Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Ние тука топтан цела држава го признавме Косово.Овде само ти се брукаш и имаш еден премин Табановце,фаќај го одма ако не ти чиниме не се измачувај овде со нас не те заслужуваме не за друго :vozbud:
Кој бе топтан цела држава... :pos2:... А бе не смееја да направат референдум, зошто знаеја дека целиот Македонски народ (вас не ве рачунам тука), ќе беше против... :vozbud:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Географијата друже е најсилен аргумент за потеклото и името на еден народ,сето друго се само шпекулации.Географијата кој каде е роден му го дава правото на истиот да го користи тоа име но исто така се очекува најмногу гени од антиката да се совпаѓаат со неговите.Ама кој тоа може да го сфати?:toe:
Hmmmmmm.Arheološki i antropolški naodi da se koristat kako glaven argument za nečivo poteklo ? Ova e novo....pa dobro, kade sakaš da ima ostatoci od antičkata imperija ? Na Arktik?? Ili Avstralija ??!! Spored taa tvoja teorija i Grcite se antički makedonci..i bugarite...i srbite....i site onie do kade dosegala Aleksandrovata imperija.
DNK ??Dali toa znači deka pred i posle Aleksandar na Balknaov ne se naseluvale drugi narodi ?Objasni mi kako uspeale za site ovie godini,niz vekovi, tvoite pradedovci da go začuvaat nedopren genot na Aleksandar? Dali ti se čitaš voopšto što pišuvaš ?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
kaj nas barem ima tattistika, kaj srbite nema oti ne moze da se izmeri malomozocnosta
Eh sea nemoj taka si ima zavod za statistika ... i vamu i tamu ...

moeto e brojki oficielni a tvoeto sto e ... mislenje , ako mislis deka tvoe mislenje e poverodostojno od BROJKITE na zavodite za statistika toash ... ne znam za sto bi zborele ja i ti ... osim mozda za psihologija , egotripanje i slicni devijacii .

Sea daj kazi za sto da zborime za brojkite ili za psihologijata and stuff ???

Mada svejedno ako gledame poetski da ima glup narod sekade al realno brojkite na opismenetost pokazuvaat sosema druga slika sakal ti priznaj si sebe ili ne ima zavod za statistika sve e zabelezeno :tv:

Mala zabeleshka na temata ke napraam komparacija koj narod e poglup toj sto pregovara deka postoi a postoi , toj sto poklonuva priznava nekoj drug i ceka nekoj da mozebi nekogash go priznae nego... toa sto e ako ne e vrvot na debilizmot ???

Ili e debilizam ili e ocaj i nemok... u sekoj slucaj poloso od prosecniot Srbin neli koj e glup kako chunak ili kako veke rece :tv:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Hmmmmmm.Arheološki i antropolški naodi da se koristat kako glaven argument za nečivo poteklo ? Ova e novo....pa dobro, kade sakaš da ima ostatoci od antičkata imperija ? Na Arktik?? Ili Avstralija ??!!
DNK ??Dali toa znači deka pred i posle Aleksandar na Balknaov ne se naseluvale drugi narodi ?Objasni mi kako uspeale za site ovie godini,niz vekovi, tvoite pradedovci da go začuvaat nedopren genot na Aleksandar? Dali ti se čitaš voopšto što pišuvaš ?
Народи доаѓале, си оделе, А МАКЕДОНЕЦОТ СЕКОГАШ ОСТАНАЛ МАКЕДОНЕЦ,нешто како ГРКОТ ШТО ОДСЕКОГАШ БИЛ ЦИГАН И СЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ ЦИГАН.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Eh sea nemoj taka si ima zavod za statistika ... i vamu i tamu ...

moeto e brojki oficielni a tvoeto sto e ... mislenje , ako mislis deka tvoe mislenje e poverodostojno od BROJKITE na zavodite za statistika toash ... ne znam za sto bi zborele ja i ti ... osim mozda za psihologija , egotripanje i slicni devijacii .

Sea daj kazi za sto da zborime za brojkite ili za psihologijata and stuff ???

Mada svejedno ako gledame poetski da ima glup narod sekade al realno brojkite na opismenetost pokazuvaat sosema druga slika sakal ti priznaj si sebe ili ne ima zavod za statistika sve e zabelezeno :tv:

Mala zabeleshka na temata ke napraam komparacija koj narod e poglup toj sto pregovara deka postoi a postoi , toj sto poklonuva priznava nekoj drug i ceka nekoj da mozebi nekogash go priznae nego... toa sto e ako ne e vrvot na debilizmot ???

Ili e debilizam ili e ocaj i nemok... u sekoj slucaj poloso od prosecniot Srbin neli koj e glup kako chunak ili kako veke rece :tv:
Зар е паметен некој кој врши масакри на туѓа територија, на пример во Хрватска и Босна? Убивањето е за глупите луѓе, што не значи дека сите Срби се такви.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Народи доаѓале, си оделе, А МАКЕДОНЕЦОТ СЕКОГАШ ОСТАНАЛ МАКЕДОНЕЦ,нешто како ГРКОТ ШТО ОДСЕКОГАШ БИЛ ЦИГАН И СЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ ЦИГАН.
Каков мудар говор еј...!!! :pos::pos::pos::pos::pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.279
Кој бе топтан цела држава... :pos2:... А бе не смееја да направат референдум, зошто знаеја дека целиот Македонски народ (вас не ве рачунам тука), ќе беше против... :vozbud:
па за кој кур би правеле рефендум за Србија :uvo: Кој кур е па Србија да се решаваме нејзини желби и хирови на референдуми ние.
Помирете се со сегашпноста и ти и другарите од Кучевиште и идете си со време не трујте овде
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Испаѓа дека после успешната српска иницијатива во ОН, на САД им требаше некој кој веднаш по тоа ќе го признае Косово и не најдоа нас и Црна Гора. Не дека ги сакам, Наумдб, ама Грција не им попушти на САД кога овие ги притискаа да не ни стават вето за влез во НАТО...
Ај доста од мене овде... :)
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
па за кој кур би правеле рефендум за Србија :uvo: Кој кур е па Србија да се решаваме нејзини желби и хирови на референдуми ние.
Помирете се со сегашпноста и ти и другарите од Кучевиште и идете си со време не трујте овде
Кучевиште...??? Каде е тоа...??? Ај бегај во Мариово... :pos2:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
многу работи прочитав и најискрено мислам дека во оваа наша држава има се само прави македонци нема.Зашто дојдов до овој заклучок ,па боже мој како може на некој да му е толку криво што некој т.е македонија го признало косово а да не му е криво што по србските форуми не отепаа од викање ФИРОМ фиромци,јужнобановинци и сл.глупости, не дека го оправдувам и сум среќен што е признаено косово,но мислам дека треба да се свртиме самите кон себе и да мислиме на нашите проблеми а не на србските,и на крај краева па и србите не ни ја признаваат црквата па зашто ние да не ги поебеме вака,да не заборавиме дека на нив помили им се педерчињата од југот односно гејлендерите отколку ние ама тоа е, али нејсе на све никој не ни е крив кога сме толку малечки па сите не ебаваат како сакаат јбг.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Народи доаѓале, си оделе, А МАКЕДОНЕЦОТ СЕКОГАШ ОСТАНАЛ МАКЕДОНЕЦ,нешто како ГРКОТ ШТО ОДСЕКОГАШ БИЛ ЦИГАН И СЕКОГАШ ЌЕ ОСТАНЕ ЦИГАН.
Ovoj post iako kratok so zborovi i sodržinski siromašen,gi sodrži site karakteristiki koi vo sebe gi nosi eden dezinformiran denešen (ne antički)Makedonec: nemokj,frustriranost,dezorientiranost,apatija,bes,gnev itn.
Žalno e što e taka i na toj problem mora seriozno da se raboti.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
naum ne e toa tudja teritorija toa oduvek bila Srpska teritorija vrska nemash ubavo objasniv za toa mi frlija temata u kanta ne nameravam pak
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Hmmmmmm.Arheološki i antropolški naodi da se koristat kako glaven argument za nečivo poteklo ? Ova e novo....pa dobro, kade sakaš da ima ostatoci od antičkata imperija ? Na Arktik?? Ili Avstralija ??!! Spored taa tvoja teorija i Grcite se antički makedonci..i bugarite...i srbite....i site onie do kade dosegala Aleksandrovata imperija.
DNK ??Dali toa znači deka pred i posle Aleksandar na Balknaov ne se naseluvale drugi narodi ?Objasni mi kako uspeale za site ovie godini,niz vekovi, tvoite pradedovci da go začuvaat nedopren genot na Aleksandar? Dali ti se čitaš voopšto što pišuvaš ?
Како прво никој не рече дека генот е недопрен. Изгледа ти не ги имаш прочитано убаво претходните постови:tapp: Реков дека најголем дел од гените со над 30% се антички. А остатокот е мешавина ко шо спомна и ти. А иначе за секој народ си пиши шо е. Поентата ми е дека ние МАкедонците овде на балканов носиме најголем дел од тие гени. Гледав табела негде кој шо гени имат ко ке јуа најдам ке ти ја постирам лично тебе за да видиш. И едно лично прашање до тебе ко шо се осекаш ти, ко србин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom