Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Честитки за одличната игра,за победата со ваков состав...полека но сигурно одиме кон одбрана на титулата,браво Ѓаволи...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе ми е гајле како играат лузерите , ние ќе си победуваме и титулата е наша.
Шпанско бишенце , толку ти е :)
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Браво, браво, одлична игра и со мешан состав. Не мислев дека ќе биде волку лесно да се дојде до 3те бода :). Убави шанси (иако не беа искористени сите) и убави голови. Нека ни е честита победата и полека полека да се спремаме за титула :pehar: :icon_lol:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Честито победа ѓаволи полека по полека ќе ја одбраниме титулата и во Премиер и во ЛШ
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
[irony] Каква победа бе? Не е наша победата, судиите ни помогнаа.:duel:Уаа Манчестер![/irony]


Доста заебанции, само сакав да видам како е да си плачипичка :icon_lol:. Честито нека ни е победата, нека ни се множат само, да си дочекаме и многу повеќе. Браво Парк, браво Гигс легендо, алал нека ти е.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
ајде нека е честито победата и од мене.добра игра со целосна доминација и голови секако.денес сите беа добри. :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Одлична игра, доминантна, без ниедна замерка за судијата кој одлично судеше. и со пола состав покажуваме дека сме најдобрата екипа во историјата на премиер лигата воопшто:toe:
 
N

navivacka

Гостин
Значи кои глупаци:tapp::tapp::tapp:


Гигс не ја заслужи наградата


http://www.netpress.com.mk/sport/vestiimages/6134/gigs.jpg Здружението на професионални фудбалери во Премиер лигата (ПФА) направило грешка кога титулата за најдобар играч на годината му ја додели на Рајан Гигс, оцениле Џон Барн и Тони Каскарино. Поранешниот репрезентативец на Англија и ѕвездата на Ливерпул, Џон Барнс го почитува Гигс, но смета дека наградата не заминала во вистински раце.
"Рајан Гигс е голем амбасадор на фудбалот, одличен играч и одличен човек, но оваа наградасе доделува за игрите сезонава, а по мене истата ја заслужи Стивен Жерард. Тој е најдобриот играч во Премиер лигата, го предводи Ливерпул од година во година, додека Гигс беше стартер за Манчестер Јунајтед само на 12 натпревари оваа сезона" - изјавил Барнс.
Некогашниот репрезентативец на Република Ирска, Тони Каскарино бил уште подиректен.
"Фактот дека Рајан Гигс е прогласен за играч на годината за мене е апсолутна бесмислица. Немам ништо против Рајан, но Стивен Жерард оваа сезона беше десет пати подобар од него." - изјавил Каскарино.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
цитирам:''...гигс беше стартер за манчестер јунајтед на само 12 натпревари.... '' ---> и сепак придонесе повеке од жерард :toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
До кога бе лузери , до кога ќе плачете?Нека биде затвореникот најдобар играч , може па и титулата ќе ви ја дадат тогаш .:kesa::nenene:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.738
Поени од реакции
11.220
Long
Live
United

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Е ако не ја заслужи Гигс, тогаш требаше да оди во рацете на Видиќ... Каков Џерард бе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom