Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Dracevo, Kisela Voda, Hipodrom, Karpos, Kapistec....... ako ima poveke od po 10 albanska semejstva ( tesko i tolku ) vo ovie naselbi , ja go secam po vtorpat. Situacijata ne e ni malku porazlicna i vo drugite naselbi.
Драчево има, Кисела Вода има има, Хиподром ( мислиш маџари ) има има, Карпош и Капиштец ха ха ха ми се чини дека се шалиш со мене.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Највеќе мразам кога некој кука и плаче дека е обесправен а ги ужива сите права како и другите, аман више со тие муабети, ми се гади од тие сцени, а и ми се чини дека се потрошени уште во 2001 зарем не?
Дај да видиме нешто друго поинветивно и креативно, ваљда српските и грчките тајни служби ќе смислан нешто... ваљда...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Dracevo, Kisela Voda, Hipodrom, Karpos, Kapistec....... ako ima poveke od po 10 albanska semejstva ( tesko i tolku ) vo ovie naselbi , ja go secam po vtorpat. Situacijata ne e ni malku porazlicna i vo drugite naselbi.

Како нема во Карпош албанци, од нерези има едне куп, освен тоа во Карпош и маш и основно кое мислам има една смена само албански паралелки, основното се вика „братство единство“. Нажалост во многу лошо светло си се претставија таму албанците бидејќи сакаа сите да ги тепаат од меото училиште кое беа таму бидејќи победивме во тоа училиште во натпревар по знаење.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Драчево има, Кисела Вода има има, Хиподром ( мислиш маџари ) има има, Карпош и Капиштец ха ха ха ми се чини дека се шалиш со мене.
Највеќе мразам, како некој кука и плаче дека е обесправен, а ги ужива сите права како и другите, аман више со тие муабети, ми се чини дека се потрошени уште во 2001 зарем не?
Voopsto ne kukam nitu placam, tuku ednostavno odgovaram na prasanje. A za toa koj se sali, ne znam, ustvari da be znam, ti se salis , vsusnost izigravas poremeten i se zalazuvas sebesi. Ti vikam vo sekoja od ovie naselbi ako ima poveke od po 10 albanski semejstva go secam po vtorpat. Site naselbi gi znam mnogu dobro, vo Karpos imam ziveeno i znam mnogu dobro kakva e sostojbata. A zosto e takva sostojbata ne znam, mozebi zatoa sto ne im se dozvoluvase na albancite da kupuvaat stanovi vo tie naselbi, kakov sto e slucajot so moeto semejstvo t.e. tatko mi, komu 2-3 godini ne mu dozvoluvaa da kupi so kes pari stan kaj zgradite kaj leptokarija, togas seuste bea novoizgradeni, pa posle 3 godini obiduvanje si kupi stan vo denesen cair.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Како нема во Карпош албанци, од нерези има едне куп, освен тоа во Карпош и маш и основно кое мислам има една смена само албански паралелки, основното се вика „братство единство“. Нажалост во многу лошо светло си се претставија таму албанците бидејќи сакаа сите да ги тепаат од меото училиште кое беа таму бидејќи победивме во тоа училиште во натпревар по знаење.
Toa ti e nerezi a ne karpos, a ucilisteto se naoga vo taftalidze.


edit: ne negiram deka ima albanci vo naselbive, ama toa e izvonredno mal broj, ni 0.001 %.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Voopsto ne kukam nitu placam, tuku ednostavno odgovaram na prasanje. A za toa koj se sali, ne znam, ustvari da be znam, ti se salis , vsusnost izigravas poremeten i se zalazuvas sebesi. Ti vikam vo sekoja od ovie naselbi ako ima poveke od po 10 albanski semejstva go secam po vtorpat. Site naselbi gi znam mnogu dobro, vo Karpos imam ziveeno i znam mnogu dobro kakva e sostojbata. A zosto e takva sostojbata ne znam, mozebi zatoa sto ne im se dozvoluvase na albancite da kupuvaat stanovi vo tie naselbi, kakov sto e slucajot so moeto semejstvo t.e. tatko mi, komu 2-3 godini ne mu dozvoluvaa da kupi so kes pari stan kaj zgradite kaj leptokarija, togas seuste bea novoizgradeni, pa posle 3 godini obiduvanje si kupi stan vo denesen cair.
Немам намера да дискутирам за нешто што добро го знам.
Иначе чисто информативно во лептокарија кој ги држи дуќаните и кафеаните? колку се таму македонци и албанци?
Впатем, ако имаш кеш можеш и сред Белград да купиш стан не ме засмејувај ти се молам со тие приказни, можеби имаш проблем со малце кешот што го имаш, или ако не си знаел кога ќе купиш и живееш во некој стан во некоја зграда, мораш да ги запазуваш правилата во куќниот совет, јеби га друже, за севе си има правила каде ли да живееш Капиштец, Карпош... се до Дижонска и Скопје Север.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Немам намера да дискутирам за нешто што добро го знам.
Иначе чисто информативно во лептокарија кој ги држи дуќаните и кафеаните? колку се таму македонци и албанци?
Впатем, ако имаш кеш можеш и сред Белград да купиш стан не ме засмејувај ти се молам со тие приказни, можеби имаш проблем со малце кешот што го имаш, или ако не си знаел кога ќе купиш и живееш во некој стан во некоја зграда, мораш да ги запазуваш правилата во куќниот совет, јеби га друже, за севе си има правила каде ли да живееш Капиштец, Карпош... се до Дижонска и Скопје Север.
Druze svesen sum deka tesko ke mi poveruvas, zosto i za neveruvanje e , tragikomicno e, ama vistina e, jebiga sto i da e vistina e. Ziveevme vo Karpos 4 pod kirija, i sakavme da si kupime stan kaj novoizgradenite zgradi kaj leptokarija, ama ne ni davaa, od prosta pricina deka bevme albanci. Nemavme problem ni so kesot ni so pravilata na kukniot stan. I pred toa ziveevme vo stan. Sakaj veruj sakaj ne, tvoe si e. Pazi, toa bea kraj na 80-tite, pocetokot na 90-tite godini, ne ti pravam muabet za zadnjite dve-tri godini. A kolku za kaficite, osven slatkarnicata viena koja sto go drzi albanec, site drugi gi drzat nealbanci. Fluid ja drzi bosanec. Barem taka bese do pred dvt-tri godini.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Gladnata kokoska, proso sonuva.
Pred 17 godini, koga se odvojuvavme od YU, sqiptarite zborea deka za 15 godini t.e. do 2006 ke ste stanele nad 50% od naselenieto na Makedonija :pos:

Taa sqiptarska megalomanija e mnogu poznata, ama vie se smaluvate. Vidi kolku e natalitetot vo albanskite opstini od 2001 g. navamu, kolku se iseluvate.
еее на нусе му дојде памет... нејќе више нусе носи шамија седи дома и биде кобила за расплод.. мажот да ја вара и да шета само со свекрвата под рака
нусе сака фустан да носи, да шета на фризер воа она.. нејќе нусе животот на породилно да го остаи и цел живот со стомак до заби...
нусе сеа вика: едно, може две... што ќе им праам на појќе

е ради умната нусе на шиптариве им паѓа наталитет.... оди ти најди некој во град што има појќе од 3 деца...
е арно ама ... ако досега кај нас имаше едно до две деца. сега се појавува тенденција на повеке деца... што е врло интересен факт
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Може да престанеш со тоа албанец?
ти смета?
мислам не знаев дека ти смета од прост аспект што меѓу себе се нарекувате Албанци па мислев така треба.. да не испадне дека ве дискриминираме
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
ти смета?
мислам не знаев дека ти смета од прост аспект што меѓу себе се нарекувате Албанци па мислев така треба.. да не испадне дека ве дискриминираме
Dobro de, demek moralo da se jade burek, milion pati ti se ima objasneto i tebe i na site , zosto, sto, kako e rabotata okolu narekuvanjeto Albanec , ti pak po isto teras.... ako tolku te zadoluva prodolzi si be dusicke, prodolzi, ako toa te smiruva teraj si ponataka. Eve i od mene eden predlog. Narekuvaj ne siftar ne Albanec, onaka po gadno zvuci. SIFTAR.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ти смета?
мислам не знаев дека ти смета од прост аспект што меѓу себе се нарекувате Албанци па мислев така треба.. да не испадне дека ве дискриминираме
Види вака, имаш твој јазик нели? Ако сакаш да станеш албанка, кажи! На некоја собиранка ке се потрудам да ти ја исполнам желбата, ама пак ем цело време пискаш МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА, а не користиш македонски зборови, во случајот албанец. И да, ми пречи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.105
да, ми пречи.
ne mi smeta prodolzi.

еее сеа да или не....sd

јас сметам дека ако више треба да сме заедно и да бидеме “земчовци“во меѓусебдна комуникација треба да си се викам по изворното ние Македонци вие Шќиптари и да си немаме проблем со тоа...не сеа ние да глумиме Енглези па да ве викаме Албанци на што личи тоа ко да не сме си наши не се осеќа блискост и хармонија така...sd
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
еее сеа да или не....sd

јас сметам дека ако више треба да сме заедно и да бидеме “земчовци“во меѓусебдна комуникација треба да си се викам по изворното ние Македонци вие Шќиптари и да си немаме проблем со тоа...не сеа ние да глумиме Енглези па да ве викаме Албанци на што личи тоа ко да не сме си наши не се осеќа блискост и хармонија така...sd
Сакаш да кажеш славо-македонци? Самите вие се определувате како словени....така да би требало славо-македонци да ве викаме..

А ако тргнуваме од изворното, тогаш изворно е албанци, зборот шќиптар прват се употребува за време на владеењето на Скендербег поради неговиот двоглав орел..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom