Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.279
Кучевиште...??? Каде е тоа...??? Ај бегај во Мариово... :pos2:
Ќе бегам и да знаеш,за разлика од твое Кучевиште мое Мариово дало Македонци не лицемерни испрдоци.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
naum ne e toa tudja teritorija toa oduvek bila Srpska teritorija vrska nemash ubavo objasniv za toa mi frlija temata u kanta ne nameravam pak
Косово е исто што и Егејска Македонија за нас, знам дека тоа никогаш не било туѓа територија, јас кажав за Хрватска и Босна. Косово е целата историја на Србите, затоа боли толку.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Испаѓа дека после успешната српска иницијатива во ОН, на САД им требаше некој кој веднаш по тоа ќе го признае Косово и не најдоа нас и Црна Гора. Не дека ги сакам, Наумдб, ама Грција не им попушти на САД кога овие ги притискаа да не ни стават вето за влез во НАТО...
Ај доста од мене овде... :)
Me raduva što tuka sepak ima nekoj koj znae dobro da razmisli pred da napiše nešto.:aplauz:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Косово е исто што и Егејска Македонија за нас, знам дека тоа никогаш не било туѓа територија, јас кажав за Хрватска и Босна. Косово е целата историја на Србите, затоа боли толку.
И Хрватска и Босна биле СРПСКИ територии... Зар е можно да не се знае историја во Македонија...???? :nesvest:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Косово е исто што и Егејска Македонија за нас, знам дека тоа никогаш не било туѓа територија, јас кажав за Хрватска и Босна. Косово е целата историја на Србите, затоа боли толку.
Ti ne kapiras i jas kazav istoto i za Hrvatska i za Bosna i Sheshelj za sve e u pravo ( osven za Makedonija taa izjavata posto Makedonija i Makedoncite ne se Srbi inaku se drugo so ikad kazal e 100 % tocno )
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Косово е исто што и Егејска Македонија за нас, знам дека тоа никогаш не било туѓа територија, јас кажав за Хрватска и Босна. Косово е целата историја на Србите, затоа боли толку.
И нам не боли што сме разделени, што има толку Македонци раштркани по светов, ама се случила таа неправда во 1913та и нема враќање. Касно им е сега и на Србите. Само што тие изгубија толкав дел од територија заради нивната катастрофална националистичка политика.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Kolkav e procentot na Makedonci vo Krusevo??

A kolkav e procetot na Vlasi i Cincari???

I koj drug povisok predel vo Makedonija go imame?
Голем дел од градовите во Македонија се на висока надморска височина, така да, кажи точно што мислиш на тоа високо, 2000 метри???
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
И Хрватска и Босна биле СРПСКИ територии... Зар е можно да не се знае историја во Македонија...???? :nesvest:
алоооо се читаш ли што пишувас бе ти а,или не е битно тоа битно тебе ти е повредено егото па сеа удри а кога хрватска и босна биле србски,колку ме држи мене сеќавањето а и познавањето на историјата тие биле поделени меѓу австроунгарија и турската империја:drk:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
( osven za Makedonija taa izjavata posto Makedonija i Makedoncite ne se Srbi inaku se drugo so ikad kazal e 100 % tocno )
Па и таа изјава ја коригира откако келнерот Пинки истепа неколку НАТО-вци и ги исфрли од кафаната во 1999. По тој инцидент на регрутите од НАТО-ослободителната војска не им беше дозволено да се шетаат и пијанчат по населените места низ Македонија. Шешељ тогаш рече нешто како “ако не сме браќа, барем сме многи блиски роднини“.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ако одиме така цел Свет е Македонски, нели??? :aplauz:
Sekako deka bil,barem onoj del od planetava koja i bila poznata na togašnata civilizacija.
Edna korekcija na tvojot post: celiot svet bil (znači minato svršeno vreme) na ANTIČKITE Makedonci,ne na nas denešnite.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.300
Поени од реакции
16.353
Ne ova e podabeter, barem vo severno Kosovo se znae deka e uste Srbija.
Ne ja gledam Makedonija vo zapadniot del, gledam Republika Illyrija vo realnost samo sto ne e oficijalno na hartija.
Ајде де, сега ти што кажа, се укења. Во северно Косово се знаело дека е србија а во западниот дел на Македонија си гледал некаква фикција.
Молчи молим те, тебе поише те боли за србија отколку за Македонија....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom