nekoj drugar tvoj imal pa da vidish sto mobilen e ili za ova deka e dobar kazuvash poradi ova sto go pishuva na cosmofon ,mobimak.....
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
pa za ova sho ti rekov vo dopir mislev dali si kupil ili nekoj drugar tvoj imal pa da vidish sto mobilen e ili za ova deka e dobar kazuvash poradi ova sto go pishuva na cosmofon ,mobimak.....
ако ти е за камера со 5мегапиксели од самсунг мара земи си U 900....Г600 има една другарка навечер кога слика со блицот никакви бои, Н73 вади подобра слика од него мислам

еве ти го U900
http://www.gsmarena.com/samsung_u900_soul-2243.php

подобра камера, и подобар лик за разлика од г600
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
24-месечен пост-пејд договор 7.990 ден
12-месечен пост-пејд договор 9.990 ден
ova e cenata za samsung g600 a za samsung u900 ce mozi da mi kazi nekoj cenive samo na ovie post pejd 24 ili postpejd 12
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
pa za ova sho ti rekov vo dopir mislev dali si kupil ili nekoj drugar tvoj imal pa da vidish sto mobilen e ili za ova deka e dobar kazuvash poradi ova sto go pishuva na cosmofon ,mobimak.....
кажувам дека е добар, затоа што сум сервисер и секојдневно сум во "таков" контакт со различни телефони.

со еден збор Г600 до сега не ми дошол ни со фабричка мана, не камоли нешто само од себе да се зафркне, ретко доаѓаат за сервис и најчесто причината е од физички апсект, значи - треба да го удриш или дојде во допир со влага па да се расипе.

според мене G-сериите на самсунг се доста квалитетни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom