Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Судијата многу не оштети синоќа. Ништо не суди за нас, а за Виљареал и најмал контакт суди, пичка ли му материна!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најмногу ме нервира што сите го исвиркуваат,а тој само се заштитува себеси од грубите стартови над него бидејќи поинаку не ни можат да го задржат. Не знам дали забележавте вчера, како после стартот по кој играчот на Виљареал заработи заслужен црвен картон, му беше посинето коленото со што се покажува сериозноста на стартовите над Роналдо.
И не зборувам само за него, него најмногу го спомнуваме зошто е играч на Јунајтед и си го сакаме најмногу, но има и други одлични играчи кои се на мета на противничките фудбалери кои не бираат начин и средства за да ги задржат.
 
N

navivacka

Гостин
Најмногу ме нервира што сите го исвиркуваат,а тој само се заштитува себеси од грубите стартови над него бидејќи поинаку не ни можат да го задржат. Не знам дали забележавте вчера, како после стартот по кој играчот на Виљареал заработи заслужен црвен картон, му беше посинето коленото со што се покажува сериозноста на стартовите над Роналдо.
И не зборувам само за него, него најмногу го спомнуваме зошто е играч на Јунајтед и си го сакаме најмногу, но има и други одлични играчи кои се на мета на противничките фудбалери кои не бираат начин и средства за да ги задржат.
Јас убаво ја забележив ногата на Роналдо и навистина се гледаше колку бил опасен стартот,секако дека има и други фудбалери што сакат да ги сопрат ама тоа синока против него беше претерувачки...а судијата немам збор,цело време беше за Виљареал и им судеше цело време за секои мали стартови а кога падна Нани ништо не судеше,за Руни, за Роналдо,значи ако можел да суди мали стартови можел и за Манчестер да суди...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Јас убаво ја забележив ногата на Роналдо и навистина се гледаше колку бил опасен стартот,секако дека има и други фудбалери што сакат да ги сопрат ама тоа синока против него беше претерувачки...а судијата немам збор,цело време беше за Виљареал и им судеше цело време за секои мали стартови а кога падна Нани ништо не судеше,за Руни, за Роналдо,значи ако можел да суди мали стартови можел и за Манчестер да суди...
Остај тоа, не дозволи да го изведеме корнерот, иако имаше уште 20 секунди за играње!
 
N

navivacka

Гостин
Остај тоа, не дозволи да го изведеме корнерот, иако имаше уште 20 секунди за играње!

Да бе не ни дозволи кога беше од страна на Виљареал, имаше корнер и којзнае можеби баш од тој корнер ке постигневме гол,се си бива ама ете се надевам наредниот пат ке имаме срека и дека во неделниот натпревар против градскиот ривал ке имаме срека и дека и овој судија нема да е против нас.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.912
Поени од реакции
1.322
Абе ради минатата сезона дека многу глумеше за фаули да добива и сеа сите судии ако не видат убаво ке мислат дека пак лажира...а усвари му влегол со 2 нозе...тоа е.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.704
Поени од реакции
9.381
Каснам 1 ден,ама имав проблем со PC-то.Поволен резултат.Сега рутинирано со Алборг за 1 место...Ајде со среќа нека ни е пласманот во 1/8 финалето.
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Манчестер Јунајтед Шампиони не ни бега годинава тројна титула кај и да е....!!!!!!!!
Во недела се надевам дека ќе го скршиме мразот.. Ќе му шибниме 3-4 гола на сити клошарите. Ќе му се одмаздиме за лани :pop:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
AJDE AJDE NEMAJTE GAJLE,MANCHESTER UNITED CHAMPIONS I OVAA GODINA pozz za site RED DEVILS
Добре дојде.
Немаме гајле ние, само некогаш вакви постови ме вадат од такт, прво треба да се докажеме, не тука да се фалиме. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom