Препораки за игри

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Кога ќе излезе има некој податоци?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Како е Dragon Age 2? Гледам ја има по торенти ја проба некој?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Како е Dragon Age 2? Гледам ја има по торенти ја проба некој?
То шо го гледаш по торенти е демо. Dragon Age 2 ќе излези на 8 март во америка и 11 март во европа. Иначе играта графички изгледа одлично според мене т.е понапред од DA:O светлосни години. Дијалозите се горе долу изменети, односно за разлика од ориџинс овде карактерот има глас ама има едно ко икончина до секој одговор за да знајш каков ќе биди одговорот, ако е прашалник ќе биде прашајње. За други работи мејџот е изменет во тоа што аое магиите не можат да направат демиџ на твојата група па можиш слободно fireballs и такви работи да си пушташ. Има некакви си комбоа исто ама ги немам испробано.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
То шо го гледаш по торенти е демо. Dragon Age 2 ќе излези на 8 март во америка и 11 март во европа. Иначе играта графички изгледа одлично според мене т.е понапред од DA:O светлосни години. Дијалозите се горе долу изменети, односно за разлика од ориџинс овде карактерот има глас ама има едно ко икончина до секој одговор за да знајш каков ќе биди одговорот, ако е прашалник ќе биде прашајње. За други работи мејџот е изменет во тоа што аое магиите не можат да направат демиџ на твојата група па можиш слободно fireballs и такви работи да си пушташ. Има некакви си комбоа исто ама ги немам испробано.
Он убаво гледа по торенти, за PS3 и Xbox ја има веќе 2-3 дена, а за PC излезе CLONE-DVD вчера, ама без крак. За пиратски игри, те молам не се води по официјални датуми. :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Гледам излезе Dragon Age 2 за ПЦ, но прашањето ми е дали е потребно да се игра и првиот дел (дали приказната е поврзана) ?
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Гледам излезе Dragon Age 2 за ПЦ, но прашањето ми е дали е потребно да се игра и првиот дел (дали приказната е поврзана) ?
Не , нема поврзаност , освен сетингот(светот)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Излезе и Dragon Age 2 на замунда. Штета што имам слаба графичка (GTS 250) и не ја крепи игрицава на High.
Па морам вака да ја играм:

 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ти треба directx 10 или 11 за high или very high. Али шит изгледа играта, на што и да стаиш.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
GTS 250 има DirectX 10 ама џабе. Пак не е игриво иако препорачано е 8800GTS. Се ми штима мозокот да не ми прави напојувањето проблем, пошто поседувам Hantol 720W :kesa:

Ќе треба нова графичка да си купам, а сега за сега (како на сликата на предходен пост) ќе ја терам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
GTS 250 има DirectX 10 ама џабе. Пак не е игриво иако препорачано е 8800GTS. Се ми штима мозокот да не ми прави напојувањето проблем, пошто поседувам Hantol 720W :kesa:

Ќе треба нова графичка да си купам, а сега за сега (како на сликата на предходен пост) ќе ја терам.
Не ми е јасно што збориш друже.

Јас имам HD3850, со 256 GDDR3 и ја играм на High при 1680*1050 резолуција. Како твојава не иде на High, стварно не можам да сфатам. :)
Да пробаш со најновите (БЕТА) драјвери и DirectX 11 сетинг?

Гледам и други се жалеа со Nvidia графички...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
од поновиве игри цепам нид фор спид 2010 хот пуршит
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Не ми е јасно што збориш друже.

Јас имам HD3850, со 256 GDDR3 и ја играм на High при 1680*1050 резолуција. Како твојава не иде на High, стварно не можам да сфатам. :)
Да пробаш со најновите (БЕТА) драјвери и DirectX 11 сетинг?

Гледам и други се жалеа со Nvidia графички...
Пробав на DirectX 11 сетинг, High графика и резолуција 1440x900 но сецкаше многу. Незнам што се случува стварно.
Ќе пробам со бета драјверите, па ќе видам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пробав на DirectX 11 сетинг, High графика и резолуција 1440x900 но сецкаше многу. Незнам што се случува стварно.
Ќе пробам со бета драјверите, па ќе видам.
Не знам, ама не се лажи дека графичката ти е слаба. Кога ми рикна мојата (ја опраив, не прашувај како), сакав да зимам GTS250/450, па ми рекоа дека е околу 2,5 пати појака од мојава.

Затоа, или е до играта проблем или пак процесор/рам...значи, не ти е графичката слаба. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom