Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Жал ми е за пропуштените шанси,можевме да имаме уште некој гол постигнат,само не сум задоволна што некое време Мидо имаше контрола врз топката,лесно ни ја земаа...Фостер брани одлично,задоволна сум од него..ајде уште некој гол второ полувреме за сигурна победа и да си останеме на првата позиција.
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
многу ми е зал за тоа сто манчестер препусти прекрасни санси но пак води 2-0:vozbud:
 
I

InF3cTeD

Гостин
рутинска победа ќе е овоа....0-2 и дефинитивно Мидлзборо ќе лета 2 лига
 
N

navivacka

Гостин
Е ај нека ни е честита лесната победа,рутинска победа од 2-0 и тоа без Кики...второто полувреме бевме подобри од првото,Фостер бранеше одлично...едвај овие имаа шанси...сите одиграа одлично...ајде Арсенал спремајте се ви идеме да ве набиеме на роговите.А после нека се спремат и селјаците Сити.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Уште една потврда дека Манчестер е екипа за на повеќе фронтови. А исто така уште една потврда дека сер Алекс знае тактички да се надмудрува со секој. Секоја чест за ветераните, посебно за Сколс кој денес беше цар. Се надевам дека Руни ќе има сили за со Арсенал бидејќи тој денес не одмори.
Чекор поблиску до титулата, но не треба летање, затоа што има уште чекори. Честитки од мене уште еднаш за победата и новите важни 3 бода.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ајдее, скоро сме тука :vozbud: нека ни се множат победите - рутински :P
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Chestito pobeda...midllesbrough izgleda ke odi vo vtora liga...
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Рутинска победа денес.Играа толку колку што треба и заслужено победија.Титулата е се поблиску.Добро е што Ферги ги сочува Рио,Керик,Флечер,Роналдо за натпреварот во ЛШ со Арсенал така да и во вторник очекувам победа,секако.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде нека ви е честито победата и од мене па дал господ да се видиме во финале на ЛШ :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Неочекувано лесна победа против Мидлзброу,очекував да даваат повеќе отпор али со ваква игра и заслужуваат можда да идат у 2ра лига.Нека бркаат бодови против други за опстанок.

За нашите шо да кажам,фантастично :icon_lol:.Руни кине,Гигс кине,Евра и Видич кинат.Браво за сите освен за Кико што цело време се фрустрира за глупости им влага со 2 нозе на играчите у одбрана на Боро и промаши 100% шанса.Али ајде 17 години па ќе му се прости :)))))

Рајан Гигс 25' 0-1

Џи Сунг Парк 0-2 51'
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Честито победа!

Мислев дека мечот ќе биде тежок,со многу нервоза,но сепак излезе сосема обратно..Јунајтед цело време имаше иницјатива,додавањата беа прецизни,супер работеше одбраната..Едноставно како сакаа нашите така играа со Мидлзброу.Јас им давам најголема оценка на ветераните(Гигс и Сколс)

Поздрав
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Sampionski igrame definitivno ...
Cestito pobeda !!! i milo mi e sto mrezata ne ni bese zatresena :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тоа бе деца , тоа :)Да нема мачење , гол до 25-30 минута.На почеток на второ уште еден и готово :)Честитки :):pipi:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
cestito pobeda se nablizuvame kon xet-trik vo tituli :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom