Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Ц ц ц од секогаш биле плачипички оние од лузерите...Џерард?:tapp:па тој не направи ништо во споредба со Видич оваа сезона...а тоа што го прогласиле Гигс не е за џабе...туку така да гласат за него, ц цц аман бе...цел живот плачат.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Да бе Џерард требаше да ја земе:tapp: Добро кажа Ред Девил...ако титулата не беше во рацете на Гигс требаш да биде во Видич...лузери...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Не знам зошто се замарате воопшто со такви изјави, не го избравме ние навивачите на Манчестер Гигс за најдобар играч оваа година, туку тоа го направија професионалните фудбалери од ПЛ, негови колеги и воедно противници, крај на приказната.
Нека ни е честита победата.:salut:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нека ни е честита победата и мислам дека титулата не е доведена под знак прашалник, знам дека не треба пред време да се зборува ама реалноста е таа (Манчестер има 4 порази цела сезона, а сега треба да загуби 2 во последните 4-5 утакмици :nenene:) ... и јас дури сум изненаден со оваа лесна победа... знаев дека ќе победиме, ама не дека и толку лесно :vozbud:...Не ја гледав утакмицата, ама ги видов головите, прекрасни за гледање...како ракета идеше топката по ударите на Гигс и Парк... ме радува тоа што и не играа Роналдо, Фердинанд (се надевам дека ќе игра со Арсенал), Керик.... ајде уште во Вторник да се пласираме во финале.... :vozbud:
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
секоја утакмица се поблиску до шампионска титула,трета по ред.
голем поздрав до лузерпул.

 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Значи кои глупаци:tapp::tapp::tapp:


Гигс не ја заслужи наградата


Здружението на професионални фудбалери во Премиер лигата (ПФА) направило грешка кога титулата за најдобар играч на годината му ја додели на Рајан Гигс, оцениле Џон Барн и Тони Каскарино. Поранешниот репрезентативец на Англија и ѕвездата на Ливерпул, Џон Барнс го почитува Гигс, но смета дека наградата не заминала во вистински раце.
"Рајан Гигс е голем амбасадор на фудбалот, одличен играч и одличен човек, но оваа наградасе доделува за игрите сезонава, а по мене истата ја заслужи Стивен Жерард. Тој е најдобриот играч во Премиер лигата, го предводи Ливерпул од година во година, додека Гигс беше стартер за Манчестер Јунајтед само на 12 натпревари оваа сезона" - изјавил Барнс.
Некогашниот репрезентативец на Република Ирска, Тони Каскарино бил уште подиректен.
"Фактот дека Рајан Гигс е прогласен за играч на годината за мене е апсолутна бесмислица. Немам ништо против Рајан, но Стивен Жерард оваа сезона беше десет пати подобар од него." - изјавил Каскарино.
што се замарате со вакви изјави, кој губи има право да се лути и крај на приказната:toe:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Само горниот дел на табелата нека си остане вака:):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom