Понеделник 31 март 12:00, митинг пред парламент, да се спречи предавството!

Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
SAMO DA VE POTSETAM DEKA NAS IMETO ODAMNA NI E SMENETO. ZAREM ZABORAVIVTE NA FYROM, ZOSTO TOGAS NE PROTESTIRAVTE. MISLAM DEKA SEGA NEMA POTREBA OD NIKAKVI SOBIRI I TENZII ZOSTO I REPUBLIKA MAKEDONIJA SKOPJE E MNOGU PODOBRO IME OD FYROM.
Их, какви малодушници. Која логика - еднаш не се протстирало не треба ни сега. Јас имам друга логика - ако еднаш некој не заебал - не треба да народот да дозволи тоа да му се случи и вторпат. Не е страшно некој да те заебе, страшно е да те заебе два пати на иста фора.
 
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
Фала фала! соберете се и си кажете што сакате на онија грчулја . античките македонци не са грци че да ви казват како ке ви се казва државата


- === РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИJA REPUBLIKA MAKEDONIJA РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИја REPUBLIC OF MACEDONIA === -
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Значи според тебе и твојата логика, патриотизам би било да правиш тоа што ќе ти кажат, да немаш достоинство, само за да немаш проблеми. Тоа што некоја друга држава те уценува за да ги оствари нејзините интереси на сметка на твојата држава треба да и попуштиш, за да бидеш патриот.

Браво, добра дефиниција за патриотизам. Аферим :)
А, според тебе патриотизам е да бегаш од проблемите само за да можеш да бидеш фраер? Тогаш, биди патриот, па не пиј апчиња кога ќе те боли глава. Ни случајно немој да идеш на операција ако ти прсне слепо црево. Каде е тука достоинството? Докторот те користи да си земе плата. Плус, гол ќе те види!!! А, и ќе ти извади дел од тебе... Ма глупости бе! ХАРДКОР ДО СМРТ! И така, после некое време, како секој друг проблем, сам од себе ќе си се реши. Нели, впрочем, во розов свет живееме.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
А, според тебе патриотизам е да бегаш од проблемите само за да можеш да бидеш фраер? Тогаш, биди патриот, па не пиј апчиња кога ќе те боли глава. Ни случајно немој да идеш на операција ако ти прсне слепо црево. Каде е тука достоинството? Докторот те користи да си земе плата. Плус, гол ќе те види!!! А, и ќе ти извади дел од тебе... Ма глупости бе! ХАРДКОР ДО СМРТ! И така, после некое време, како секој друг проблем, сам од себе ќе си се реши. Нели, впрочем, во розов свет живееме.
Edinstveniot problem e makedonci kako tebe, sto se plashite od sve i sesto i sto za sekoj bi kleknale.
Kakvi ceda na aleksandar, goce etc tvrdite da ste a identitetot bi go prodaele.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
SAMO DA VE POTSETAM DEKA NAS IMETO ODAMNA NI E SMENETO. ZAREM ZABORAVIVTE NA FYROM, ZOSTO TOGAS NE PROTESTIRAVTE. MISLAM DEKA SEGA NEMA POTREBA OD NIKAKVI SOBIRI I TENZII ZOSTO I REPUBLIKA MAKEDONIJA SKOPJE E MNOGU PODOBRO IME OD FYROM.
ЗНАЧИ НЕ Е ТОЛКАВ ПРОБЛЕМ ВО ИМЕТО НА ДРЖАВАТА ТУКУ ВО ТОЧКИТЕ КОИ ОДАТ ВО ПАКЕТ СО ИМЕТО(ОНИЕ ЈАВНИ И ТАЈНИ).
 
Член од
21 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
ЗНАЕТЕ ШТО МАКА МИ Е ШТО ВЕ ЧИТАМ ОВДЕ ИМА МНОГУ БОЛНИ ЛУЃЕ ШТО НЕ СИ СЕ САКАТЕ САМИТЕ СЕБЕ СИ ПА ДА ОЧЕКУВАМЕ ОД ВАС ДРЖАВАТА ДА СИ ЈА САКАТЕ!!! КОЈ СЕ ЧУВСТВУВА МАКЕДОНЕЦ НЕКА ДОЈДЕ УТРЕ ВО 12 ПРЕД СОБРАНИЕ КОЈ НЕ НЕКА ИДЕ У ПИЧКУ МАТЕРИН
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Обединети Македонци од Германија

Читајте
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Ne podrzuvam protest.Ako ne ste organizirani ne znam i sto barate.E sega mozda smislata e tokmu to.Deka mora Sobranie formalno da prifati...za da imame da maftame ako Gr dade veto...ali imate pravo.Bitno e Sobranie da prifati,pa posle GR neka si cuka glata.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Па, ако се земе патриотизмот како љубов кон татковината, логично би било дека доколку човек е патриот, ќе сака неговата татковина да има што помалку проблеми.
Ние неаме проблеми со името, Грција си има, она бара она си има проблеми.
А ова со името е проблем кој нема да се реши со бегање и тврдоглавост. Ако не го прифатиме последниов предлог, може само кон полошо да тргнат работите.
Имаш солуција, стани она што барат грците, дади изјава пред нивните новинари, ке ти фрлат некое евро и ке си живееш "среќен" до крајот на животот.
Со тоа нема да се тргне она БЈР што е многу посрамно од името на главниот град во заграда. Со тоа сме нешто фиктивно... Бивша држава, не сме ни постоечки. Ама, ај, ќе си бидеме тврдоглави ќе си бидеме фраери пред маало, а цел свет ќе не заебава. Тоа е прав патриотизам!
За брјм прашај си го еднооки бившиот преседател ( ако он се дрзнал да мењава име на држава зашто и јас да не се дрзнам да му го сменам името ).
Впатем, читај историја, ке те просветли многу, па после ке увидиш што е патриотизам.
 
Член од
21 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ne podrzuvam protest.Ako ne ste organizirani ne znam i sto barate.E sega mozda smislata e tokmu to.Deka mora Sobranie formalno da prifati...za da imame da maftame ako Gr dade veto...ali imate pravo.Bitno e Sobranie da prifati,pa posle GR neka si cuka glata.
АБЕ ТИ XXXX СИ ИЛИ ЗЕМАШ ЧАСОВИ??? - Izmeneto od Garfield.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Bez navreduvanja oti toa povlekuva kazna.

Sekoj ima pravo na svoe mislenje.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
На овој Форум се чуствувам поголем МАКЕДОНЕЦ отколку на блогерајон Македонски... читам и овде многу малодушни, се надевам ќе им суди НАРОДОТ МАКЕДОНСКИ... проклети партијски платеници, петтоколонаши, разлигавени изроди Македонски...
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
А, според тебе патриотизам е да бегаш од проблемите само за да можеш да бидеш фраер? Тогаш, биди патриот, па не пиј апчиња кога ќе те боли глава. Ни случајно немој да идеш на операција ако ти прсне слепо црево. Каде е тука достоинството? Докторот те користи да си земе плата. Плус, гол ќе те види!!! А, и ќе ти извади дел од тебе... Ма глупости бе! ХАРДКОР ДО СМРТ! И така, после некое време, како секој друг проблем, сам од себе ќе си се реши. Нели, впрочем, во розов свет живееме.
Abe "patriotu" eden. Prvo informiraj se sto ima vo dokumentot a posle jade ekleri tuka. Ako ne si informiran so prifakanjeto na ovoj dokument nie nema da smeeme da gi koristime terminite makedonski narod, makedonski jazik, makedonski ajvar, makedonska istorija na megjunarodno nivo, so sto avtomatski nie ja gubime istorijata i jazikot i ke nemame ekskluzivno pravo na niv.A ako prifatime vakov predlog ke im dademe moznost na grcite poveke da ne pritisnat da pregovarame za promena na ustavot. Ako si ti takov patriot slobodno mozes da si ja stavis jamkata okolu vratot
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
12 таму сум. Ќе ти ебам и школо и све за наше име да не се даде и пушка у рака ќе фатам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom