Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Sekako deka bil,barem onoj del od planetava koja i bila poznata na togašnata civilizacija.
Edna korekcija na tvojot post: celiot svet bil (znači minato svršeno vreme) na ANTIČKITE Makedonci,ne na nas denešnite.
Па и тие биле стари Срби, не денешниве Срби.
Исто така минато свршено време, ама како што е тргнато може ќе биде свршено засекогаш.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
И нам не боли што сме разделени, што има толку Македонци раштркани по светов, ама се случила таа неправда во 1913та и нема враќање. Касно им е сега и на Србите. Само што тие изгубија толкав дел од територија заради нивната катастрофална националистичка политика.

Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
Па да ти кажам брат, сите понудени одговори ти се точни. :pos:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Па и тие биле стари Срби, не денешниве Срби.
Исто така минато свршено време, ама како што е тргнато може ќе биде свршено засекогаш.
Znači se složuvaš so mene deka nemame nikakva vrska so Antička Makedonija.Baš me raduva,ete ti si dokaz deka ima nadež za nas DENEŠNITE Makedonci.:smir::vozbud:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
Ovie so izprani mozok ke kazat a i b ali site sto se nacitani ke znaat deka e C.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Па и таа изјава ја коригира откако келнерот Пинки истепа неколку НАТО-вци и ги исфрли од кафаната во 1999. По тој инцидент на регрутите од НАТО-ослободителната војска не им беше дозволено да се шетаат и пијанчат по населените места низ Македонија. Шешељ тогаш рече нешто како “ако не сме браќа, барем сме многи блиски роднини“.

PA vidish ovoa info mnogu malce luge go znaat a znaat za toa klipot i tolku ...

Sheshelj e tacka ali egoto ne mu dava da pogazi recta sto ja dal togash pa izokola uvidel so e kako e i posle ete se koregiral vo stavot , bar ja taka logicki mi ide ... pa i vtori bratucedi ne e strasno ako rekol ...so da ne ne e tocno mozda toa :)

Ja ipak mislam mnogu raboti za Sheshelj i negovite stavovi ne gi znaete al toa ne e temata... i ne bi da tupam temata e druga
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Znači se složuvaš so mene deka nemame nikakva vrska so Antička Makedonija.Baš me raduva,ete ti si dokaz deka ima nadež za nas DENEŠNITE Makedonci.:smir::vozbud:
Кај напишав дека немаме врска со Античките Македонци???
Ние сме нивни потомци, сакале или не гомнава од HellAss и националистиве од север.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
Споредив болка за изгубена територија. Нормално дека не може да се споредат околностите за загубената територија во двата случаи (тоа не го ни коментирав). Не мора се буквално да сфаќате :toe:.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Kolkav e procentot na Makedonci vo Krusevo??

A kolkav e procetot na Vlasi i Cincari???

I koj drug povisok predel vo Makedonija go imame?
ако немаш географија учено јас ке те потсетам. Македонија е со над 60% планинска земја. А иначе Власите се старо седелци тука и не се дојдени од негде. И ова не е тема за ваков муабет. Ако сакаш оди на други и таму ке продолжиме. А за IGenea имаш тема во историја и прва ти е. Или пак ако нешо не ти е јасно имаш и линк и пиши директно во швајцарскиот институт. Ова е наука а не се бабини деветини ко шо обожавет некој не доволно информирани луге на форумов да ширет

П.с. Ова не е лично за тебе туку само го искористив твојот цитат:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
Првите два се изговори, а третиот е точниот одговор.
Да, во право си, само ќе направам некои измени, во претходниот пост се зафркавав.
Под а) не е точно во никој случај затоа што Албанците од Косово се многу прост народ, многу, многу, многу и не верувам дека биле загрозени.

Под б) е точно, затоа што Милошевиќ не го правеше тоа само со Косоварите, туку и со Хрватите, Босанците, можеби и Македонците му пречеле.

Под в) се согласувам без никакви коментари.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Aj edno kviz prasanje!

Dali Srbija ja izgubi svojata teritorija (Kosovo i Metohija) zaradi?

a. Zagrozenosta na etnickota albansko naselenie (humanitarna katastrofa)

b. Zaradi nacionalistickata politika na Milosevikj

c. zaradi politicko - ekonomski - voeni celi na NATO i USA na ovie prostori
Сите во одредена мера се точни ако гледаме реално. А иначе мојт секој ко шо му одговарат да одговорит
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
ако немаш географија учено јас ке те потсетам. Македонија е со над 60% планинска земја. А иначе Власите се старо седелци тука и не се дојдени од негде. И ова не е тема за ваков муабет. Ако сакаш оди на други и таму ке продолжиме. А за IGenea имаш тема во историја и прва ти е. Или пак ако нешо не ти е јасно имаш и линк и пиши директно во швајцарскиот институт. Ова е наука а не се бабини деветини ко шо обожавет некој не доволно информирани луге на форумов да ширет

П.с. Ова не е лично за тебе туку само го искористив твојот цитат:smir:
OK Despot se slagam deka Makedonija e pretezno planinska zemja, samo sto ti ne mi odgovori na prasajata.
Koi se toa naseleni mesta vo planinskite predeli na Makedonija osven Krusevo kade sto se vrseni ovie istrazuvanja.

Za Krusevo ti rekov da go kazes procentot na Makedonci i Vlasi vo Krusevo pa da razgovarame ponatamu bilo ovdeka bilo na istorija.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
OK Despot se slagam deka Makedonija e pretezno planinska zemja, samo sto ti ne mi odgovori na prasajata.
Koi se toa naseleni mesta vo planinskite predeli na Makedonija osven Krusevo kade sto se vrseni ovie istrazuvanja.

Za Krusevo ti rekov da go kazes procentot na Makedonci i Vlasi vo Krusevo pa da razgovarame ponatamu bilo ovdeka bilo na istorija.
Бегаш од тема
А и Власите се Македонци, не сакам да мешам една личност која ја сакаше Македонија (далеку повеќе од некои што јадат трици тука на темава) а беше Влав од Крушево.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom