Препораки за игри

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.118
Поени од реакции
1.868
Ако имаш добар процесор може да ги пробаш Hearts of Iron 2 и 3.
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Да ми предложи некој игра слична на WoW исто така онлајн .. али по можност да работи на мојот компиутер

GeForce 5200
HDD : 40 GB
Procesor: Intel Pentium 1.7
Ram : 684

10 години ми е стар овој компиутер ... слаб е али верувам дека може да ми најдете нешто солидно :) поздрав
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Black Ops DLC трејлер


Коментар за тејлерот :icon_lol::
И јас сум Call of Duty.
Поптпиши и поддржи го Активижн за да можат да не трујаат со сега веќе генеричките Call of Duty по два пати годишно.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Аман бре веќе од вакви игри... Па има ли мајку му нешто асално да излезе за PC...? Сите екстра игри само за PS3 и x-box излагаат... Никој веќе не ги есапи и не се интересира за PC игри... мме...
Еј чоек, не очајувај така. Ај види [post=4105852]овде[/post]

Значи
Bulletstorm - сите платформи
Dragon Age 2 - сите платформи
Homefront - сите платформи
Crysis 2 - сите платформи
Darkspore - ПЦ ексклузива

дел од IGF игрите, подобри од горенаведениве (само Minecraft не е во нив, според мене слаба игра е) - ПЦ екскузиви

Па после види го ова, сигурно ќе те интересира: Cargo! - веројатно ПЦ ексклузива, иако е можно да ја издадат и на конзоли.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Еј чоек, не очајувај така. Ај види [post=4105852]овде[/post]

Значи
Bulletstorm - сите платформи
Dragon Age 2 - сите платформи
Homefront - сите платформи
Crysis 2 - сите платформи
Darkspore - ПЦ ексклузива

дел од IGF игрите, подобри од горенаведениве (само Minecraft не е во нив, според мене слаба игра е) - ПЦ екскузиви

Па после види го ова, сигурно ќе те интересира: Cargo! - веројатно ПЦ ексклузива, иако е можно да ја издадат и на конзоли.
Друже... Па токму за овие игри што си ги напишал јас зборам... Дасадија веќе, едни те исти... Каде се игрите налик на Silent Hill, Resident evil...?
Или еве за мене игра за која го "изгубив здравјето" што не можам да ја играм на PC... Таа е Alan WAKE... Или Heavy Rain... Такви игри едноставно снема од светот на PC игрите... :(((
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
87
Човекот има поента до негде, освен ако не сте РТС фрик или преголем douche.

ај да видиме само за месец март што ќе има на конзола од оние вредните, а на пц ќе изостанува.

Top Spin 4 - 360/ps3
Yakuza 4 - ps3
Warriors: Legends of Troy - 360/ps3
Dynasty Warriors 7 - 360/ps3
WWE All Stars - 360/ps3
NASCAR The Game 2011 - 360/ps3
MotoGP 10/11 - 360/ps3

подоцна L.A. Noire,Mortal Kombat...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.118
Поени од реакции
1.868
Да ми предложи некој игра слична на WoW исто така онлајн .. али по можност да работи на мојот компиутер

GeForce 5200
HDD : 40 GB
Procesor: Intel Pentium 1.7
Ram : 684

10 години ми е стар овој компиутер ... слаб е али верувам дека може да ми најдете нешто солидно :) поздрав
Talisman,Cabal,Silkroad,Conquer online...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Друже... Па токму за овие игри што си ги напишал јас зборам... Дасадија веќе, едни те исти... Каде се игрите налик на Silent Hill, Resident evil...?
Или еве за мене игра за која го "изгубив здравјето" што не можам да ја играм на PC... Таа е Alan WAKE... Или Heavy Rain... Такви игри едноставно снема од светот на PC игрите... :(((
Проблемот со „едни те исти“ го има сегде. Всушност тој е забележително повеќе присутен кај конзолите околку на ПЦ. Alan Wake, Heavy Rain, две од илијандници, игла во сено. Ако тие се поиновативни останатите не се. Ако бараш иновација тогаш ја има на ПЦ и тоа во оние игри со мали буџети познати и како [thread=51084]независни игри[/thread].

А ако бараш мрачни авантури тогаш не бараш некоја голема иновација туку бараш нешто што веќе си го играл. Од тоа што следам, тој жанр е еднставно редок, и на конзоли и на ПЦ, па не треба да ја кривиш платформата ами индустријата.
Добра работа со жанрот е што самиот бара некаква иновација (мала или голема), па сепак колку толку бараш и самиот. Лошата страна е тоа што заради таа иновација индустријата го избегнува.
Туку еве една мрачна авантура: [post=3886623]Pathologic[/post].
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Човекот има поента до негде, освен ако не сте РТС фрик или преголем douche.

ај да видиме само за месец март што ќе има на конзола од оние вредните, а на пц ќе изостанува.

Top Spin 4 - 360/ps3
Yakuza 4 - ps3
Warriors: Legends of Troy - 360/ps3
Dynasty Warriors 7 - 360/ps3
WWE All Stars - 360/ps3
NASCAR The Game 2011 - 360/ps3
MotoGP 10/11 - 360/ps3

подоцна L.A. Noire,Mortal Kombat...
La Noire само ме интересира и евентуално тенисот... претходниот многу тежок го направија
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Биошок инфинит
:дрк:
Ова е од почетокот така? а зошто кога се напи од напивката му даде 10плазмити ?? :S како што знам во претходните 2 дела од играва за секој плазмит посебна напивка........бтв излезена е оваа ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.998
Поени од реакции
7.599
Ова е од почетокот така? а зошто кога се напи од напивката му даде 10плазмити ?? :S како што знам во претходните 2 дела од играва за секој плазмит посебна напивка........бтв излезена е оваа ?
Не е...teaser e.
 
На врв Bottom