Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Епа сега не знам кој не е баш сигурен... Ајде пули малку накај Танушевци... Не можеш да опулиш, надвор од видикот ти е ... Таму нема ни с од суверенитет ни и од интегритет... Единствено ми е жал што невини луѓе ќе се земат на шија... По реално би било да се одлучат двете страни и албанци и македонци, или ќе живееме заедно со взамно почитување и рамноправност или нека ги спремат и мобилизираат луѓето и албанци и македонци па ќе видиме кој до каде ќе стигне или што ќе постигне... Едно е сигурно, ќе има жртви ама ќе има и трајно решение... значи или заедно или вие на таа страна од Вардар ние на оваа страна...

Вака, со квазипатриоткса и квазидемократска политика политичарите само им го силуваат мозокот на граѓаните... Во државава скоро сите политичари друго мислат,друго изјавуваат и сосема друго постапуваат... Мада кога не би биле такви не би биле политичари...:toe:
Pa albancite ne ja pocituvaat Makedonija i Makedoncite koi im pruzile gostoprimstvo na novodojdencite kako vas. Koga ke istaknete makedonsko zname, ke peete na makedonska himna i ke gi gledate interesite na R. M., duri togas moze da zboruvame za vzaemno pocituvanje. Kako moze turcite, romite i site ostanati malcinstva da ja pocituvaat Makedonija, a samo albancite ne?! Toa jasno ukazuva deka problemot ne e vo Makedoncite, tuku vo Albancite.

Isto taka, edno vreme mnogu ripaa srbite vo Hrvatska, a i imaa potpora od golemite sile, pred se` Francija i Anglija, pa mislea da zazemat 70% od Hrvatska, no na svetot mu dojdoa preku glava, pa za edna nok vo onaa akcija OLUJA, site srbi bea prinudeni da preripaat vo Srbija.
Stapot sekogas ima dva kraja.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Квазидемократска е политиката на Албанците а не на Македонците. Затоа што тебе никој не ти забранува ниту пак ти прави проблем ако одиш во МК град кај што нема албанци, додека јас да одам во некое Албанско село знај никој добро не ми мисли (и ним да си рекол дека не е така).
Da a?
Se cudam samo zosto vo " makedonskite " naselbi vo Skopje ni za lek ne mozes da najdes albanec, a pa vo " albanskite " kolku ti dusa saka imas makedonci. Se cudam, se cudam.
 
Член од
27 април 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Се чудам се чудам... Што се чудиш бе ТОРКО!!! Албанец не се бара за лек тој доаѓа како болест... Но ние и Србите ќе го најдеме лекот за таа болест...


СРБИЈА И МАКЕДОНИЈА ПРАВОСЛАВНИ БРАЌА !!!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Da a?
Se cudam samo zosto vo " makedonskite " naselbi vo Skopje ni za lek ne mozes da najdes albanec, a pa vo " albanskite " kolku ti dusa saka imas makedonci. Se cudam, se cudam.
Ни во Скопје ни во цела МК нема албанци , чуди се ти до утре сабајле ако сакаш.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Се чудам се чудам... Што се чудиш бе ТОРКО!!! Албанец не се бара за лек тој доаѓа како болест... Но ние и Србите ќе го најдеме лекот за таа болест...


СРБИЈА И МАКЕДОНИЈА ПРАВОСЛАВНИ БРАЌА !!!
Полоши сте ти и таквите како тебе од Албанците.:uvo:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
abe mozda sega ima pojke makedonci no nema uste dolgo da bidete mnozinstvo zamisli 600 iljadi albanci 220iljadi romi 160 iljadi turci :) znaci za pomlace od 15 god ke se smeni sve :)
a kolku makedonci ostanuvaat 1 miljon koji 600iljadi se bugarofili 400iljadi srbofili :)
И 300 000 марсовци....

Шупак!:pos:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Да даде господ од тие твои "добри албанци" куќа да ти биде полна со зетовци...
Слеп си дечко, слеп. Мразам србомани и татарофили колку што мразам и Албанци (ама терористи).
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.654
СРБИЈА И МАКЕДОНИЈА ПРАВОСЛАВНИ БРАЌА !!!
која црква ти го кажала ова??
Таа што нашата најстара црква не ја признава??

“брат’’ е многу преценет збор...
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Da a?
Se cudam samo zosto vo " makedonskite " naselbi vo Skopje ni za lek ne mozes da najdes albanec, a pa vo " albanskite " kolku ti dusa saka imas makedonci. Se cudam, se cudam.
Наведи во кои македонски населби во скопје има само македонци?
Јас ќе наведам само две населби и ни една друга и тоа пред 5 години сега може и таму е изменета ситуацијата.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Наведи во кои македонски населби во скопје има само македонци?
Јас ќе наведам само две населби и ни една друга и тоа пред 5 години сега може и таму е изменета ситуацијата.
Можеш слободно да му наведеш неколку населби во кој порано немаше Албанец ни за лек,а сега нема Македонци.:toe:
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Наведи во кои македонски населби во скопје има само македонци?
Јас ќе наведам само две населби и ни една друга и тоа пред 5 години сега може и таму е изменета ситуацијата.
Dracevo, Kisela Voda, Hipodrom, Karpos, Kapistec....... ako ima poveke od po 10 albanska semejstva ( tesko i tolku ) vo ovie naselbi , ja go secam po vtorpat. Situacijata ne e ni malku porazlicna i vo drugite naselbi.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Dracevo, Kisela Voda, Hipodrom, Karpos, Kapistec....... ako ima poveke od po 10 albanska semejstva ( tesko i tolku ) vo ovie naselbi , ja go secam po vtorpat. Situacijata ne e ni malku porazlicna i vo drugite naselbi.
Ѓорче Петров ја заборави. Нема Албанци, само Босанци во 2, и Ромско население во 1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom