Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

H

HITCH

Гостин
Господо тужиоци сутци и џелати...
Све ми забранисте у рођеној кући...
Али неможете ми забранити да певам и да се смејем умирући...
А то се вама више не догађа...
Ни кад свадбујете, ни кад вам се рађа...!!!

Поштедите ме конца и конопца и разапните ме на врху планине...
КАО ВАШИ ПРАОЦИ ШТО СУ МОГА ПРАОЦА ИСУСА ХРИСТА РАЗАПЕЛИ...
АЛИ ПОЖУРИТЕ ...!!! ШТО ПРЕ МЕ РАЗАПНЕТЕ...
ПРЕ ЋУ... !!! ПРЕ ЋУ... !!!
В А С К Р С Н У Т И......!!!!!!
лееееелеееееее аман бе која е твојата фрустрација? Ме потресе твојава поезија... Да не заборави во која држава живееш? Демек ако го признавме Косово ја уништивме Србија.:pos2: На Србија никогаш нема да и вратиме за да ја повредиме доволно за се што ни направи никогаш нема да можеме да се оддолжиме. Мало потсетување за некои уште сме јужна бановина, Прохор Пчински го зема па кога молеа нашиве тие сеир пукаа, а со педериве беа не разделни другари, ние само го признавме Косово со кое во моментов единствено имаме суфицит
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
SLednio kreten koj ke odi von tema odi sedum dena na ban! Jasno. Temata e jasna i glasna, a ne za makedoncite, ilirite ili slicni kurci!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Мислам дека ви беше доволно со офтопици.

Ова не е Историја форум. Слободно пренесете си ги дилемите на соодветните теми.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.314
Поени од реакции
5.422
Pozdrav do vladata :) pozdrav i do onie koi koga mislat na Kosovo , ne mislat na toa dali ke gi boli srbite ako nie go priznaeme , tuku kako ke ni e nam. (znaci srbomanite ne se pozdraveni :))
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Pozdrav do vladata :) pozdrav i do onie koi koga mislat na Kosovo , ne mislat na toa dali ke gi boli srbite ako nie go priznaeme , tuku kako ke ni e nam. (znaci srbomanite ne se pozdraveni :))


Фала на поздравот....

Се надевам дека овоj поздрав не е со ,,задни,,намери.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
E mi gi otekovte veke so toj sud. Iako Garfield ti objasni po strucno ja ke ti objasnam vaka po klosarski.
Vo slucaj da sudot presudi vo korist na Srbija ( sto bi bilo cudo ) mislis deka SAD, Germanija, Anglija.... ke gi preispitaat nivnite stavovi i ke go prifatat sovetot na tamu nekojsi sud? Da, da, bas taka, nekojsi sud, toa pretstavuva za niv sudot, zadnja dupka na supelka... koga tie vsusnost ebavale nekoj sud?! Taka da, dobro utro, napij se edno utrinsko kafe, otrezni se, i pogledaj niz pendzere, Kosova e drzava. Realnost.
Isto kako vo 60-tite,koga Amerika ja preispita svojata odluka vo slucajot so Nikaragva ,a istiot toj sud presudi vo korist na Nikaragva :smir:

Пријателе. Абе глеаш дека не оит тоа перењето.
Шо си запнал па ти ебаго.
Никој ништо нема против признавањето на Косово.
За тоа Милошевич пред десетина години требаше да му ја мисли.

Туку работата е што никој не мисли за нашите државни интереси.
Не го врти сеа муабетот, србофили па србофили.
Кој си е Србин по националност, сигурно ќе му е криво.
Негово право.
Ете Јас не сум Србин, па и на мене ми е криво.
Не поради признавањето на Косово.
Туку поради шупците во власта што незнаат да си ги заштитат интересите на сопствената држава.
А за тоа не ни се криви нит Србите нит Албанците.
Ah be realen sto te gledam cuden,mislis partiskoto vojnice ne ne ja sogleduva realnosta ?I te kako ja sogleduva samo momentalno gazot ne mu e svrten kon zidot i zatoa mora da ja vodi diskusijata vo drug pravec,srbendi,sumadinci itn.....I nego mu e jasno deka TAPA ni e nadvoresnata politika( a bogami i vnatresnata sto bi rekol ABC). Vo edna prilika razgovarajki za DUI i SDSM(koga bea vo koalicija) mu rekov ,abe druze jbg USA i Evropa kako ke ni recat taka ke igrame ,ne deka im e vazen SDSM ili VMRO ,ama ne be togas se otera u tri ........ komunjarite pojma nemaat ,kako be so teroristi vo vlada se sedi, ej be pamet imaat li....A vidi sea bumerangov ,ama vidis on e pameten i vo sekoja prigoda ne zaborava da spomene deka SEGA sme go ODBRALE POMALOTO ZLO :pos2:
Taka odi toa so partiskite vojnicinja :salut:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
ne mi e jasno samo zaso se potresuvaat site so toa sto ke kaze srbija. abe nas treba bas K da ne boli za srbite i da si gi gledame nasite interesi. fakt e deka makedonija ima interes kosovo da bide nezavisna drzava t.e. da ne e veke so srbija zatoa sto najgolemiot del od izvoznite proizvodi od makedonija gi kupuva kosovo zatoa sto ne saka od srbija. srbija od makedonija ne kupuva nisto a i od druga strana losi iskustva imame so srbite kako ni mavaat noz vo grb. taka da KOSOVO REPUBLIKA hehehe. a i na kraj kraeva begalcite ke moze konecno da si se vratat :)

p.s. izvinete za latinicata momentalno imam kriza so PC to pa nemozam na kirilica :)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
185
Поени од реакции
3
Ајде веќе прекинете со тоа! Ние не сме криви на Милошевиќ што го изгуби Косово, плус што ни спопука над 300.000 гости, или тоа пу пу не му се важи!? Или што сакаше 91ва да не подели со грците?

Ајде кулирајте малце, не е се баш така црно и читајте Македонците ќе станат посебен народ во Војводина
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Чисто информативно , од каде се прелеа конфликтот од 2001 во Македонија ? :toe:
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Се слагам со О.Македомци...
До кога ќе изиграваме правоверни спрема Србија, која се по отворено не понижува и уценува? И до кога ќе се замислуваме дали за некое зборче кое ќе ни се испушти, потајно ќе нагаѓаме дали србите нема да не казнат за тоа?
Кога рескиравме во 1991-1995 па и потоа против ембаргото наложено на Србија, потоа ќувме дака *македонци су непоштено поступили према Србији*. И сега што? Како поминаа сите досега, и Унгарија и Хрватска и Бугарија, ќе поминеме и ние. Ако не сами, тогаш со некого, како што ни куваат. Ама, тој, некој, сигурно нема да биде Србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom